Сумка з джуту гачком своїми руками: схема для початківців

Сумка з джуту своїми руками Аксесуари з джуту в останні роки все більш популярні. Вони відповідають тренду на еко-стиль, дуже практичні, красиві, не вимагають складного догляду і добре вписуються в літній гардероб. При цьому освоїти техніку роботи з цим матеріалом зовсім не складно. Зараз ми розглянемо просту схему для в’язаної сумки з джуту — вироби, що може зробити своїми руками навіть новачок в роботі з гачком. Джутове волокно — це натуральний матеріал, він виготовляється з стебел однойменного рослини. Найголовнішими якостями джуту вважаються його міцність, стійкість до деформації і розтягування навіть після намокання. Тому пов’язані з джуту сумки добре тримають форму і не розтягуються під вагою речей. Для них не обов’язкова підкладка — літні моделі можуть бути одношаровими, що полегшує створення такого аксесуара. Крім того, джутове волокно добре відштовхує бруд, а це значить, що сумочку не доведеться чистити від плям, навіть якщо використовувати вибілений шпагат. Адже цей матеріал може бути різних відтінків — від світлого, майже білого, до золотисто-коричневого.

Як зв’язати сумку з джуту

Робота з джутової ниткою мало чим відрізняється від в’язання аксесуарів із звичайної пряжі. Для того щоб почати в’язати сумку з джуту, достатньо навчитися робити повітряну ланцюжок гачком, а також робити петлі з накидом і без накиду. Як правило, майстри використовують гачок №4 або №5 в залежності від товщини нитки. Очевидно, що з більш товстого шпагату виходять жорсткі сумочки, які добре тримають форму, а тонка пряжа підходить для м’яких виробів. Для виготовлення сумки з джутового шпагату необхідно підготувати наступні засоби:

Матеріали

  • Шпагат джутовий придатний для в’язання гачком;
  • Шкіряні ремінці для посилення декоративного ефекту;
  • Застібка — блискавка;
  • Гудзики, намистини для декорування;
  • Карабіни 2 шт. для ремінця.

Сумка з джуту своїми руками

Сумка з джуту своїми руками

Інструменти:

  • Гачок для в’язання.

Кілька порад для юних рукодільниць

1 Спочатку в’яжемо дно сумки за доданою схемою. Пов'язані сумки з джуту

Пов'язані сумки з джуту

2 Після того, як дно було пов’язано приступаємо до в’язання боковин сумки. Немає необхідності робити додаток петель, так як сумка природно розширюється. Сумка з джуту гачком

3 Для створення більш цікавого полотна в’язання використовуємо залишки шкіри — ремінці. Обв’язуємо їх у процесі роботи. Якщо немає шкіри, то можна використовувати щільні тканини, мотузки, джинсові смужки. В'язання джемпера з джуту

4 Вывязываем ручки. За доданою схемою це зробити не складно. В'язання джемпера з джуту

5 При бажанні можна, зв’язавши дві планки з джуту, вшити застібку – блискавку. Сумка з джуту гачком схема

6 Можна пов’язати знімний ремінь, який кріпиться на два карабіна. Сумка з джуту гачком схема

7 Зв’язавши прямокутник потрібного розміру, пришиваємо кишеню у внутрішній частині сумки. Сумка з джуту гачком схема

8 Прикрашаємо сумку будь-якими наявними елементами: гудзиками, намистинами, декоративними квітами з шкіри. Сумка з джуту для початківців У цьому описі представлена дуже проста схема в’язання сумки з джуту звичайним гачком, її можна використовувати у майстер-класах для початківців. Якщо хочеться ускладнити завдання, за таким же принципом можна створити модель круглої форми. У цьому випадку замість овального дна потрібно зробити два круглих підстави і з’єднати їх смужкою-боковиною. Як зробити сумку шопер можна подивитися на іншій нашій статті. Крім простоти виготовлення до переваг в’язаних сумок з джуту також можна віднести легкість декорування. У нашому майстер-класі пропонується використовувати шкіряні смужки, але добре будуть виглядати і аплікації зі шкіри або бавовни, стильні шкіряні ручки. Для модних літніх сумочок цікавою ідеєю стане вишивка стрічками, декорування намистинами, китицями з кольорової пряжі, дерев’яними ґудзиками. Джутова нитку в натуральному кольорі гармонійно поєднується практично з будь-якими відтінками.

Як доглядати за в’язаній сумкою з джуту

Догляд за такими виробами досить простий:

  • Джут дуже міцний, але все ж не варто носити сумочку так, щоб вона постійно стикалася з пряжкою ременя або з гострими заклепками на одязі — нитки можуть перетертися.
  • Прати вироби з джуту не варто — після намокання вони можуть стати більш жорсткими, тому краще використовувати суху чистку.
  • Якщо джутова сумка випадково промокла під дощем, її потрібно сушити при кімнатній температурі або на сонці під відкритим небом (але не на радіаторі).

Також потрібно пам’ятати, що нещодавно пов’язана сумка з джуту може перший час втрачати ворсинки, але цей процес триває недовго. Також, у нас ви можете прочитати про інші вироби з джуту своїми руками.