Нитки та пряжа відмінний матері для створення оригінальних виробів. Все про створення виробів з ниток і клею ПВА своїми руками – цікаві майстер-класи, поради щодо створення іграшок, фото ідеї! Нитки та пряжа – податливий і м’який матеріал, з якого можна створити безліч оригінальних виробів. З допомогою ниток створюються цікаві панно і картини, іграшки, декор для дому, прикраси для свят і багато інших симпатичних речей. Рукотворні вироби можна подати в якості презенту рідним і близьким. Майстрині, які займаються в’язанням, шиттям або вишиванням, з часом накопичують велику кількість різнокольорових клубочків. Із залишків цього матеріалу можна створити справжні шедеври.
Вовняна акварель
Распушенными тонкими прядками вовняної пряжі можна “малювати”, немовби аквареллю. Різні кольори залишків пряжі створюють ніжні колірні переходи на ниткової картині, а невдалі “мазки” завжди можна поправити. При такому способі роботи з шерстю не потрібні голки, а знадобляться ножиці для різання ниток на дрібні відрізки, пінцет для зручності роботи та основа, на якій буде створюватися зображення. Сюжет можна придумати самим або озброїтися ідеєю з інтернету. Перенести малюнок або трафарет на щільний картон або тонку фанеру. Розфарбувати кольоровими олівцями частині картини і викладати крок за кроком відрізки ниток відповідного кольору на поверхню, змащену клеєм ПВА. Чим щільніше буде нитковий шар, тим колоритніше і яскравіше вийде зображення. Композиції зі складними колірними переходами імітують акварельні фарби. Кожен виріб, зроблене таким методом, виходить унікальним. Обрамлена рамочкою, створена виріб може стати прикрасою стіни в будь-якому приміщенні.
Створення іграшок різними способами
В’язані іграшки
Із залишків пряжі можна пов’язати дуже милих і зворушливих забавних іграшок. Це можуть бути собачки і котики, ведмежата і конячки, жаби, зайчики і багато інші представники фауни, пов’язані спицями або гачком. З таких персонажів можна створити іграшкову ферму або зоопарк. Улюбленою виробом для кожної маленької дівчинки стане в’язана лялька. Господиня обов’язково понесе улюбленицю в своє ліжечко, буде з нею розмовляти і годувати. Головку у лялечки можна, як і тільце, зв’язати або зробити з м’якого фетру. Вічками для персонажів можуть служити намистинки, дрібні гудзики або готові елементи, куплені в спеціалізованих магазинах. Носики і вушка зробити з цупкої тканини близького відтінку. Всі частини тіла можна в’язати з одного кольору або застосувати пряжу різних відтінків.
Звірятка з помпонів
Пухнасті й мініатюрні сувеніри-іграшки виходять з одного, двох або кількох помпонів, сполучених між собою. Для створення цікавих поробок знадобляться:
- залишки ниток різних кольорів
- набір голок
- клей “Момент” або клейовий пістолет
- ножиці
- щільний картон.
Для створення пухнастого помпона з щільного картону виріжте дві однакові фігури у вигляді бублика (одна коло більшого діаметру, а всередині маленька, яка є отвором). Складені два шаблону обмотати нитками, продевая їх через отвір. Щоб помпон вийшов пухнастим і об’ємним, потрібно намотати ниток як можна більше. По краю великих кіл акуратно розрізати, а внутрішню окружність зібрати міцними нитками в один вузол. До отриманого пухнастому кульці приклеїти або пришити додаткові деталі: вушка, хвостик, очі, дзьоб або ніс. Помпон може стати їжачком, курчам, гномом. З’єднуючи між собою два помпона з білої пряжі можна створити сніговика або забавну веселе звірятко. Лапки і хвостики зробити з пряжі або фетру, очі, вушка і носик приклеїти. Ланцюжок з декількох помпонів стане оригінальною гусеницею. Цікавий вид рукоділля викличе інтерес у дитини і розвине його творчу уяву. Створюючи виріб разом із мамою, дитина надовго запам’ятає це подія і буде дорожити творінням, створеним власними руками. Численні фото виробів з ниток і майстер-класи в інтернеті дадуть масу ідей. Створення іграшок співзвучно з почуттям доброти і краси. Кожна створена своїми руками іграшка здається по-особливому світлою. Виготовлення поробки не займе багато часу, але цей процес здасться цікавим, захопить у світ дитинства і подарує багато радісних і незабутніх хвилин. Працюючи з нитками і пряжею, не виникають проблеми і складності, – м’який матеріал прекрасно підходить навіть починаючому майстрові. Незважаючи на багатий вибір купованих іграшок, зроблена своїми руками виріб буде дорожче і миліше, адже в неї вкладено частинку душі!
Оригінальний декор
З ниток можна створити цікаві елементи декору для дому або оформлення залів для проведення свят. Нитковий куля виконає роль незвичного світильника або абажура. Для його виготовлення знадобиться повітряна куля, нитки одного або кількох кольорів, клей ПВА. Для створення оригінального світильника необхідно:
- надути повітряну кулю потрібного розміру
- в пластикову ємність налити клей ПВА
- голкою проробити отвори з двох протилежних сторін ємності
- з допомогою голки протягнути нитку через отвори, щоб нитка потопала в клеї
- одягнути гумову рукавичку на праву руку і намотувати клейову нитку на кулю в хаотичному порядку.
На напівпрозорий світильник знадобиться менше ниток. Для більш щільного покриття без зазорів потрібно більше ниток одного або декількох кольорів. Коли заготовка добре просохне, потрібно проткнути голкою повітряна куля і видалити його через отвір. Для святкового декору наповнити нитковий шар нарізаної фольгою або конфетті. Такі оригінальні прикраси не обов’язково повинні бути абажуром для об’єктів, що світяться, але і самостійним елементом дизайну. З безлічі таких маленьких кульок можна зробити висить гірлянду, а з двох або трьох шарів створити об’ємних героїв казок і мультфільмів. Потрібно лише розфарбувати ниткові вироби під відповідний образ. Овальні заготовки можуть стати матрьошками, танцюючими в хороводі.
Нев’янучі квіти
Штучні квіти створюються з тканини, стрічок, шматочків шкіри, паперу. Не менш красиво виглядають квіти, виготовлені з ниток. Легкі, повітряні, неймовірної краси вироби можна створити зі звичайних бавовняних ниток муліне, ірис, пряжі. Перший метод складається з намотування ниток на кульку з паперу і покриття клеєм. Після висихання шар розділити на дві чаші і вирізати основу з пелюстками троянд, лілій, тюльпанів, жоржин, айстр або інших кольорів. З’єднавши кілька вирізок в один бутон, виходять дуже гарні квіти. Другий метод виготовлення квітів заснований на дротовому каркасі. Для створення чудових квітів потрібно здійснити наступні дії:
- намотати туго дріт на тонку спицю
- з отриманої спіралі створити контур пелюсток, посередині яких протягнути пряму дріт і залишити кінець дроту біля основи квітки
- намотувати нитки, переплітаючи через серединку пелюстки хрест на хрест, чіпляючи нитку на лінію спіралі
- заповнені ниткові пелюстки скріпити в один бутон за кінці дроту.
Таким же чином зробити листя. Стебло з більш міцного дроту обмотати нитками або пряжею зеленого кольору, одночасно прикріплюючи листочки. Із залишків ниток умільці можуть створити футляри для окулярів, грілку для чайників, підстаканники, кошики, скриньки і багато інших корисних сувенірів. Клубки пряжі, непридатні для створення великих речей, можуть стати в нагоді для створення цікавих і корисних виробів. Вироби не потребуватимуть додаткових фінансів, але порадують своєю оригінальністю і неповторністю, підкреслить індивідуальний стиль і смак майстра, викличуть захоплення талантом.
Фото ідеї саморобних виробів з ниток