Картини великих розмірів, вишиті бісером: фото прикладів ручної роботи. Картини з повною зашивкою, виконаної бісером, своїми руками. Кожна людина, яка хоча б раз у житті бачив картину з бісеру, напевно, задавався питанням, наскільки складним є процес її створення. Адже з боку здається, що людині, яка не має особливих навичок, просто не під силу це зробити. Але досвідчені майстрині наполягають на тому, що ця думка є помилковою. Як зробити картину з бісеру легко і швидко розкажуть досвідчені майстри, які з радістю готові поділитися своїм досвідом.
Плетіння бісером для дітей
Вельми зацікавлені у створенні картин з допомогою бісеру саме діти. І майстри наполягають на тому, що для них таке заняття є важливим. Оскільки використання цієї технології допомагає:
- розвинути фантазію у дитини;
- поліпшити настрій, відволіктися від поганих думок за роботою;
- збільшити творчий потенціал;
- навчитися терпінню;
- розвинути дрібну моторику у дітей.
Слід зазначити, що це хобі з упевненістю можна назвати безпечним. Це вкрай важливо для батьків, які хочуть бути впевнені в тому, що їх діти не поранитися, коли будуть займатися якоюсь справою.
Переваги бісероплетіння
Першим вагомим перевагою є те, що вироби виходять не просто красивими, а унікальними. Вони знайшли своє застосування в сфері дизайну. Фахівці відзначають, що крім унікального дизайну, який гарантує технологія, вона володіє і іншими достоїнствами. І їх не можна ігнорувати:
- простота технології;
- можливість відтворити будь-яку картину;
- картини виходять яскравими і реалістичними;
- розвиток прагнення до самовираження.
Таку картину можна піднести в якості подарунка. Для цього досить вибрати красиву рамку і те зображення, яке точно сподобається того, кому буде адресований подарунок.
Техніки плетіння стрічок
Задавшись метою зробити картину з бісеру і підшукуючи схеми, необхідно спочатку чітко визначити, яка технологія створення є більш придатною. Всього існує кілька методів, які підходять для створення саме картин. Рівень складності кожного методу відрізняється. І це теж необхідно враховувати. Адже рівень майстерності у кожного творця розрізняється.
Мозаїка
Даний метод плетіння часто називають цегляною кладкою. Оскільки сама технологія багато в чому схожа з цим процесом. Завдяки її використанню можна створити гарну картину. Але тільки за умови, що майстер буде дотримуватися всіх рекомендацій і не порушить послідовність етапів роботи. Перший ряд завжди плетуть в одну лінію, а нитка обов’язково повинна обплітати бісер не з однієї, а з двох сторін. У кожному ряду слід додавати по одній бусинці.
Важливою перевагою цієї технології є міцність плетіння. Розплести таку картину буде досить складно. І тому вважається, що це оптимальний варіант для створення картини.
Ткацтво
Це сама стара технологія, що дозволяє зробити малюнок з бісеру чітким. І тому картини, створені з її допомогою, виглядають дуже вражаюче. Але відразу необхідно відзначити той факт, що методика володіє кількома вагомими недоліками. Першим з них є необхідність використовувати спеціальний верстат. Без нього працювати просто не вийде. До того ж, розхід нитки теж набагато більше. Хоча цей матеріал і не відноситься до категорії дорогих, але все ж збільшення його витрати – це недолік. Зверніть увагу, що для плетіння в цьому разі не можна використовувати волосінь. Потрібна міцна нитка.
Плетіння хрестиком
Цю техніку люди освоїли ще в радянські роки. Сам процес простий і зрозумілий. Тому його популярність цілком виправдана. Але необхідно розуміти, що робота є дуже трудомісткою. На створення картини цим методом піде досить багато часу. Принцип роботи полягає в тому, що намистини необхідно поступово подплетать до основного ряду. Зазвичай починають з 4 намистин, які необхідно замкнути в кільце, потім набрати ще 3 бісеріни і ввести голку в першу намистину. Так потрібно плести до самого кінця.
Використання клею і бісеру
Найпростіший спосіб зробити картину з бісеру – це скористатися таким додатковим матеріалом, як клей. Посадивши намистинки на клей, можна створювати справжні шедеври, не маючи ніякого досвіду в бісероплетінні. Саме з цієї причини новачки воліють працювати саме з клеєм. Адже це відкриває більше можливостей для роботи. Навіть максимально складне полотно можна буде швидко відтворити і при цьому зробити так, щоб копія не була гірша за оригінал.
Вибір робочої поверхні
Після того як майстер остаточно визначиться з тим, яку картину буде відтворювати з допомогою бісеру, слід подбати і про вибір робочої поверхні. Звичайно, ніяких заборон немає. Можна використовувати фанеру, щільний аркуш паперу. Багато новачків, які роблять картини з бісеру на клею воліють використовувати картон. Але досвідчені рукодільниці стверджують, що найпростіше працювати зі скляною поверхнею. Це гарантує міцне кріплення всіх елементів.
Поради майстрів для новачків
Незалежно від того, який саме метод створення картини з бісеру був обраний, новачки все-таки можуть зіткнутися з певними труднощами. Тому, щоб уникнути подібного, рекомендується дотримуватися основних рекомендацій:
- схеми для плетіння краще перемалювати або переносити на робочу поверхню. Якщо використовується одна з технік бісероплетіння, то в міру просування по схемі потрібно закреслювати пройдені ряди;
- нанизувати намистини найзручніше дротом або тонкою голкою;
- щоб збільшити міцність нитки, потрібно протягнути її через віск. Тоді вона стане набагато міцніше і розплести картину буде складніше;
- використовуваний клей повинен бути високої якості, оскільки від цього безпосередньо залежить те, чи почне опадати бісер з часом чи ні;
- завжди потрібно вибирати клей, виходячи з того, яка поверхня використовується. Від цього залежить міцність скріплення.
Слідуючи цим простим рекомендаціям, можна з легкістю створити картину з бісеру і при цьому мінімізувати ризик того, що з першого разу не вийде зробити ідеальне творіння. Адже бісероплетіння картини – це процес, який повинен приносити радість.
Панно з бісеру
Будь-яка картина з бісеру виглядає красиво, якщо в процесі роботи не була порушена технологія. Але особливу любов майстрів завоювало саме панно. Оскільки картини, виконані в цій техніці, виглядають об’ємними. І тому багато майстрині рекомендують в якості подарунка підносити саме панно, а не просто маленьку картину. Щоб зробити його, треба використовувати нестандартні схеми. Використовувані кольори повинні контрастувати. Це допоможе створити ефект об’єму. Крім того, часто сам малюнок повинен виходити трохи за межі рамки.
Заключний етап: вибір рамки
Коли картина буде готова, доведеться задуматися про те, щоб вибрати відповідну рамку. Адже вона обов’язково повинна бути поміщена в рамочку, незалежно від того, буде картина комусь подарована чи ні. Якщо все-таки вона стане подарунком для кого-то, то краще не економити на рамці. Можна використовувати рамку, виготовлену з натурального дерева. В залежності від розміру картини вона може бути тонкою або масивною. Колір теж залежить від палітри, яка була використана в процесі створення картини. Як тільки майстер визначиться з тим, яку рамку буде використовувати, процес роботи підійде до кінця.
Фото картин з бісеру