Вироби у вигляді їжачка можна зробити з паперу, природних матеріалів, інших підручних засобів. Все про створення вироби їжачка своїми руками, покрокові майстер-класи, фото ідеї, поради! Зробити саморобку іноді нелегко, адже це завжди творчий процес, в якому беруть участь не тільки руки, але й голова. Особливо важливу роль така робота займає в розвитку і становленні наших маленьких дітей. І тому, в цій статті на прикладі вироби «Їжачок», в різних її варіаціях, ми постараємося розкрити творчий початок кожної дитини. Існує багато технік роботи при виконанні виробів. І почнемо ми з найбільш доступною і зрозумілою для дітей – аплікації.
Аплікація з паперу
Багато діти, досягнувши віку 3-4 років, як правило, намагаються робити все самі. Але є і хлопці, які ще не всі вміють і розуміють. Наприклад, їм складно користуватися такими інструментами, як ножиці. Тому перша виріб, зроблений маленьким майстром, обов’язково повинна виконуватися з підтримкою дорослих. Батьки або педагоги заздалегідь готують потрібні трафарети, а малюкам залишається лише приклеїти їх на фон, і по можливості, доповнити декором, або щось намалювати. Для дітей 6-7 років, виріб їжачка методом аплікації виконується практично за тією ж технологією, але є одна відмінність. Діти вже більш самостійні, вирізують всі елементи самі, наклеюють і малюють, уявляючи свої образи героїв.
Найважливіше в роботі з такою віковою групою – «не заганяти в рамки».
Якщо це колективні заняття, основа майбутнього їжачка може бути у всіх дітей однакова, але коли дитина виконує окремі елементи вироби – дайте йому більше свободи, нехай фантазує. Це розкриє його творчий потенціал і зробить роботу яскравою та оригінальною. Розглянемо простий приклад такої роботи.
- Батькам і педагогам необхідно заздалегідь підготувати малюнки-трафарети: голова їжака – на білому картоні, і колючки – на коричневому картоні. Решта все виконують самі діти.
- Перший крок – вирізати основу їжака у вигляді колючого спинки, а також голову.
- Потім, використовуючи клей ПВА і пензлик, приклеїти голову на заготівлю спину.
- Можна також вирізати і наклеїти ніжки для їжака, і інші окремі елементи. Наприклад, яблучко, бантик, носик, очі, рот. Або, якщо дітям більше подобається – намалювати ці фрагменти.
Для дітей 7-8 років, цю ж аплікацію краще ускладнити. Зробити це можна наступним чином. Основу їжака намалювати без колючок – просто гладка спина. А колючки, у формі трикутників, хлопці будуть вирізати і клеїти самі. У процесі такої роботи, діти: проявлять фантазію, використовуючи форму і кольори за своїм бажанням; розвинуть дрібну моторику, вирізаючи велика кількість маленьких колючок; а також навчаться логічно міркувати, адже, щоб вийшов їжачок, потрібно правильно приклеїти колючки, гострим кінцем вгору. Основна мета будь творчості – домогтися безпосередності. Не виняток і дитячі вироби. Зробити виріб більш «живим» і додати в нього крапельку чарівництва, допоможе нам наступна методика.
Аплікація з використанням природних матеріалів
Діти, в силу свого віку, шалено люблять щось вигадувати, складати і майструвати. Таким чином вони вивчають навколишній світ. А пізнати природу їм допоможе, якщо поєднати творчість з матеріалами натурального походження. Спробуємо це показати на прикладі однієї з виробів.
« осінній Їжачок »
Нам знадобиться: картон, ножиці, пва, пензлик для клею, фломастери, сухе листя. Технологія виготовлення покроково:
- Вирізати з картону основу їжачка – тулуб з головою. Краще це зробити за складеним шаблоном, щоб полегшити дитині завдання.
- Готовий елемент приклеїти на фон вироби – лист А4 (картон).
- Потім фломастерами намалювати рот, ніс та очі.
- Наступний, завершальний крок – оформлення листям. Створюємо форму колючок, з допомогою сухого листя, приклеюючи їх на ПВА. В якості матеріалу для такої вироби більше підходять заготовки довгастої форми: це липа, верба, береза. Але також вийде цікава і незвичайна виріб, якщо використовувати різьблені листя, такі як клен, або наприклад, горобина. Починати клеїти потрібно зі спини, плавно переходячи до голови. Таким чином створюється ефект накладення, і їжачок виходить з густою шевелюрою».
Достаток природного матеріалу осінньої тематики, дозволяє завжди робити поробки яскравими та неповторними. Ну а якщо, наприклад, клей пва замінити пластиліном, альтернативою листю можуть стати соснові голки, насіння, кавові зерна, квіткові пелюстки, крупи, і навіть шишки. Існує чимало варіантів виробів їжаків з використанням шишок, але ми розглянемо ще одну з технік роботи – іграшку в обсязі.
Об’ємні вироби
Одним з найулюбленіших природних матеріалів для створення їжаків, є, звичайно ж, – шишки. У лісі таке розмаїття шишок, що діти не можуть утриматися, і збирають їх відрами. А що з ними робити? Зрозуміло, вироби. Для об’ємної іграшки їжака можна використовувати, як одну велику шишку, так і багато маленьких. Розглянемо обидва варіанти робіт. Для першої вироби знадобиться: пластикова пляшка, шишки, гарячий клей, ножиці, фарби, дріт. Техніка виконання:
- Чисту (без етикеток) пластикову пляшку розрізаємо на 3 приблизно рівні частини. Передню і задню частини, вставляючи один в одного, склеюємо з допомогою гарячого клею.
- Потім пофарбувати заготовку в темний колір. Після висихання, намалювати очі і рот.
- Невеликий шматочок дроту (близько 10 см) пристосувати як усов їжака. Зробити це можна двома способами: затиснути «вуса» під кришку, яка служить носом, або приклеїти.
- Наш їжачок майже готовий. Залишилося приклеїти шишки. Клеїмо їх на гарячий клей, щільно між собою.
Найважливіше, щоб виріб вийшла оригінальною – можна поекспериментувати і доповнити її іншими елементами.
Це можуть бути і листя, і гілочки горобини, і грибочки, і все, що вашій душі завгодно. Другий варіант об’ємної іграшки їжака, по техніці роботи – значно простіше. Для нього нам необхідна тільки одна велика шишка і пластилін 3-4 кольорів.
- З невеликого шматочка коричневого пластиліну виліпити форму конуса.
- Потім, прикріпити до гострого основи шишки конус з пластиліну, змащуючи його, тим самим продовжуючи форму майбутнього їжачка.
- З чорного пластиліну скачати круглий носик, з білого – очі.
- За бажанням можна зробити ніжки.
Чудовий їжачок в мініатюрі – готовий. І просто, і красиво. Альтернативним матеріалом для такої вироби чудово підійдуть і плоди каштана. Технологія роботи практично не змінюється. На основу їжачка з пластиліну кріпимо наші голки у вигляді каштанових кожурок. Такий їжачок виходить досить милий, а колючки – просто незвичайні. Схожі роботи підходять для дітей старших груп дитячого саду, коли діти вже вміють ліпити з пластиліну і вивчають нові матеріали в своїй творчості. Фантазія дітей безмежна. Пропонуємо розглянути ще одну нескладну саморобку, яка згодом може стати сувенірним виробом.
«Колючий Їжак»
Використовувані матеріали: Пластилін (або полімерна глина), зубочистки, дерев’яні шпажки, фотографія (розмір 3*4). Виконується робота дуже просто:
- З великого шматка пластиліну виліпити їжачка з гладкою спинкою. Їжачок повинен вийти приблизно 7-8 см в діаметрі.
- Прикрасити мордочку тваринного очима, носом і ротом, виліпивши деталі з пластиліну.
- Потім, як ежиных голок, вставити в спинку зубочистки. Робити це потрібно послідовно і якомога частіше. Краще використовувати «голочки» різної довжини, підключивши до зубочисткам ще й шпажки.
- Взяти одну шпажку більш довгого розміру, ніж всі інші, і з допомогою того ж пластиліну, прикріпити до неї фото.
- Вставити цю паличку з зображенням у центр спинки, або збоку, якщо вам так більше подобається. Все, фотоподставка готова.
Шляхом різних комбінацій, можна виконати цю саморобку, використовуючи інші матеріали, наприклад, кольорові пластикові шпажки. Їжачок вийде веселий і барвистий. Також, за бажанням, можна додати кілька зображень, і вийде цілий фотоколаж. Розглянувши основні техніки виконання вироби Їжачка, ні в якому разі не варто на цьому зупинятися. Багатства нашої природи на матеріали для виробів – безмежні; величезна кількість ідей на задану тему – невичерпне. Все це дозволяє нам вдосконалюватись, розвиватись у творчому плані і не стояти на місці. Будь ласка, експериментуйте, не забувайте допомагати своїм дітям, і вони ще не раз здивують вас.
Фото ідеї виробів у вигляді їжачка