П’ятирічних дітей краще всього займати рукоділлям. Все про створення виробів для дітей 5 років з паперу – особливості роботи з матеріалом, цікаві ідеї і покрокових майстер-класи. Усі діти різні і різні заняття доводиться підбирати на кожен вік. Вік 5 років – етап пізнання нових навичок дорослими предметами. Клей, пензлик, пластилін – речі з пройденим етапом. Діткам хочеться чогось нового, чогось цікавого і незвичайного. Звичайні ножиці в маленьких руках приносять море захвату й несподіванки від довіреної предмета. «Чик-чик» та з картону вийшов гурток, «чик-чик» – вийшло дерево. У нашій статті ви знайдете цікаві саморобки для дітей 5 років, процес створення яких додасть захоплюючу подорож у світ фантазії і нових навичок дрібної моторики.
Необхідні правила в роботі з ножицями
Діти люблять пустувати, і від цього нікуди не дітися. Коли в руках ножиці, навіть якщо вони спеціально призначені для дітей, не привід відставляти їх один на один. Довіряти дітям не можна. Загрався, злякався, захопився, і ножиці відрізають зайві. Під зайвим часто виявляються предмети, призначені не для поробки. Скатертина, штори, одяг – можуть бути розрізані навпіл. Діти з великою фантазією, можуть вирізати з маминого улюбленого сукні сердечко і подарувати його потім їй. Щоб уникнути подібних інцидентів, батьки повинні слідувати наступним правилам:
- дитина не повинен залишатися один на один з ножицями;
- леза на кінцях ножиць повинні бути з тупими кінцями;
- ножиці повинні бути окольцованы гумок щоб уникнути натирання ніжної шкіри;
- хороший батько надає інструмент тільки для роботи, а не для ігор.
Паперові вироби – розвиток мислення дитини
Користь від паперових виробів перевершує очікування. Дитина в такому віці виходить на новий рівень розвитку дрібної моторики. Як правило, вік 5 діти досягає загальних знань про навколишній світ, а значить, дитина з легкістю зможе уявити майбутній макет вироби. Фантазію дитини можна спрямувати на створення простої аплікації. Подання навколишнього світу допоможе дитині створити картину власного світовідчуття. Дитина може створити рожеве дерево, зеленого бегемота і коричневе море. В кольорах дитина висловлює своє ставлення до предметів. Недбалість вироби не повинна лякати батьків, маленькі ручки тільки вчаться створювати великі проекти. Завдяки паперовим виробам, дитину привчають до уваги близьким людям. Паперові квіти на день народження мами, що може бути зворушливіше? Листівка бабусям і дідусям на Новий рік. Створюючи подарунки своїми руками, у дітей виховується почуття цінності до речей, ощадливість, акуратність. Ідея зробити паперові вироби не тільки безпосередні заняття з дитиною, але і приємний час, який вона проводить разом з батьком.
Дивовижні паперові вироби – майстер-класи
Кучерявий Баранець
«Кучерявий Баранець» виріб, що вимагає роботи з ножицями і знань фігур. Колір вироби можна вибрати як стандартний для барана сірий або коричневий, так і дозволити волі фантазії вибрати свій колір. Фіолетовий баранець у виконанні дитини буде дуже навіть мило виглядати, наприклад, у вигляді новорічної іграшки або в якості подарунка. З паперу вирізають 6 прямокутників: 4 однакові невеликі форми (ноги), один великий (тіло) і один середній (голова). Кожен прямокутник згортається в циліндр і склеюється. У вигляді двох маленьких трикутників робляться вушка, з двох маленьких овалів – оченята. Основна ідея нарізати як можна більше середньої тонкощі смужки, які з допомогою ножиць закручуються в кучері. На етапі збірки, всі складові частини тваринного склеюються між собою. Отримані кучері прикріплюють до тіла, не забуваємо про вуха і очі.
Пташенята в гнізді
Для цієї вироби знадобиться наступний матеріал: багато коричневого картону, жовтий картон, чорний папір, клей, ножиці. З коричневого картону вирізається дві широкі смужки і коло діаметром приблизно 10 – 15 див. Отримані смужки надрізаємо знизу по всій довжині, після чого відгинаємо надрізані частини і приклеюємо до кола. Виходить гніздо. Залишилася завдання наповнити гніздо хмизом. З коричневого картону нарізаються невеликі смужки і кладуться в картонну ємність. Вийшло повноцінне гніздо. Пташенята будуть створюватися з жовтого картону. Для цього вирізають дві смуги: одна товста, але коротка, інша довга і тонка. Зі смужок скручується і склеюється циліндр, після чого вони вставляються один в одного таким чином, щоб вийшла об’ємна фігура. З чорного паперу вирізають крихітні два кружечки, які служать вічками для пташенят. Можна робити одного пташеняти, а можна два і три, Орієнтуватися треба на розмір птахів і наповнюваність гнізда.
Павиний хвіст
Креативність вироби залежить не тільки від обраних нестандартних кольорів, але і від форм об’єктів. Маленькі ручки можуть бути не тільки інструментів для створення вироби, але і самим шаблоном для задуманих форм. Для створення оригінального павлина необхідно: різнокольорова кольоровий папір (хвіст), коричнева (тіло), жовта (дзьоб), чорна (вічка) папір, а також ножиці, клей і один щільний картон, який послужить підставою для аплікації. Різна кольорова папір послужить колірною гамою для хвоста павича. Дитяча рука кладеться на лист і обводиться олівцем. Після чого слід руки вирізається і використовується як перо павича. Виходить пишний букет з долоньок дитини. З коричневого паперу вирізається грушоподібний овал – тіло, і приклеюється поверх хвоста. З чорного паперу створюються «намистинки» – очі, а з жовтою – дзьобик. Аплікація виходить дуже смішний і незвичайною. Дитина не тільки бере участь у створенні вироби, як справжній майстер, але і сам є безпосередній її частиною. Принести такого павича в дитячий садок, буде вельми приємно.
Підстаканник «Бджілка»
Для цієї вироби знадобиться маленька пластикова пляшка, жовтий, білий і чорний папір, білий аркуш, клей, ножиці. У пластикової пляшки відрізаємо горлечко, відступивши приблизно 5 див. Жовтої папером обклеюємо вийшов склянку. З чорного паперу вирізають смужку шириною близько 1 см, після чого їх приклеюють на тіло бджілки. Білий аркуш паперу – підстава для крил. Склавши аркуш навпіл, з боку вигину малюється макет крила. За допомогою ножиць вирізається крило, коли папір розкладається, виходить два сполучених абсолютно однакових крила бджоли. Крила приклеюються зі спинки стаканчика. Бежева папір призначена для створення личка бджілки. Вирізається коло. За допомогою чорної папери створюються «намистинки» – оченята, носик і ротик. А так само дві невеликі антени. Антени можна зробити з чорних тонких смужок. Цікавий варіант, коли антени з допомогою ножиць кудрявят, виходить дуже смішна мордочка. Готове личко кріпиться спереду стаканчика. Коли всі складові частини зібрані і приклеєні, то виходить смішний підсклянник у вигляді бджілки. Зробити фото з такою виробом – обов’язкова частина створення.
Вироби, які згодом використовуються в побуті, прищеплюються дитині почуття цінності до ручної праці. Таку саморобку можна з гордістю принести в клас.
Вироби для дітей 5 років можуть доставити радість не тільки дітям, але і дорослим. Безмежний політ фантазії змушує дивитися на світ зовсім по-іншому. Приємне проведення часу за паперовими виробами приносить ще й користь для розвитку дитини. Це не тільки моторика пальців, акуратність, але і найголовніше – цінність людської праці.
Фото ідеї виробів для п’ятирічних дітей