Кращий спосіб прикрасити будинок або сад зробити вироби з гіпсу. Все про вироби з гіпсу своїми руками – особливості роботи з матеріалом, зрозумілі майстер-класи, фото ідеї! Останнім часом все більшою популярністю користуються виготовлені своїми руками вироби з різних матеріалів. В процесі їх виготовлення використовуються банки, дріт, глина з полімерів та інші матеріали. Серед них гіпс займає далеко не останнє місце, а вироби з нього виходять особливо привабливими.
Вибір матеріалу для виробів
Чому ж гіпс користується такою популярністю? Серед достоїнств цього матеріалу слід відзначити наступні: екологічно бездоганний складу, зручність використання, пластичність до застигання і міцність після схоплювання. Крім цього, гіпсові вироби без спотворень зберігають форму предметів та представників флори і фауни, що такі фігурки важко відрізнити від оригіналу.
Які вироби можна виготовити з гіпсу
В медицині та криміналістиці використовується властивість гіпсу швидко застигати, зберігаючи потрібну форму. Окрім цього, привертає його доступність і дешевизна. Ті ж властивості гіпсу, на відміну від важкого цементу, вельми знадобляться для самостійного виготовлення виробів для дому та дачі. З цього матеріалу виходять красиві судини, які зможуть нести не тільки естетичні функції, але і приносити практичну користь, як і звичайні вази. З гіпсу виготовляють різні листочки та інші декоративні прикраси. Втім, найбільшого поширення набули вироби з гіпсу у вигляді русалок, гномів, драконів, грибів про інших скульптур. Модні ідеї гіпсових виробів на дачі прийшли в нашу країну з Європи, де вони відомі здавна. Звичайно, є можливість придбати такі вироби в магазині, але це потребує значних фінансових витрат. Саморобні скульптури для заміського ділянки можна без значних фінансових вкладень і часу виготовити своїми силами. Гіпс продається в кожній аптеці, а ціна його незначна. Для отримання потрібного результату необхідно лише придбати форми для відливу виробів.
Як виготовити гіпсовий розчин
Перед приготуванням розчину слід продумати обсяг майбутнього виробу і ємність посуду для розведення. У разі недостатності вихідного розчину для скульптури її доведеться робити заново. Тому, надлишок гіпсового розчину краще його нестачі. Вибравши ємність для приготування, туди слід насипати гіпсовий порошок, а потім долити води. Суміш ретельно розмішати і при необхідності до неї додається або вода, або гіпс. Заливаючи гіпсової сумішшю форми, не слід втрачати часу, оскільки гіпс швидко застигає, і витягти його з ємності після схоплювання неможливо. Слід враховувати, що часте вдихання порошку гіпсу в значних кількостях може завдати шкоди здоров’ю.
Фарбування виробів
Повне естетичне задоволення від поробки можна відчути, тільки пофарбувавши її. Нефарбовані вироби справляють негативне враження. Шар фарби також захищає вироби від забруднення. Практика показує, що додавання фарбувального складу в гіпсовий розчин не завжди приводить до бажаного результату. Професіонали також дотримуються тієї думки, що фарбувати скульптури слід після застигання гіпсу. У цьому процесі можна використовувати будь-який вид фарби. Зокрема, для отримання бронзового відтінку застосовується накладення декількох шарів охри. Перед фарбуванням потрібна грунтовка. Традиційно для цього використовують лак, столярний клей або емульсією полівінілацетату у воді (ПВА). Внаслідок своєї пористості гіпс вбирає фарбу, а пофарбована без грунтовки виріб набуває мало естетичний вигляд. Мета грунтування виробів з гіпсу полягає в тому, щоб закрити пори гіпсу і дати шару фарби рівномірно покрити поверхню без вбирання в основу. Після її висихання фарби покривають лаком для довговічності і зовнішнього ефекту.
Що використовується в якості форми?
Для виготовлення гіпсових відливок в магазинах пропонуються форми із різних матеріалів: металу, дерева, пластмаси і силікону. Перевагу віддають силікону. Він зручний у використанні, оскільки не вимагає мастила перед заливанням розчину гіпсу і внаслідок своєї еластичності легко знімається з готової виливки, не пошкоджуючи її. Силіконову форму можна без особливих труднощів виготовити самостійно.
Вироби з гіпсу для будинку і садової ділянки
Закінчився той час, коли на заміський ділянку приїжджали не для відпочинку, а для того, щоб працювати на городі. Зараз на дачі можна відпочити і втілити свої творчі фантазії в дійсність. Ландшафтний дизайн підходить для цих цілей як не можна краще. Основне питання в цій творчості – вибір конкретних виробів. Щоб уникнути наївності, банальності і вульгарності, слід вивчити досвід попередників і ознайомитися з розміщеними в інтернеті фото садових скульптур та покроковими інструкціями по їх виготовленню.
Гіпсова копія монети
Робота потребує зосередженості та акуратності. Поміщаємо монету в ємність і заливаємо її розчином до половини її товщини. Друга сторона виготовляється аналогічно. Для використання виливків в якості форми, їх необхідно покрити лаком зсередини, для запобігання прилипання гіпсу до форми. Цим методом виготовляються копії будь-яких предметів.
Чарівний пагорб
У випадку, коли на ділянці є невеликий пагорб, виготовте гіпсові вікна, двері і казкових гномів. Прикрасьте цими виробами пагорб, і це додасть всій ділянці вишуканий і екзотичний вид.
Царівна-жаба
Якщо на ділянці є бочка для збору дощової води, відлийте гіпсову жабу, яка тримає в роті стрілу. Ця скульптура буде символізувати взаєморозуміння і любов у домі.
Казкові герої
Якщо в сім’ї є дитина дошкільного віку, виготовте гіпсових персонажів з казок, дитячих художніх фільмів і мультфільмів. Коли досвіду роботи з гіпсом недостатньо, рекомендується ознайомитися з опублікованими в інтернеті майстер-класами з виготовлення скульптур з гіпсу.
Снігова людина
Відлийте десяток відбитків своєї ступні, жарту заради її можна збільшити, і додайте виливки на ділянці. Ці сліди будуть жартівливо натякати про прогулянках єті по ділянці. Подарунок до Нового року З обрізків тканини можна зробити пишну хвою, а основою буде служити паличка з дерева. Вся конструкція кріпиться на підставці з гіпсу, а коли гіпс застигне ялинку можна прикрасити мішурою, бісером та іншим. Для виготовлення виробів з гіпсу не потрібно бути досвідченим професіоналом. Достатньо бажання, умілих рук і невеликої кількості вільного часу.
Фото ідеї саморобних виробів з гіпсу