Як зв’язати плед гачком в стилі Бабусин квадрат: інструкція, схема для в’язання, види в’язання, інструменти і матеріали. У холодну пору року хочеться зробити собі чашку какао і загорнутися в затишний теплий плед. А ще прекраснішим буде, якщо закутатися в плед, який був зроблений своїми руками. Його можна зробити із залишків пряжі або можна купити пряжу в будь-яких кольорах, яких вам захочеться зробити плед. Найпопулярнішою технікою для серветок, скатертин та пледів є техніка бабусин квадрат. Для початку дізнаємося, що це за техніка.
Що таке бабусин квадрат?
Визначення цій техніці немає, але цей мотив можна охарактеризувати декількома відмінними особливостями:
- це елемент традиційної ручної роботи, який пов’язаний гачком;
- зазвичай він створюється від центру до краю, а часом в’яжеться від кута;
- зазвичай такий мотив роблять різнобарвним;
- схожий на мережива, але в більш грубому виконанні;
- найчастіше в’яжуть кілька невеликих прямокутників, а потім все з’єднують в одне виріб, але іноді бабусин квадрат може стати самостійним виробом (наприклад, серветкою).
Такі вироби надають затишок і тепло. А ще їх легко зробити, не потрібно багато матеріалів і часу. Також можна використовувати будь-яку пряжу і гачки будь-якого розміру. Але, наприклад, для створення виробу, яке буде використовуватися для декорування, краще використовувати акрилову пряжу. Також можна використовувати залишки будь пряжі, нехай навіть будуть абсолютно різні кольору – в цьому і сенс цієї техніки, чим яскравіше і цветастее, тим краще. Так як цей мотив в’яжеться гачком, розберемося, що таке в’язання гачком.
Що таке в’язання гачком?
Спочатку таким способом почали в’язати в Європі приблизно в 19 столітті. Наприклад, перші схеми та інструкції, які розповідали про в’язання гачком, з’явилися в голландському журналі в середині 19 століття. Також у 19 столітті в Ірландії навіть з’явилися школи для того, щоб навчати в’язання гачком. По всій Ірландії були навчені вчителі, які працювали в цій школі і допомагали учням. Тоді-то ірландське мереживо і отримало популярність і в європейському суспільстві, і в американському. На початку 20 століття в’язання гачком набуло більш складні способи і візерунки. Але в якийсь момент яскраві кольори замінилися білими або бежевими нитками. На початку 60-х років 20 століття в США стався бум на в’язання гачком. Американці почали плести ажурні серветки, прихватки, скатертини, різні предмети для створення домашнього затишку. Тоді знову повернулися в моду яскраві і строкаті кольори. Близько 70-х років мотив бабусин квадрат і отримав свою популярність. У результаті з’явилося безліч способів і видів в’язання гачком.
Види в’язання гачком
За такий великий шлях в’язання гачком набуло кілька видів, які ми розглянемо нижче:
- поворотне. Коли ряд закінчується, то виріб перевертається таким чином, що першій стає остання петля. Після чого в’язання також продовжується, і переворот робиться після закінчення кожного ряду;
- круговий. Виріб в’яжеться з центру, як геометрична фігура, а самі ряди можуть не мати явного закінчення.
Пряжа і гачок
Для в’язання можна взяти будь-яку пряжу:
- лляну
- бавовняну
- шовкову
- вовняну
- синтетичну.
Для того щоб було зручніше працювати з пряжею, можна звернути увагу на наступні характеристики: вона повинна бути гладкою, без великих ворсинок, рівномірна по товщині, а змішаний склад робить так, щоб вона добре лягала (наприклад, можна звернути увагу на бавовну, змішаний з акрилом або на вовняну з бавовною або акрилом). Гачки для в’язання теж потрібно підбирати під себе:
- металеві
- пластмасові
- дерев’яні.
Також розрізняють кілька видів гачків:
- короткі, розмір яких від 12 до 15 сантиметрів
- довгі, розмір яких від 35 до 45 сантиметрів.
Краще всього вибирати такий гачок, який буде в 2 рази тонше ваших ниток, тоді буде зручно захоплювати ці самі нитки, не порушуючи їх структуру. Також варто звернути увагу на форму головки гачка. Вибирайте таку, щоб вона була не дуже гострою, щоб не поранити вас. Крім того, від її діаметра буде залежати те, якого розміру буде сама петля і стовпчик.
Створення пледа гачком
Для того щоб перейти до створення нашого вироби своїми руками, нам знадобляться деякі інструменти і матеріали. Матеріали: — нитки, залишки пряжі для в’язання рівної товщини Інструменти: — гачок для в’язання; — ножиці прості, манікюрні. Плед складається з однакових мотивів, пов’язаних з доданою схемою. Розмір готового виробу 100 х 150 см , разом з каймою обв’язки. Розмір одного квадрата 10 х 10 см Довжина пледа складається з 13 квадратів, ширина — 9. Всього у виробі 117 квадратів. В’яжеться по три квадрата одного поєднання кольорів.
- В’яжемо квадрати за схемою. За три квадрата одного поєднання кольорів.
- Коли потрібну кількість квадратів готове, розкладаємо по три одного кольору, «на куточок». Підганяємо до необхідної прямокутної форми залишилися квадратами. Знаходимо більш вдале поєднання кольорів.
- Розкладені квадрати треба змітати «на живу нитку». Сметываем плед вздовж і впоперек. Потім ниткою будь-якого кольору з’єднуємо всі квадрати стовпчиками без накиду. Для більш комфортної роботи, сматываем плед в рулон і, поступово розгортаючи рулон, виконуємо з’єднання.
- Коли виконано з’єднання всіх деталей, в’яжемо обв’язку-облямівку нитками будь-якого кольору.
- Готовий виріб перемо кондиціонером для вовни в гарячій воді. Сушимо. Отпариваем.