Картон – відмінний, простий матеріал для рукоділля. Все про створення виробів з картону своїми руками – цікаві майстер-класи, особливості роботи, фото приклади! Картон – поширений матеріал, в побуті його можна зустріти буквально на кожному кроці. Він володіє високими міцнісними характеристиками, тому в картонні коробки упакована вся електротехніка, продукти харчування, іграшки. Вироби з картону своїми руками дуже захоплююче заняття для дітей. Після використання даної продукції, упаковка зазвичай відправляється в смітник. Але креативні натури намагаються зберегти рівні, не пошкоджені аркуші щільного паперу, щоб дати їм друге життя та використовувати у творчості. З картоном зручно створювати об’ємні фігури і цілі композиції, використовуючи прийом конструктора.
Літак
Дітям подобається працювати з щільною папером. Майструючи просту річ, вони відпрацьовують навички вирізування ножицями і роботи з клеєм. На перших порах дитині потрібна допомога дорослого, батьків або педагога. До дня 23 лютого в дитячих садках споруджують картонні літачки в подарунок татам. Для роботи готують:
- кольоровий картон;
- клей ПВА;
- порожню сірникову коробку;
- кольоровий папір.
Майстер-клас такий:
- На папері олівцем малюють Т-подібний контур майбутнього літака, вирізують шаблон;
- Переносять контур за шаблоном на картон і вирізають дві однакові деталі;
- Приклеюють їх до спичечному коробку, одну деталь зверху, інший знизу;
- Літачок вийшов об’ємний, хвостову частину склеюють на кінчику;
- З червоного паперу вирізають пропелер і дві зірки;
- Пропелер прилаштовують до носа літака на декоративну скріпку або клей і по одній зірці на кожне крило.
Замість сірникової коробки часто беруть втулку з-під туалетного паперу. Але за розмірами вона набагато більше, тому шаблон літака потрібно робити під стать їй.
Хлопчаки обожнюють грати літачками, тому ця саморобка є популярною в дитячій творчості.
Ведмежа
Основою вироби служать щільні деталі вирізані заздалегідь за шаблонами та сполучені таким чином, що можуть рухатися в одній площині. Рухомі іграшки завжди викликають радісні емоції у дітей. Тому варто спробувати зробити веселого ведмежати, привітно махающего лапкою. Виготовлення іграшки виконується по кроках:
- Частини тіла майбутнього ведмедика акуратно малюють на папері і вирізують;
- За отриманими шаблонами контури переносять на щільний картон і вирізаються;
- На тулубі і лапках за допомогою шила проробляють отвори;
- Деталі накладають одна на іншу, в отвори просовують нитка;
- Затягують нитку нещільно, щоб була свобода руху, роблять вузлик;
- Голову приклеюють до тіла нерухомо;
- Фломастером малюють миловидну мордочку;
- Приклеюють вушка.
Кумедний ведмедик готовий.
Об’ємний ведмедик
Часто з інтернет-магазинів приходять посилки, оформлені невеличкі коробки (в довжину не більше 30 см). З однієї такої упаковки можна змайструвати об’ємного ведмедика. Для цього потрібно зовсім мало часу і сил:
- Заклеїти частини, що відкриваються;
- Вирізати дві верхні лапки, з одного кінця округлі, з іншого – прямі. З прямою боку загнути на два сантиметри, промазати клеєм і прикріпити симетрично до тулуба збоку;
- Вирізати два кружечка з білого паперу, намалювати три жирні точки зверху і одну знизу, вийшли нижні лапки, приклеїти їх на передню сторону тулуба;
- Вирізати два вушка і за аналогією з верхніми лапками приклеїти їх зверху тулуба;
- Вирізати з чорного паперу оченята, носик, приклеїти, домальовуючи міміку ведмедика чорним маркером.
У результаті виходить кумедний об’ємний ведмедик, який розбавить своєю присутністю звичний інтер’єр.
Картонний будиночок
Таку масивну саморобку в силах виконати тільки татам. Діти в прямому сенсі пищать від захвату, коли в їх розпорядження потрапляє майже справжній будиночок, в якому вони можуть усамітнитися або разом грати. Виростаючи, діти з теплотою згадують картонні будиночки, які змайстрував для них дідусь чи тато. Зазвичай в хід йде коробка з-під великої побутової техніки, телевізора або холодильника. Для упаковки складних електроприладів застосовується упаковка високої якості, тому вона зможе витримати багато дитячих ігор. Користуючись лінійкою, потрібно прорахувати розміри і акуратно вирізати з коробки отвори для вікон і дверей. Конструктивні деталі кріпляться на клей і петлі. На вікна можна повісити справжні шторки. Прикраса будиночка можна довірити дитині або домовитися з ним про спільну роботу. Заняття захопить його не на одну годину. Почерпнути ідеї для декорування можна на тематичних сайтах в інтернеті, де опубліковано чимало фото різноманітних будиночків.
Пальчикові ляльки
Картон легко поєднується з іншими матеріалами, виконуючи функцію основи для поробки. Пальчикові ляльки виконуються з матерії або в’яжуться гачком. З допомогою фігурок легко влаштувати мініатюрний театр, розігруючи в ньому цікаві вистави за мотивами дитячих казок. Майстер-клас:
- Підготувати кілька картонних прямокутників довжиною 3 см, шириною 5 см;
- Скрутити в трубочку з одним оборотом і склеїти на стику;
- Заздалегідь змайструвати голови лялькових героїв (киця, песик, колобок, бабуся, дідусь);
- Приробити голови на картонні циліндри.
Простий ляльковий театр готовий. Персонажі казки можна зшити з фетру або пов’язати з пряжі гачком. Навіть якщо їх вирізати з журналів і зробити плоскими, вони теж будуть виглядати правдоподібно.
Листівки на Новий рік
В очікуванні новорічних свят хочеться виготовити невеликі листівки з цікавим декором, підписати їх добрими словами і відправити близьким людям. За допомогою кольорового картону легко змайструвати дивовижні листівки, забезпечивши їх самим несподіваними прикрасами:
- ґудзиками;
- пайтеками;
- намистинами;
- штучним хутром;
- фольгою;
- в’язаними сніжинками і квітами;
- виконати декілька отворів і прикрасити шнурівкою;
- прошити цієї рядком на швейній машинці.
Картон настільки міцний, що здатен взяти на себе втілення будь-якої фантазії. Одночасно з цим властивістю, він легко піддається вирізання ножицями, пророблення отворів шилом, за лічені хвилини склеюється клеєм ПВА, добре вбирає будь-яку фарбу.
Вироби з гофрованого картону
Гофрований картон по міцності перевищує звичайний. Він складається з декількох шарів, які в перерізі виглядають як хвилі, проклеєні в шаховому порядку. Такий матеріал використовують для упаковки дорогої техніки, так як він здатний амортизувати удари і захищати вміст від руйнувань. Гофрований картон цікавий по своїй фактурі і майстри із задоволенням використовують його для створення оригінальних предметів декору своїми руками. Один з простих варіантів застосування – фоторамка. Для її виконання досить вирізати з гофрокартону смугу шириною 5 см, довжиною 30 см. З’єднати кінці і склеїти їх, вийде кільце. З одного боку заклеїти задню стінку паперовим кругом, а з передньої — розмістити фото. Стінки фоторамки декорують на свій розсуд, враховуючи стиль інтер’єру. Картон визнається універсальним, благодатним матеріалом для виготовлення виробів будь-якої складності. Його можна давати дітям молодшого дошкільного віку, пропонуючи змайструвати прості вироби. Він абсолютно безпечний, легко піддається змінам, зберігаючи при цьому здатність тримати форму.
Фото ідеї картонних виробів