Як зробити Різдвяну зірку в техніці конструювання з паперу своїми руками. Створення вироби разом з дитиною. Новорічна пора час, коли ми красиво і святково прикрашаємо весь будинок. Особливо неможливо уявити ялинку без іграшок своїми руками. Такі іграшки неповторні, унікальні і цінуються найбільше. Скільки тепла, праці і часу в них вкладено. Особливо ялинка не може обійтися без зірки. До того ж, її легко зробити своїми руками, не потрібно багато матеріалів і часу.
Створення Різдвяної зірки в техніці конструювання на папері
Для виготовлення різдвяної зірки своїми руками нам необхідні матеріали та інструменти. Матеріали: — лист обгорткового паперу; — папір для основи (будь-яка); — стрічка для підвісу; — клейовий олівець. Інструменти: — клейовий пістолет; — ножиці. Тепер перейдемо до створення вироби.
- Акуратно, для міцності, приклеюємо пакувальний папір на лист будь-якої основи. Для зірки діаметром 40 см робимо квадрати зі стороною 28 див. Для виготовлення зірки буде потрібно два таких квадрата.
- Складаємо квадрат навпіл по діагоналі.
- Розкриваємо заготівлю і повторюємо такий же згин від іншого кута.
- Наступний згин ділить квадрат на два рівних прямокутника.
- Розкриваємо заготівлю та робимо ще один такий же згин від протилежної сторони.
- У місцях, зазначених на фото суцільною лінією робимо надрізи з 4-х сторін. Довжина надрізу приблизно дорівнює 6 див.
- Складаємо сторони до лінії середини, як показано на фото.
- З другої заготівлею повторюємо всі етапи роботи.
- За допомогою клейового пістолета склеюємо клапани, накладаючи трикутники один на одного. Приклеюємо стрічку підвіс всередину однієї з зірок.
- Накладаємо половинки одну на іншу виворітною стороною. Акуратно склеюємо пістолетом.
- Виходить ось така зірка.
Конструювання такої зірки з паперу — цікаве проведення часу для дітей дошкільного та шкільного віку. Розберемося, чим це заняття може бути корисно для них.
Конструювання з паперу дітьми
Конструювання з паперу своїми руками це захоплююче заняття для дітей різного віку. Важливо і те, що дитина бачить кінцевий результат, може його помацати, може його використовувати як іграшки або прикраси. Під час створення вироби в техніці конструювання від дитини вимагається уважність, включеність у процес, точність дій і послідовність. Якщо дитина робить вироби з паперу з батьками або педагогом – він навчається слідувати інструкціям, тренує посидючість і акуратність. До того ж, дитина пізнає якості матеріалів, які він використовує для своєї дочки. Наприклад, папір може бути м’яка, жорстка, шорстка, а може бути гладкою. Також вона може бути абсолютно будь-якого кольору. Також він розуміє, що з папером можна взаємодіяти по-різному: її можна складати, згинати, м’яти, рвати і скручувати. В процесі роботи також важливо вистачити дитини і допомагати йому, якщо він цього просить. У дітей ще не сформувалися навички, тому сам процес конструювання з паперу дається їм зовсім не так легко, як дорослим.
Види конструювання на папері
Папір найдоступніший і універсальний варіант для створення виробів з дітьми, тому не дивно, що існує безліч способом створення паперових виробів своїми руками. Наприклад, їх можна розділити на 2 види:
- об’ємні, процес створення яких характеризується тим, що основна частина вироби приклеюється до основи (можна використовувати в якості основи картон або будь-яку іншу щільну папір), а інші частини можуть виступати над поверхню, тобто створюючи частковий обсяг, або вони можуть бути не повністю приклеєні до основи;
- площинні, процес створення яких характеризується тим, що обсяг вироби досягається згинами папери.
Ще одна техніка конструювання з паперу — орігамі. Це мистецтво складання паперу, яке з’явилося в Японії. Перша згадка про нього можна зустріти у творах 17 століття. Воно названо так тому, що «грі» з японського означає «складний», а «камі»/«гами» — «папір». З початку орігамі було церемоніальним мистецтвом, фігурки з паперу робили в храми, вони були оберегами і прикрасою. У 19 столітті орігамі перетворилося на хобі, стало популярним дозвіллям. Приблизно в цей же час з’явилася книга з інструкціями, як складати класичні фігурки орігамі, і якими вони повинні в кінцевому підсумку вийде. Ще одним способом створення вироби з паперу є використання паперових смужок. Для створення таких виробів необхідно використовувати ножиці і клей, на відміну від орігамі (там це заборонено). Також іноді разом з клеєм можна для більш щільної фіксації використовувати степлер. Найчастіше, такі вироби роблять круглих форм. Це можуть бути сніговички, неваляшки, які-небудь тварини. Все залежить від вашої фантазії і вашої дитини. Щоб така саморобка тримала форму, краще використовувати щільний папір. Щоб вироби були закінчені, можна використовувати фломастери, олівці, для більш щільною папери — фарби. З їх допомогою можна розфарбувати виріб або намалювати відсутні деталі. Також виріб можна використовувати пластилін — він додасть трохи об’ємності виробі. Кожен із способів стане захоплюючим заняттям для дитини. Крім того, робота з невеликими деталями і матеріалами допоможе у розвитку дрібної моторики, пам’яті, уяви, уважності і кмітливості.