Виріб різдвяний вертеп – покрокові майстер-класи з фото прикладами

Вироби на різдвяну тему допомагають зробити особливу чарівну атмосферу. Підбірка поробок на тему різдвяний вертеп своїми руками – майстер-класи, фото ідеї, поради! Початок січня в Росії багате на свята, наповнені очікуванням дива. Слідом за Новим роком приходить Різдво Христове, і в яскраво прикрашених будинках з’являються супроводжує його символіка. Саморобка «Різдвяний вертеп» допомагає створити особливу чарівну атмосферу, оселити надію і світлу радість в серцях. різдвяний вертеп Встановлюють вертеп відразу після Нового року, 2 січня, або навіть на початку Різдвяного посту, в кінці попереднього листопада. Прибирати ж виріб належить тільки після Водохреща, 19 січня. різдвяний вертеп Сьогодні у продажу є готові набори, з яких можна зібрати вертеп, не прикладаючи особливих зусиль. Але самостійно придуманий і зроблений своїми руками, він буде вам набагато дорожче.

Вертеп: обов’язкові елементи

Це досить складне, сповнене смислами композиція. Вона відображає біблійне опис сцени народження немовляти Ісуса. Обов’язковими учасниками композиції є новонароджений Ісус, Діва Марія та її чоловік Йосип. У Росії замість їх фігурок часто ставлять ікону з відповідним сюжетом. різдвяний вертеп Крім головних персонажів у вертепі можуть бути:

  • волхви і пастухи, першими дізналися про народження Ісуса і прийшли поклонитися йому;
  • тварини – вівці, ослики, корови, коні. Справа відбувається в хліві або печері.
  • ангели.

Обов’язковий елемент – Віфлеємська зірка, яка сповістила світові про народження Ісуса Христа. різдвяний вертеп Різдвяний вертеп – даний високопрофесійне твір мистецтва. Однак прості варіанти вироби можна зробити вдома, буквально з того, що є під рукою. Ми розповімо про декілька ідеях, які ви зможете повторити разом з дітьми. різдвяний вертеп

З чого зробити печеру

Основа композиції – печера. Зазвичай зображується у вигляді відкритого з одного боку замкнутого простору. різдвяний вертеп З чого її можна зробити:

  • порожня коробка з-під взуття;
  • красиво задрапірована тканину;
  • глина;
  • пластик;
  • ялинові гілки, встановлені у вигляді шалашика;
  • кошик, перевернута догори ногами.

різдвяний вертеп Також можна склеїти основу з паперу, встановити дерев’яний паркан. Варіант – зробити задній фон вертепу з кубиків або конструктора і задрапірувати тканиною. різдвяний вертеп

Майстер-клас в 6 кроків

Для прикладу візьмемо взуттєву коробку. Крім неї нам знадобляться:

  • кольоровий папір (коричнева, сіра);
  • морська галька;
  • ножиці;
  • клей;
  • сочевиця або квасоля;
  • сіно.

різдвяний вертеп

  1. Вирізаємо у коробки одну з довгих стінок.
  2. Сминаем кілька аркушів коричневого паперу і обклеюємо коробку зсередини, не розгладжуючи. Виходять нерівні кам’яні стіни.
  3. На задній стінці вгорі спочатку малюємо, а потім вирізаємо зірку. Коли вертеп буде готовий і встановлений на своє місце, її можна буде підсвітити, встановивши ззаду палаючу свічку.
  4. На внутрішні і зовнішні стінки коробки приклеюємо гальку, зверху – часто, на бічних стінках всередині – рідше.
  5. Підлога печери покриває клеєм і засипаємо сочевицею або квасолею – вийде структура каменів.
  6. На підлогу кидаємо жменю сіна, дрібних сухих квіточок і ще кілька камінців.

різдвяний вертеп

При бажанні можна прикрасити дах і передні краї коробки ялиновими гілочками, декорувати їх гірляндою і мішурою.

різдвяний вертеп Часто верхню частина вертепу обклеюють темно-синім папером або тканиною – виходить нічне небо. Зірку можна вирізати з золотої фольги – цей матеріал красиво виглядає в світлі вогників гірлянди. різдвяний вертеп Окрему увагу приділіть прикраси вертепу. Можна поставити перед ним квіти в горщиках. Не забудьте про дари волхвів. Не намагайтеся слідувати біблійному тексту, головне, щоб підношення виглядали багато. Наприклад, можна використовувати перлинні намиста, іншу біжутерію. різдвяний вертеп

«Зима» у вертепі

У російській традиції робити зимові вертепи. Нехай лежить всюди сніг не відповідає букві Євангелія, але виглядає це красиво і реалістично. різдвяний вертеп Сніг і замети можна зробити з:

  • вати;
  • солі;
  • цукру.

різдвяний вертеп Це просто. Щоб створити «сніг» на ялинової гілки, її слід намазати клеєм, рясно посипати сіллю, додати трохи блискіток і почекати, поки висохне. різдвяний вертеп

Фігурки: з чого зробити

Головні дійові особи – Діва Марія з немовлям Ісусом на руках і Йосип. Без них вертеп обійтися не може. різдвяний вертеп Найпростіше поставити в середину композиції ікону або листівку, що зображає Різдво. Це безпрограшний варіант, такі вироби завжди виглядають витончено і зворушливо, хоча і трохи суворо. різдвяний вертеп Попередьте дітей! Фігурками у вертепі не можна грати, вони вимагають шанобливого ставлення.

З чого можна зробити фігурки своїми руками:

  • папір. Це сама популярна техніка, незважаючи на те, що вимагає певного володіння мистецтвом малювання;
  • картон;
  • пластилін;
  • глина;
  • солоне тісто. У цих трьох варіантах потрібно вміння ліпити;
  • тканину;
  • побутове сміття (пластикові пляшки).

різдвяний вертеп Також фігурки цілком або їх окремі елементи вишивають, в’яжуть, виконують в техніці орігамі. В інтернеті є фото справжніх творів мистецтва. різдвяний вертеп

Кілька порад по роботі з різними матеріалами

Папір. Фігурки з паперу можна намалювати, вирізати і приклеїти стоячи до основи. Іноді використовується силуетна техніка. Такі фігурки вирізаються з білого паперу не розфарбовуються. Інший варіант – зробити тулуба у формі паперових конусів, вони вийдуть досить стійкими. різдвяний вертеп Тісто, глина. Якщо ви використовуєте тісто або глину, то фігурки треба буде зліпити, обпалити для міцності, а потім розфарбувати. Іноді їх залишають нераскрашенными, і вертеп виходить дуже незвичайний, можна сказати – мінімалістичний. різдвяний вертеп Пластилін. Працюючи з пластиліном, приділіть особливу увагу голові немовляти. Його тіло можна ретельно не вылепливать – воно все одно буде закрито в люльці ковдрою, а голова повинна виглядати гідно. Щоб вийшли кучері, потрібно взяти стек, шматок твердого пластиліну і провести гострим кінцем по всій довжині бруска з однаковим натиском. У вас вийде закрутившаяся смужка. Для очей можна використовувати намистини або бісеріни, особливо якщо ви не впевнені в своїх мистецьких талантів. різдвяний вертеп Тканина. Для плоских фігурок з тканини потрібно картонна основа, щоб їх можна було встановити. Але можна не ставити фігурки на підлогу вертепу, а підвісити їх на довгих стрічки до стелі. різдвяний вертеп Фігурки тварин краще взяти готові, просто іграшки. По суті, їх набір може бути будь-яким, хоча овечки все ж бажані. Але можна брати коней, корів. Деякі встановлюють навіть слоників – у кого що є. різдвяний вертеп Виготовлення різдвяного вертепу – робота творча і відповідальна. Якщо вийде добре, то виріб прослужить вам кілька років. Її можна буде виставляти під Різдво, а потім прибирати до наступного разу. Вносячи разом з дитиною в саморобку нові деталі, ви зможете освіжати її і робити цікавіше раз від разу.

Фото ідеї поробок на тему різдвяний вертеп

різдвяний вертеп

різдвяний вертеп

різдвяний вертеп

різдвяний вертеп

різдвяний вертеп

різдвяний вертеп

різдвяний вертеп

різдвяний вертеп

різдвяний вертеп

різдвяний вертеп

різдвяний вертеп

різдвяний вертеп

різдвяний вертеп

різдвяний вертеп

різдвяний вертеп

різдвяний вертеп

різдвяний вертеп

різдвяний вертеп

різдвяний вертеп

різдвяний вертеп

різдвяний вертеп

різдвяний вертеп

різдвяний вертеп

різдвяний вертеп

різдвяний вертеп

різдвяний вертеп

різдвяний вертеп

різдвяний вертеп

різдвяний вертеп

різдвяний вертеп

різдвяний вертеп

різдвяний вертеп

різдвяний вертеп