Ліплення з полімерної глини відмінний спосіб зробити декоративні речі своїми руками. Все про квіти з полімерної глини – особливості роботи з матеріалом, слушні поради, покроковий майстер-клас і фото приклади! Полімерна глина була винайдена в 30-ті роки 20 століття німецьким лялькових справ майстер. Надалі глина знайшла й інше застосування. Сучасні майстри досягли успіху в ліпленню з полімерної глини різної сувенірної продукції, обробці милих жіночих штучок. Весільні бутоньєрки або просто прикраси з домашнього полімеру дуже популярні під час проведення весіль.
Самостійне виготовлення глини
Полімерну глину для виробів можна купити. Якщо покупка неможлива, зробіть її самі. Процес виготовлення легкий, не вимагає великих грошових витрат.
Інгредієнти
- Борошна – 1 чайна ложка;
- Кукурудзяного крохмалю – 1 чайна ложка;
- Клею ПВА – 1 чайна ложка.
- Масла для немовлят або дитячого крему — кілька крапель;
- Трохи акрилової фарби.
Спосіб приготування
Змішати сухі інгредієнти з клеєм ПВА. Вимісити масу до стану, схожого на глину. Якщо маса прилипає до рук, капніть в неї трохи дитячого масла або трохи крему. У разі виготовлення кольорового вироби, додайте фарбу.
Поради при роботі з полімерною глиною
- Глина дуже ніжний продукт, часто застосовується без фарбування, вимагає до себе дбайливого ставлення.
- Робоче місце, інструменти і руки повинні бути чистими.
- Щоб виключити попадання у масу волосся або іншого дрібного сміття, працюйте в рукавичках, волосся приберіть під головний убір.
- Додавання тальку зробить глину менш липкою і запобіжить попаданню в неї сміття.
- Термін зберігання полімерної маси короткий, не готуйте її про запас.
- Якщо частина вашої глини випадково підсохла, крем для рук знову розм’якшить масу.
- Для більш тривалого збереження матеріалу без пересихання, щільно закривайте ємність зі свіжою глиною.
Що потрібно для роботи з домашньої глиною
- Скляна або пластикова обробна дощечка, кахельна або керамічна плитка;
- Невеликий ніж.
- Акриловий ролик або качалка для розкочування маси;
- Кондитерський шприц з насадками для виготовлення декоративних деталей ваших виробів;
- Формочки для фігурок (каттери);
- Різні стеки;
- Лак для готових виробів. Поставтеся до вибору уважно, так як деякі лаки не висихають, продовжують липнути;
- Кисті;
- Зубочистка або шило;
- Фурнітура;
- Серветки.
Увага! Всі роботи проводите в рукавичках!
Майстер клас по виготовленню квітів з полімерної глини
Калли
Самими простими у виготовленні квітами з полімерної глини для початківців є кали. Таку роботу можна зробити досить швидко, навіть не маючи навичок. Вам знадобиться:
- Глина двох підходящих кольорів;
- Зубочистка, шило;
- Ніж;
- Ролик, качалка;
- Фурнітура (намистини).
Зліпіть з полімерної маси кульки, потім розкачайте їх в джгутики. Одним джгутом оберніть інший, потім зберіть масу знову разом. І так кілька разів, до меланжевого кольору маси. Потім розділіть ножем кулю навпіл. Це будуть заготовки для двох квіток Кали. Кожну частину розкачайте роликом або качалкою в тонку пластинку і надайте їй заокруглену форму. Витягніть один край пластинки і прищемите його пальцями. З протилежного краю акуратно згорніть платівку в кульок.
Вільні краї трохи зігніть і розправте. В результаті у вас повинен вийти розкритий бутон.
Якщо прикрасити готові квіти намистинами і протягнути через зроблене шилом чи зубочисткою отвір гачок, то вийдуть симпатичні сережки.
Лілії
Виготовити лілії складніше, ніж кали. Якщо ви все ж зважитеся на такий експеримент, результат вам обов’язково сподобається. Вам знадобиться:
- Глина відповідного забарвлення
- Робоча поверхня;
- Зубочистка, товста голка, шило;
- Ніж;
- Ролик, качалка;
- Акварель;
- Кисть;
- Скріпки.
Розкачайте тонший шматок полімеру. Окресліть зубочисткою, голкою або шилом контури пелюсток. Має вийти три пелюстки побільше, і три менші. Виріжте пелюстки ножем або ножицями. За допомогою тих же інструментів видавіть на пелюстках фактурний малюнок у вигляді прожилок. Так виріб буде виглядати натуральніше. Тепер маленькі пелюстки за допомогою голки або шила скручуємо з одного кінця. Поки заготовки сохнуть, потрібно зробити тичинки і маточка. Із тонко розкачаного шматка маси наріжте смужки. Тичинки повинні бути вузькими, маточка — ширше. Верх кінчика треба зробити коричневим. На випрямленою канцелярській скріпці зберемо всі частини квітки: прикріплюємо маточка і тичинки, рівномірно розподіляємо по колу і закріплюємо малі пелюстки, потім, нижнім ярусом, великі. Лілія з полімерної глини готова.
Троянди
Одним з найбільш красивих квітів у природі є троянда. Роза, виготовлена з полімерної глини, теж виглядає дуже натурально і симпатично. Вам знадобиться:
- Полімерна глина відповідного кольору;
- Зубочистка;
- Стек.
Візьміть шматок полімерної глини необхідної величини, розкачати в джгут. Розріжте палять приблизно на дев’ять шматочків і скачайте в кульки. Такої кількості кульок вистачить для виготовлення невеликої троянди. Тепер з кожної кульки треба виліпити овальні пелюстки. Робимо це таким чином. На одну долоню кладемо шар, а великим пальцем іншої руки натискаємо і формуємо пелюстка. Підстава пелюстки повинно бути товстіший, а краї — тонше. Можна для виготовлення пелюстки використовувати спеціальний стек з кулькою. Коли всі пелюстки приготовані, збираємо троянду. Починаємо з серединки квітки, для цього один пелюстка скручуємо в рулетик. Рулетик закріплюємо на зубочистці. Тепер до серединці прикріплюємо пелюстки, від менших до більших. При цьому кожний наступний пелюстка повинен наполовину прикривати попередній. Краї пелюсток трохи відгинаємо назовні. Наша прекрасна троянда готова. Нею можна прикрасити різні жіночі аксесуари, зробити магнітик для холодильника.
Орхідеї
Потренувавшись, як зробити прості квіти з полімерної глини, приступаємо до виготовлення більш складного – орхідеї. Вам знадобиться:
- Глина відповідного забарвлення;
- Робоча поверхня;
- Ніж;
- Овальна форма для вирізки;
- Ролик або скалка;
- Фарби;
- Кисть;
- Дріт;
- Молд (рисунок формочка);
- Стек або палички з заокругленим кінцем.
Виготовимо пелюстки. Візьміть шматочок полімерної глини, пофарбуйте його паличкою. Розкачуємо глину, накладаємо заготовки на рельєфний молд, зайве зрізаємо ножем. Закріплюємо отриманий пелюстка на дріт. Подібних заготовок робимо п’ять штук. На кожній пелюстці робимо рельєфні точки біля основи. Щоб зробити серцевину орхідеї, потрібно вирізати хрестик з розкачаного шару глини за допомогою формочки. Якщо форми немає, можна виготовити за власним ескізом зразок з паперу, і з нього вирізати серцевиною з пласта глини. Отриману заготовку кладуть на долоню. Стеком з кулькою на кінці або закругленою паличкою трьом кінчиків надаємо поглиблену форму, щоб вони завернулися вгору. Четвертий кінчик витягуємо, і теж паличкою загортаємо вгору. Наступним кроком з шматочка маси контрастного кольору робимо маленьку крапельку, в якій шилом, зубочисткою або ножем робимо поперечний поглиблення. Кріпимо цю крапельку до верхньої частини серцевини. Потім, візьміть дріт, зігнути її під прямим кутом, на кінець прикріпити серединку квітки. З’єднавши її з усіма пелюстками, отримаємо шикарний квітка — орхідею. Полімерна глина для виробів дуже затребувана. Особливо популярно такий її напрям, як керамічна флористика. Квіти та букети з полімерної глини можуть прикрасити шпильку або обідок, розквітнути на гуртку, сувенірної тарілці, креативної фоторамці. Такі прикраси подобаються багатьом і користуються високим купівельним попитом. Ліпити з полімерної глини дуже люблять діти. Ви можете сприяти творчому розвитку своєї дитини, якщо залучите його до виготовлення поробок, сувенірів. Оволодівши навичками створення красивих виробів з полімерної глини, ви зможете не тільки долучитися до світу мистецтва, але і отримати від своєї роботи додатковий дохід!
Фото саморобних квітів з полімерної глини