Виріб у вигляді собаки відмінно робити батькам разом з дітьми. Все про виріб собаку – майстер-класи з паперу, шишок, пляшок, тканини, шкарпеток. Фото ідеї та поради! Діти люблять собак і часто просять завести цуценя. Але не кожен батько готовий погодитися на цю ідею. Собачка, зроблена своїми руками, може стати непоганою заміною домашній тварині. Пропонуємо вашій увазі декілька схем, за якими ви можете разом з дитиною змайструвати милу іграшку. Можна використовувати різні матеріали:
- шишки;
- пластилін;
- пластикові пляшки;
- тканину;
- папір;
- шкарпетки;
- глину.
І це далеко не весь список. Собачкою може стати навіть випадково знайдена в лісі гілка.
Собака з шишок: новорічна
Легкий варіант вироби. Основний матеріал валяється під ногами, а процес роботи настільки простий, що дитина з ним легко справляється. У результаті виходить відмінний подарунок на Новий рік. Для роботи вам знадобиться:
- шишки (різні, 9 штук);
- пластилін;
- клей;
- намистини (з них робляться очі і носик).
Собака з шишок покроково:
- Взяти дві шишки: довгу смерекову – для тулуба – і поменше, соснову, з неї зробимо голову. Їх треба скріпити. Скористайтеся клеєм або пластиліном. Підберіть такий, щоб не відрізнявся за кольором від шишок – місце з’єднання не повинна кидатися в очі.
- Прикріплюємо до тіла п’ять шишок: чотири маленьких лапи і одну ззаду – вона стане хвостом.
- До голови приклеюються дві шишки – вуха. Стежте, щоб за розмірами вони були істотно менше, ніж шишка-голова.
- Зробимо мордочку. Тут є місце для фантазії. Ви можете використовувати намистини, але вони легко замінюються на гудзики або просто шматочки пластиліну.
Новорічна собачка готова. Намотайте їй на шию шматок мішури – підкресліть настрій свята. При бажанні покрийте виріб лаком. Вона буде виглядати краще і стане довговічніше.
Собака з пляшок: захисник будинку
Така саморобка підійде в якості прикраси для дачі. В інтернеті є кілька варіантів виготовлення собаки з порожніх пластикових пляшок з фото, ми розглянемо два. Обидва вони не складні, діти з такими завданнями цілком справляються, але друге більш трудомісткий.
Простий варіант
Вам потрібно взяти:
- пластикову пляшку 1,5 л;
- фарби;
- картон;
- клей.
При виконанні вироби вимагається творчий підхід. Ми розповімо загальні принципи по кроках:
- Пластикова пляшка стане тулубом такси. Пофарбуйте її в той колір, який вам подобається.
- Виріжте з картону лапи і з допомогою клею прикріпіть їх пляшки з боків.
- Пробка замінює ніс. Її потрібно пофарбувати в чорний або червоний колір.
- Виріжте з картону вуха, пофарбуйте в той самий колір, який використовували для носа, зробіть в пляшці прорізи і вставити туди заготовки. Закріпіть клеєм. Є й інші варіанти виготовлення вух. Наприклад, їх можна зшити. Вирізати з тканини дві овальні заготівлі та сшиваете зсередини. Можна залишити їх так – тоді вуха будуть плоскими, а можна набити всередину синтепон – і вуха придбають об’ємність. Закріплюються вони також за допомогою клею.
- Останній крок – хвіст. Як і вуха, його можна виконати з картону або тканини.
Зверніть увагу: якщо ви плануєте встановити собачку на дачі, її треба буде захистити від дощу. Інакше фарби потечуть, а тканина вицвіте і навіть може почати гнити.
Більш складний варіант
На відміну від попередньої моделі, тут використовується кілька пляшок. Одна велика – це тулуб і п’ять маленьких – це голова і ноги. Прикріплюєте маленькі пляшки до великої з допомогою клею, а деталі (вуха, очі, хвіст) робите з картону. Носом собаки служить пробка одній з маленьких пляшок. Для голови пляшку можна використовувати не цілком – відріжте тільки частина з шийкою.
Собака з тканини: декоративна
Особливість цієї поробки полягає в тому, що вона виконується з двох половин і стежки, якими вони скріплюються, грають декоративну роль. Їх акуратного і красивому виконання доведеться приділити чимало уваги. Тут необхідна допомога майстра – мами, учительки або виховательки, якщо виріб виконується в класі або в дитячому садку. Потрібно:
- тканина. Найкраще підходить фетр;
- голки;
- нитки (пограйте з кольором, вони можуть скласти контраст з відтінком тканини – це буде цікаво);
- картон;
- ґудзики.
Важливо: вся собака буде виконуватися з двох половин. Вони зшиваються по краях прямо з зовнішньої сторони. Можна спочатку прострочити на машинці, залишаючи невеликі припуски, а потім поверх них зробити декоративні стібки. Інший варіант: обійтися без машинки і скріпити половини викрійки собачки відразу вручну. Але в такому разі стібки треба класти частіше, адже вони послужать не тільки для прикраси.
Алгоритм:
- Малюєте окремі викрійки для тіла, голови, лап, вух і хвоста собачки.
- З’єднують їх між собою, як розказано вище – чисто вручну або із застосуванням машинки.
- Набиваєте заготовки синтепоном або ватою.
- Сшиваете їх між собою.
- Оформляєте мордочку з допомогою картону і гудзиків. На шию можна надягти нашийник. Окрема деталь – язичок. Зробіть його з червоної тканини, пришийте або приклейте.
Як варіант: таку собачку можна зробити зовсім невелику і використовувати в якості брелока. Вийде чудовий подарунок – символ вірності і відданості. Важливо не забути в такому випадку вшити в верх голови ланцюжок з кільцем. Ще один варіант: зробити собачку середніх розмірів і заповнити крупою. Такі вироби не тільки симпатичні, але і корисні. Розминаючи їх в руках, ви робите масаж пальців і долонь.
Собака з паперу: простіше простого
Техніка орігамі дуже складна, майстерність у ній напрацьовується роками. Але можна піти іншим шляхом і скласти з паперу не всю собачку цілком, а тільки мордочку. Це досить просто, а також корисно – добре розвивається дрібна моторика. Нам не знадобиться нічого, крім паперу і фломастери. Алгоритм:
- Аркуш паперу квадратної форми складаємо по діагоналі.
- Одержаний трикутник ще раз складаємо навпіл, а потім розгинаємо.
- Кути загинаємо вниз – виходять вуха.
- Вільний кут трикутника загинаємо вгору і малює на самому краю носик.
- Домальовували очі – і готово.
Якщо використовувати аркуш кольорового паперу, виріб вийде веселіше.
Собака з шкарпеток: складно, але красиво
Створення собаки – процес трудомісткий. Роботи доступні для дитини, але робити доведеться багато. Допомога та підтримка дорослих не завадить. Приготуйте:
- кілька гольфів або шкарпеток;
- гудзики (вони підуть на носик і очі. Можна використовувати різні матеріали – бісер або намистини);
- синтепон (або інший набивальної матеріал: шматочки тканини, вата, серветки);
- ножиці,
- голки;
- стрічку або мереживо.
Шкарпетки краще брати нові – вони яскравіше. І заздалегідь обміркуйте, який візерунок на мордочці вашої собаки.
Собачка з шкарпеток в 12 кроків:
- Носок вивертається, від нього відрізається гумка. Наскільки різати – оцініть самі, чим менше тканини залишиться, тим коротше вийдуть лапи.
- Перевертаємо носок п’ятою догори. Від горловини до п’яти розрізаємо тканину так, щоб вийшли заготовки для двох порожнистих трубок. Це майбутні ноги. В районі п’яти повинно залишитися отвір для наповнювача.
- Зшиваємо лапи, вивертаємо заготівлю і набиваємо її. Врахуйте: від наповнювача залежить, чи зможете ви потім прати іграшку. Вату або серветки мочити не можна.
- Зашийте дірку і прихопіть лапи нитками, щоб вони були перпендикулярні тілу.
- Із зворотного боку від горловини носок теж загнути і прихопити – сформували шию.
- Беремо другий носок, відрізаємо по частині з двох сторін – на хвіст, передні лапи і вуха.
- У вас залишилася частина носка з п’ятою. Її треба одягти на попередній носок і пришити.
- Набиваємо другий носок і зашиваємо, формуючи мордочку.
- Залишилися деталі. Розрізаємо мисок на дві половини і зшиваємо, роблячи вуха. Покладіть наповнювач – вони будуть стояти, або залиште порожніми висячими. Пришийте вуха до голови.
- З горловини другого носка формуємо лапи і хвіст і пришиваємо їх на місце.
- Оформляємо мордочку. Пришити ґудзики замість очей. Використовуйте чорні нитки – вийдуть зіниці. Приклейте картонний носик.
- Пов’яжіть стрічку на шию.
Собачка з шкарпеток готова. Якщо замість дитячого носка використовувати гольф, вийде такса. Існує багато схем, які допомагають зробити собачку. Головне – підійти до процесу з фантазією і не боятися помилитися. Навіть якщо першого разу не вийде, потім обов’язково навчитеся.
Фото ідеї саморобних виробів у вигляді собаки