Саморобні великодні яйця відмінний спосіб здивувати оточуючих на свято. Підбірка покрокових майстер-класів зі створення великодніх яєць з бісеру, ниток та стрічок. Фото колекція! Сьогодні Великдень відзначають практично в кожній родині, а яйця є невід’ємним символом цього свята. Найчастіше їх фарбують, але існує чимало й інших технік прикраси – від досить простих до самих складних. Незалежно від трудомісткості процесу великодні яйця вийдуть оригінальними і добре підходять в якості подарунка. Використовуються такі техніки прикраси:
- серветками;
- бісером;
- стрічками;
- нитками;
- мереживом;
- квілінг;
- декупаж;
- орігамі;
- вишивка;
- в’язання.
Ми розглянемо найбільш прості ідеї, що не потребують великої майстерності. Такі яйця можна робити своїми руками на заняттях у недільних школах або навіть у дитячому садку. В процесі виготовлення поробки розкажіть дітям про свято Пасхи та Воскресіння Христове – заняття буде подвійно корисним. В якості основи для вироби можуть використовуватися як справжні яйця, так і макети:
- дерева;
- пінопласту;
- тканини.
Фарбування яєць
За традицією найчастіше яйця фарбують. Це самий популярний спосіб прикраси яєць до Великодня. Для роботи підходять тільки свіжі яйця, тому що вони призначені для їжі – навіть найкрасивіші.
Різноманітність варіантів
Використовуються:
- побутові барвники, наприклад, цибулиння, буряк, кора вишні або дуба, шпинат, шафран. Вибирайте в залежності від кольору, який ви хочете отримати. Оцінити, якими вони виходять, можна на фото в інтернеті;
- промислові барвники, незадовго перед святом їх з’являється дуже багато у продажу. Стежте, щоб барвники мали позначку «харчової».
Існують різні способи зробити яйця не рівно однотонними, а більш цікавими:
- варіння з рисом. Яйце вийде в цяточку. Для цього вологі яйця потрібно обваляти в рисі, краще длиннозерном, обв’язати марлею і варити в розчині барвника;
- «маска». Це може бути приклеєний листочок кімнатної рослини (відмінно виглядає молодий папороть), гумки, смужки скотчу або ізоляційної стрічки. Після того як яйця зваряться і охолонуть, елементи «маски» потрібно видалити;
- варіння з рослинним маслом. Його додають у воду з барвником. Приготовані по такому рецепту яйця виходять з розводами «під мармур».
Майстер-клас: яйце-«градієнт»
Ефектні вироби виходять при використанні різних відтінків одного кольору. Така техніка називається «омбре». Розповімо, як отримати яйце-«градієнт», забарвлене відразу в три відтінки одного кольору, плавно переходять з одного в інший.
- Розводьте харчовий барвник по інструкції.
- Встановлюйте в ємність з барвником яйця. Ставте їх щільно, гострим кінцем вгору. Вони повинні бути закриті кольоровою водою тільки на одну третину.
- Профарбовують за технологією, зазначеної на упаковці.
- Доливаєте у барвник води так, щоб вона покривала яйця на дві третини. Розчин став менш насиченим. Прокрашиваете.
- Знову доливаєте води так, щоб яйця втекли «з головою». Виходить третій відтінок, самий ніжний.
Яйця-«градієнт» готові.
Яйця, прикрашені бісером
При використанні бісеру виходять дуже гарні, але вже неїстівні вироби. Досвідчені майстри плетуть для таких яєць оболонку цілком або окремі доріжки, які потім закріплюють. Ми ж пропонуємо простий, але ефектний спосіб, з яким впорається навіть маленька дитина.
Пасхальне яйце в 7 кроків
Потрібно:
- шкаралупа яйця або пластикова заготівля;
- довга нитка;
- бісер. Краще, якщо він буде двох або трьох різних кольорів. Не використовуйте чорний – цей траурний колір не підходить до світлого свята;
- клей;
- пензлик;
- кольоровий папір;
- ножиці.
Алгоритм:
- Якщо у вас в якості основи використовується звичайне сире яйце, його спочатку треба підготувати. Робите в ньому дві дірочки: одну – з гострого кінця і трохи менше, іншу – з тупого кінця і побільше. Підставляєте посуд і выдуваете в неї вміст яйця.
- Якщо жовток не хоче витікати, проколіть його.
- Коли шкаралупа спорожніє, обережно промийте його, видуйте воду. Далі звертайтеся з отриманої основою вироби дуже акуратно – вона крихка. Якщо у вас промислова заготівля з дерева або пластику, цей етап пропускається.
- Візьміть нитку і нанизайте на неї бісер. Колірну гаму продумайте заздалегідь: можна робити в одному тоні, можна чергувати бісеріни різних відтінків.
- Спочатку закрийте проколоті верхівки. Виріжте з кольорового паперу маленькі гуртки і приклейте їх на «полюси» яйця.
- За допомогою пензлика намазываете клеєм верхню половину яйця.
- Відразу, поки клей не почав застигати, починайте обмотувати яйце ниткою з бісером якомога ближче до «маківці», за межі паперового гуртка. Витки укладайте впритул один до одного.
- Почекайте, поки висохне.
- Перехопіть яйце, намажте клеєм нижню половину і також обмотайте ниткою аж до гуртка, який прикриває нижній кінець.
У вас вийшов оригінальний подарунок.
Декупаж серветками
Дуже простий спосіб оформлення великодніх яєць, що дозволяє отримати різноманітні вироби. Головне – знайти красиві паперові серветки з малюнком, наприклад, з квітами. Будуть потрібні:
- яйця;
- чашка;
- булавка;
- гарні серветки;
- ножиці;
- клей ПВА;
- пензлик.
Алгоритм:
- Розпакуйте вміст яйця, як ми розповідали вище. Використовуйте шпильку.
- Виріжте з серветок візерунки. Якщо вони великі, вистачить двох. Можна навіть обійтися одним.
- Намажте шкаралупу клеєм, прикладіть до нього вирізані з серветок зображення. Ретельно розгладьте, але без натиску – пам’ятайте: шкаралупа дуже тендітна.
- Поверх зображень нанесіть ще один шар клею і чекайте, поки висохне.
Прикрашання великодніх яєць стрічками
Ми пропонуємо вашій увазі два способи – простіше і складніше. Незалежно від складності результат виходить дуже красивий. В обох випадках будуть потрібні заготовки (краще пластикові), атласні стрічки двох кольорів, клей (у більш складному варіанті можна використовувати шпильки), ножиці, пензлик, за бажанням – стрази.
Простий варіант: яйце, обтягнуте стрічками
- Обидві стрічки приклейте кінцями до гострої частини яйця, наклавши один на одного.
- Простягніть їх до тупої частини і приклейте хрест-навхрест.
- Відступивши трохи і знову простягніть стрічки вгору, перехрестіть і прикріпіть.
- Пройдіться по всій поверхні яйця.
В якості фінального штриха яйце поверх стрічок можна прикрасити стразами. Приклейте їх, але акуратно.
Складний варіант: «артишок»
Також цю техніку називають «шишкою».
- Наріжте стрічки на шматочки розмірами по 2,5 див.
- Складіть кожен шматочок куточком.
- Відріжте шматочок стрічки розміром квадратний сантиметр і прикріпіть його на один з кінців яйця. Якщо у вас пластикова основа, використовуйте шпильки. Якщо дерев’яне яйце, прикріплюйте шматки стрічки гвоздиками.
- Візьміть 4 куточка і прикріпіть їх довгою стороною вниз впритул до квадратному шматочку стрічки.
- Накладайте так шар за шаром до самого верху. Кожен попередній куточок повинен визирати з-за наступного.
- Верх закрийте ще одні квадратним шматочком стрічки.
Якщо хочете, щоб вашу виріб можна було підвісити, перш ніж закривати верх, відріжте вузьку смужку стрічки, підкладіть її кінці під квадрат (утворюється петля) і приклейте.
Декор з ниток
Це дуже проста, але витончена виріб. Крім заготівлі вам знадобляться кольорові нитки, клей і мереживо для прикраси.
- Намажте яйце клеєм і намотуйте нитки шар за шаром до середини. Стежте, щоб витки були рівними і лягали впритул.
- Дійшовши до середини, переверніть заготовку і виконайте те ж саме з іншого боку.
- Залишилося прикріпити декор. Відріжте смужки мережив – дві невеликі, одну подовжену. Приклейте дві короткі смужки навколо верхівок яйця, а довгу – навколо його «пояси».
Великодні яйця з вишивкою
Вишивати люблять багато майстрині. В якості матеріалу застосовують спеціальну канву, льон, іншу відповідну тканину, у якій видно переплетення. Об’ємні великодні яйця красиві, але плоскі теж виглядають гідно. Зробити їх нескладно, досить освоїти техніку вишивання хрестиком. Майстер-клас приблизно такий:
- Намітити на канві овальний контур, що нагадує форму яйця;
- Вибрати підходящий візерунок і схему для вишивання (є багато фото в інтернеті);
- Вишити візерунок на канві межах наміченого контуру;
- Від контуру відступити 3 мм і вирізати;
- Зробити ще одну заготовку за подобою першої;
- Невеликий відріз атласної стрічки (не більше 20 см), скласти навпіл і кінчики розмістити між вишитими заготовками;
- Вкласти між заготівками картон овальної форми і прошити їх по зовнішньому краю з’єднувальним швом.
Оригінальна підвіска у формі яйця готова. Нею прикрашають інтер’єр будинку в очікуванні свята дарують друзям, рідним людям.
Великодні яйця з фетру
Фетр вважається підходящим матеріалом для дитячої творчості. Він володіє м’якою структурою, легко розрізається ножицями, піддається приклеювання і пришиванию, його можна м’яти, скручувати, не боячись поранитись. Фетр отримують шляхом валяння пуху кроликів, кіз з додаванням невеликої кількості синтетичних волокон. Дітям молодшого дошкільного віку можна доручити створення великодньої гірлянди з яєць. Для цього знадобляться:
- листи кольорового фетру;
- клей ПВА;
- атласна стрічка діаметром до 1 див.
Дорослий допомагає дитині вирізати з фетру декілька заготовок яйцевидної форми, в кожній з них він робить по два отвори в верхній (звуженою) частини. Так само від дорослого потрібно вирізати з фетру кілька кружечків, смужок і інших маленьких елементів. Завдання дитини прикрасити яйця. Він на свій розсуд наклеює на кожну заготовку дрібні елементи, вибираючи кольору, розташування, кількість. Робота схожа на гру, діти по-справжньому захоплюються декоруванням. Потім фетрові яйця нанизують на стрічку і отриманої гірляндою прикрашають приміщення. Виріб захоплює яскравістю, викликає добрі емоції. Фетрові яйця, не закріплені на стрічці, добре виглядають в якості самостійних сувенірів. Дитина може подарувати їх друзям з дитячого садка або школи, рідним і близьким людям.
В’язані великодні яйця
В’язані вироби випромінюють затишок і самобутність. Досить освоїти стовпчик без накиду, і навіть недосвідчена майстриня зможе зв’язати яйце. Для роботи беруть пряжу яскравих кольорів, змінюючи нитку і формуючи різнокольорові смуги. На плетеній поверхні красиво виглядає вишивка букв. Цікаво виглядають яйця, обплетені філейної сіткою. Їх прикрашають намистом, стрічками, квітами. Для того, щоб зв’язати яйце в техніці амігурумі, знадобитися акрилова пряжа і гачок. Покроковий порядок дій:
- Набрати в кільце амігурумі 6 стовпчиків без накиду;
- У другому ряду з кожної петлі провязать по два стовпчики без накиду;
- В’язати наступні ряди по спіралі, додаючи по 6 петель, рівномірно розподіляючи надбавки;
- У шостому ряду повинно виявитися 36 сбн;
- 5 рядів в’язати по 36 сбн;
- З 12 низки робити рівномірні убавки до 20 ряду;
- Набити порожнину синтепоном;
- Нитка стягнути, закривши отвір;
- Кінчик нитки сховати.
В’язані яйця готують заздалегідь, так як для роботи потрібен час. Даний сувенір відмінно підходить для подарунка друзям і рідним, він красиво виглядає в якості елементу декору в інтер’єрі.
Великодні яйця в техніці квіллінг
Якщо по ідеї потрібно створити повітряний ефект у виробів, то варто скористатися технікою квілінг. Квіллінг заснований на бумагокручении. Дана техніка дозволяє створювати плоскі та об’ємні композиції з скручених паперових спіральок. Яйце овальне не виняток. У стилі квіллінг воно виглядає вишукано і оригінально. Для роботи знадобляться:
- будь-яка міцна заготівля яйця;
- фурнітурні шпильки;
- клей ПВА;
- лак;
- смужки для квілінгу;
- паперові шпильки.
Перед роботою потрібно продумати, яким буде яйце. Скручені елементи приклеюються прямо до заготівлі. Квіллінг по своїй суті нагадує конструктор Лего. Композиція формується з скручених «цеглинок». Основними елементами квілінгу є:
- тугий рол, паперова смужка скручується в тугу спіраль;
- розпущений рол, виходить при ослабленні тугого ролу;
- очей, розпущений рол сплющують пальцями, утворюючи два гострих куточка;
- крапелька, розпущений рол приплюснути тільки з одного боку;
- квадрат, тугий рол прим’яти з чотирьох сторін.
Кошик для яєць
З великодніх яєць можна скласти цілу композицію. Для цього вам потрібно зробити кошик, яка так само, як і самі яйця, виходить твором мистецтва. Потрібно:
- невеликий квітковий горщик (краще пластиковий, щоб менше важив);
- моток мотузки (або пряжі);
- клейовий пістолет;
- шматок білого фетру;
- шматок білої тканини;
- трохи мережив;
- шматочок атласної стрічки;
- дріт.
Кошик для яєць в 9 кроків:
- Виміряйте висоту і діаметр горщика, візьміть білу тканину і намалюйте на ньому трапецієподібну викрійку за розмірами. З кожної сторони залиште на 1,5 см припуску. Виріжте.
- За допомогою клейового пістолета обклейте горщик тканиною зсередини. Верхній припуск загніть на зовнішню сторону і теж приклейте.
- З білого фетру виріжте два кола за розміром дна горщика і приклейте один зовні, інший зсередини.
- Переверніть горщик – час оформляти дно. Намажте поверхню клеєм, прикріпіть у центр кінець мотузки і намотуйте її по колу так, щоб кожен наступний виток щільно прилягав до попереднього. Закрийте мотузкою все дно.
- Намажте стінки клеєм і точно так само замотайте їх мотузкою майже до верху, залиште білу тканину виглядати приблизно на сантиметр.
- Візьміть дріт, зігніть її в формі руки, нанесіть клей і обмотайте мотузкою.
- Приклейте ручку до кошику.
- Трохи відступивши від верхнього краю, приклейте мереживо. Воно має прикрити місце з’єднання ручки і кошика.
- Сформуйте з стрічки бантик і приклейте на кошик.
У вас вийшла елегантна виріб, куди можна покласти підготовлені до Великодня яйця і її подарувати близькій людині. В принципі, цю великодній кошик зручно буде використовувати і після свята. Наприклад, у ній можна ставити на стіл цукерки.
Фото ідеї саморобних великодніх яєць