Ялинкова іграшка Дід Мороз своїми руками

Як зробити новорічну ялинкову іграшку Дід Мороз в техніці текстильної аплікації своїми руками разом з дитиною. Новий рік не може обійтися без Діда Мороза. Цей персонаж постає не лише в казках, листівках і упаковці, але в якості ялинкової іграшки. Така виріб своїми руками прикрасить будь-яку ялинку, зробить її унікальною і святковою. Іграшку можна зробити за допомогою текстильної аплікації. Це цікава і водночас складна техніка створення виробів. Вона не вимагає багато матеріалу і часу. Перш ніж приступити до створення вироби, детальніше дізнаємося, що це за техніка.

Текстильна аплікація. Що це за техніка?

Текстильна аплікація — це такий вид рукоділля, в якому для створення зображення закріплюються тканинні деталі на якій-небудь основі. Ця основа може бути тканинній. Таку аплікацію можна зробити об’ємною, використавши синтепон, його можна покласти всередину. Для текстильної аплікації підійдуть абсолютно різні шматочки тканини: це може бути і шкіра, і хутро, і бавовна, і замша, і фетр. Ще можна використовувати різноманітні стрічки, бісер, гудзики і шнурки. Нерідко цей спосіб використовуються для прикраси одягу, створення святкових костюмів, різних сувенірів і декоративних панно, також можна прикрашати покривала для ковдри, килимки і наволочки для подушок. Цей найдавніший спосіб рукоділля має кілька видів.

Види текстильної аплікації

Існує кілька видів текстильної аплікації, які виділяються з того, яка саме композиція створюється.

  1. Предметна аплікація. Такий вид аплікації складається з одного, іноді декількох зображень. Це можуть бути предмети як живої, так і неживої природи. Нерідко зображуються тварини, квіти, дерева, гриби, фрукти, вдома.
  2. Сюжетна аплікація. На основі можна побачити кілька зображень. Створюється певна композиція, це може бути пейзаж або показана деяка побутова ситуація.
  3. Декоративна аплікація. Зображення створюється за допомогою візерунків і різних декоративних елементів. Їх можна використовувати для прикраси одягу, сумок, хатнього начиння.

Також текстильна аплікація розрізняється по техніці виконання. Існує:

  • плоска аплікація
  • об’ємна аплікація
  • багатошарова аплікація. Цей спосіб характеризується тим, що матеріал накладається один на одного пошарово. Такі аплікації виглядають цікаво і оригінально.
  • зворотна аплікація або ще вона називається прорізна. З допомогою цієї техніки можна створювати різні візерунки. Сенс цієї техніки в тому, що елементи аплікація кладуть одна під іншу (зазвичай вони використовуються різних кольорів, щоб вибрати візерунок, створити контраст), після чого на верхньому шарі робляться прорізи у вигляді візерунків. Так, ми можемо бачити частину нижньої тканини.

Зафіксувати текстильну аплікацію можна кількома способами.

  1. На клей. Можна використовувати і клей ПВА, і клей-олівець, якщо це основа буде паперовій або картонній.
  2. Також можна використовувати тканину з клейовою основою. Досить просто пропрасувати елементи вироби на основі.
  3. А ще можна все елементи вироби пришити. Це можна зробити вручну або за допомогою швейної машинки. Використовуємо такі типи швів, як: петельний або його ще називають обметывающий, ланцюговий, стібки гладдю, схрещені стібки, подвійні стібки, машинною строчкою. Щоб ручні стібки були менш помітні, краще використовувати досить тонку голку і бавовняні нитки.

Який спосіб фіксації текстильної аплікації вибрати, вирішувати вам. Вибирайте той, який для вас буде зручний чи не занадто труднозатратный. Перш ніж приступити до створення аплікації, необхідно зробити невеликий ескіз або шаблон, який допоможе не відходити від задуманої ідеї. Далі визначитися з розміром вироби, після чого можна вибрати матеріал для основи і самих тканинних елементів. Також на цьому етапі краще визначитися зі способом фіксації елементів вироби. Після чого можна почати викроювати деталі. Далі згідно з шаблоном на тлі накладаються елементи композиції, після чого вони фіксуються обраним вами способом. Коли ми трохи пізніше дізналися про цю техніку і її видах, можемо перейти до створення вироби з допомогою текстильної аплікації своїми руками.

Створення новорічної ялинкової іграшки Діда Мороза в техніці текстильна аплікація своїми руками

Для виготовлення ялинкової іграшки Діда Мороза нам необхідні матеріали та інструменти. Матеріали: — клаптики тканини, мереживо, стрічки; — папір калька; — клей «Момент-Кристал»; — тасьма для підвісу; — декоративні елементи: намистини, паєтки. Інструменти: — клейовий пістолет; — праска; — ножиці; — фломастери, маркери.

  1. З пропонованої викрійки перекладаємо всі деталі аплікації на кальку в необхідній кількості. викрійка ялинкова іграшка
  2. Розрізаємо деталі на кальці на частини (не по контуру). Наносимо клей рівномірним шаром на папір і накладаємо на відповідний клаптик. Пропрасовуємо праскою з боку кальки. Необхідно враховувати, що деякі деталі повинні бути в дзеркальному відображенні для ідеального збігу при накладенні. Для збереження прасувальної дошки краще накрити її тканиною або папером. іграшка дід мороз своїми руками
  3. Таким чином наклеюємо всі деталі. аплікація діда мороза
  4. Вирізаємо все по будку манікюрними ножицями. ялинкова іграшка своїми руками
  5. На одну з деталей основи приклеюємо тасьму для підвісу. ялинкова іграшка своїми руками
  6. Склеюємо деталі між собою. Підрівнюємо ножицями контури. Вклеюємо рукавиці між деталями основи. дід мороз іграшка на ялинку
  7. Не забуваємо про те, що новорічні іграшки двосторонні. Додаємо деталі зворотного боку. Приклеюємо бороду Діда Мороза. дід мороз ялинкова іграшка своїми руками
  8. Приклеюємо обличчя, вуса, ніс. виріб дід мороз
  9. З обрізків мережива, гіпюру, тасьми додаємо декор одягу. Можна використовувати обрізки штучного хутра. дід мороз виріб своїми руками
  10. Маркерами, фломастерами малюємо обличчя. Додаємо декоративні елементи. аплікація дід мороз
  11. Виходить ось така ялинкова іграшка Діда Мороза в техніці текстильна аплікація. текстильна аплікація дід мороз
  12. Також в комплект до Діда Мороза можна зробити новорічну ялинкову іграшку Снігуроньки і Зайчика. ялинкові іграшки своїми руками