Вироби у вигляді корабликів краще все робити разом з дітьми. Все про створення вироби кораблики з паперу своїми руками, покрокові майстер-класи, фото ідеї та приклади, слушні поради! Напевно, кожному з нас в дитинстві доводилося запускати в калюжі або весняному потічку кораблики з паперу. Секрет їх виготовлення передавався дітьми з уст в уста, з покоління в покоління: від батьків до дітей! А зараз є можливість швидко навчитися цьому мистецтву самостійно, зайшовши на спеціалізований сайт. Наприклад, такий, як цей ! Пропонуємо вашій увазі 3 покрокових інструкції виконання нескладних моделей корабликів в техніці орігамі.
Матеріали які будуть використовуватися у майстер-класах
Для роботи нам знадобиться наступне :
Папір
На перших порах підійде будь-яка: від зошитового листа до звичайної офісної. Але враховуючи те, що ми будемо робити плаваючі моделі, надалі краще брати папір щільніше, наприклад, креслярську. Є ще папір друкарський. Вона використовується для виготовлення глянцевих журналів і географічних карт. Стійка до розмокання і ідеально підходить для кораблів!
Інструменти
Ножиці: знадобляться для створення квадратного аркуша з прямокутного. Надалі необхідно обзавестися також металевою лінійкою, канцелярським ножем і гостро заточеним олівцем твердості Т,2Т або ТМ (H, 2H, HB) для нанесення розмітки. Це відразу підвищить точність і акуратність, а лінії згинів будуть просто ідеальними! Замість ножа деякі використовують гостро заточену паличку. Дотримуйтесь техніку безпеки: ніж і ножиці – не іграшка! Клей ПВА: у деяких моделях є слабкі місця з’єднання. Будемо зміцнювати їх склеюванням.
Робоче місце
Можна, звичайно ж, складати кораблик на коліні, але тоді отримаєте і відповідну якість. Організуйте собі робоче місце: стіл з хорошим освітленням! Тепер, коли організаційна частина завершена, приступимо до роботи! Почнемо від простого до складного. На етапі ознайомлення не будемо використовувати інструменти для згинання при складанні. Це скоротить час.
Модель №1: Човен
- Беремо аркуш офісного паперу формату А4. Він прямокутний, а для цієї моделі потрібний квадрат. Маємо лист вертикально. Беремо правою рукою правий верхній кут і загинаємо його вниз до тих пір, поки верхня сторона листа не співпаде в одну лінію з лівою стороною. Міцно притискаємо куточок і розрівнюємо діагональ. Отримуємо подвійний трикутник.
- Під трикутником залишилася зайва прямокутна область, яку потрібно видалити. Для цього скористаємося ножицями або відріжемо ножем з допомогою лінійки.
- Розкриваємо подвійний трикутник і отримуємо квадрат.
- Складаємо його навпіл уздовж горизонтальної осі. Отримуємо подвійний прямокутник. Розгортаємо його.
- Кожен прямокутник згинаємо навпіл всередину, до центральної горизонтальної лінії.
- Те, що вийшло, згинаємо ще раз навпіл уздовж горизонтальної лінії. Тепер у нас є вузький подвійний прямокутник. Маємо його так, щоб він розкривався зверху.
- Загинаємо вгору лівий і правий нижні кути прямокутника. Вони не повинні доходити до верхнього краю приблизно 15 мм. Отримуємо прямокутник з загнутими вгору куточками і вузькою подвійною смугою вгорі.
- З цієї смужки потрібно сформувати борту човна. Для цього кожну смужку ділимо уздовж навпіл і згинаємо по цій лінії вниз 2 рази.
Увага! Наша смужка (борт) повинна притиснути собою загнуті вгору 2 куточка. Це слабке місце в цій моделі! Можна злегка підклеїти куточки і смужку клеєм для посилення конструкції.
- Перевертаємо наш виріб на інший бік і формуємо другий борт, загинаючи верхній відкритий край прямокутника вниз 2 рази. Човник майже готова!
- Потрібно сформувати кіль човна, на якому вона буде стояти. Для цього нижню, закриту частину загинаємо вгору приблизно на 10 мм. Розгинаємо.
- Перевертаємо на інший бік і знову загинаємо вгору на 10 мм. Розгинаємо. Вийшли лінії, за якими ми будемо вправляти кіль всередину.
- Розтягуємо борту в різні сторони і вправляєм гострий кіль всередину, створюючи днище човна. Це дасть їй стійкість. Човен готова до плавання!
Модель №2: Катамаран
Перші кроки виготовлення цієї моделі схожі на попередню.
- Робимо квадрат. Опис того, як його робити, дивіться в інструкції «Човен».
- Згинаємо його навпіл уздовж вертикальної лінії. Розправляємо.
- Тепер кожну половинку згинаємо навпіл територію до центральної вертикальної лінії. Розправляємо.
- Повертаємо лист на 90 градусів. Повторюємо всі операції: складаємо його навпіл уздовж вертикальної лінії. Розправляємо.
- Кожну половинку згинаємо навпіл територію до центральної вертикальної лінії. Розправляємо. У нас повинен вийти лист, поділений на 4 великих квадрата і 16 маленьких. Це важливо для подальшої роботи.
- Робимо дві великих діагоналі, складаючи з ним нашу заготовку навпіл. Розправляємо.
- Дивимося на розгорнутий лист. Вона поділений на 4 квадрата. У кожному з цих квадратів потрібно зробити діагоналі.
- Для цього беремо кожен з 4-х квадратів за куточок і загинаємо їх по діагоналі всередину, до центру великого квадрата і розправляємо.
- Вийшов великий квадрат з діагоналями, який складається з 4-х квадратів меншого розміру, також поділених діагоналями.
- Складаємо ліву і праву половинки заготовки навпіл всередину, до центральної вертикальної лінії.
- Дивимося на вертикальну заготовку. Вона складається з двох квадратів: верхнього і нижнього. Це ті дві частини, з яких ми будемо формувати човники катамарана. Працюємо з нижнім квадратом.
Увага! Складний момент! По центру нижнього краю прямокутної заготовки розташовані два куточка. Тягнемо їх по черзі вгору, до середини заготовки. Отримуємо ромб, розташований кутом вниз.
- Верхній кут отриманого ромба складається з двох кутиків. Розтягуємо їх у різні сторони, одночасно піднімаючи його нижній кут вгору. Виходить плоска човник. Перевертаємо заготовку на 180 градусів.
- Повторюємо всі попередні операції з другою половинкою і отримуємо другу човник, симетричну першої.
- Вигинаємо заготовку так, щоб два човники склалися по горизонтальній лінії.
- Розправляємо борту човників. Катамаран готовий до відплиття!
Модель №3: Класичний кораблик
- Беремо аркуш формату А4. Маємо його вертикально. Тобто мала сторона прямокутника буде у нас внизу. Згинаємо його навпіл уздовж горизонтальної осі. Отримуємо прямокутник, закритий зверху і відкритий знизу.
- Відзначаємо на верхній стороні середину.
- Загинаємо лівий і правий верхні кути вниз, до вертикальної осі прямокутника, яка проходить через зазначену нами середину. Отримуємо 2 трикутника, загнуті до центру, а під ними довга вузька смужка – подвійний прямокутник.
- Відгинаємо смужку вгору спочатку з одного боку, перевертаємо заготівлю і так само відгинаємо вгору другу смужку.
- На відігнутих вгору смужках потрібно загнути стирчать куточки.
Увага! Загнути куточки потрібно всередину, між основним трикутником і смужкою. Багато роблять тут помилку, загинаючи куточок за великий трикутник. Загнуті куточки не повинні нахлестываться один на одного.
- Вийшов трикутник. Беремо за центри його заснування і розтягуємо їх в сторони. Виходить квадрат, спрямований відкритим кутом вниз.
- Загинаємо кут квадрата вгору спочатку з одного боку. Перевертаємо і також загинаємо другий кут вгору. Вийшов потрійний трикутник.
- Беремо за центри його заснування і розтягуємо їх в сторони. Виходить квадрат, спрямований відкритим кутом вниз.
- Беремо за верхні кути і розтягуємо їх у різні сторони – вийшов кораблик!
- Тепер потрібно злегка розправити його нижню частину для стійкості.
Паперова флотилія готова до відплиття! Заняття орігамі розвиває уважність, акуратність, точність і просторове мислення! Виготовлення корабликів дозволить вам добре провести час зі своєю дитиною, адже воно передбачає польові випробування, а це завжди цікаво.
Фото ідеї саморобних виробів корабликів