Пластилінові аплікації на картоні відмінне заняття для розвитку дітей. Все про створення аплікацій з пластиліну своїми руками – особливості, докладний опис, фото ідеї! З користю зайняти дитину дуже просто, для цього достатньо дати йому розмальовку і олівці, але і це заняття може йому набриднути. По-справжньому захоплюють маленьких непосид аплікації з пластиліну, які легко зробити, втілюючи різноманітні образи і композиції. Представлений каталог ідей допоможе підібрати цікаве рішення для організації дитячого дозвілля та освоїти техніку створення цікавих і незвичайних виробів для прикраси будинку.
Можливості використання технік аплікації для дітей
Формування особистості у дітей починається з того, що кожна дитина формує свої пристрасті і виявляє творчі здібності. За твердженням психологів розвиток дрібної моторики допомагає швидше освоїти техніки письма і читання, тому пластилін користується такою великою популярністю:
- ліплення і повторення звичних форм, що допомагає розвивати пам’ять та закріплювати нові образи, поступово засвоюються дитиною;
- прояв творчих здібностей і можливість розвитку своєї індивідуальності, створення оригінальних шедеврів;
- задіяння кінчиків пальців і отримання нових тактильних відчуттів, що стимулює мовленнєвий розвиток дитини.
У ході створення аплікацій можна використовувати рукоділля як цікавий і захоплюючий процес навчання і мовного розвитку малюка. Використовуючи пластилін можна відтворювати красиві листівки і пам’ятні фото, підбирати і реалізовувати оригінальні і захоплюючі для дітей ідеї.
Аплікації з пластиліну: основні техніки та ідеї
Розвиваючи уява і фантазія дитини в ранні роки дошкільної життя розвивається стрімко, але навіть їм необхідний певний стимул. Красиві і незвичайні вироби, аплікації з пластиліну на картонному підставі можна використовувати для прикраси будинку або на дитячих виставках. Проста і легка ліплення не відніме багато часу і допоможе урізноманітнити підготовку до школи та процес навчання. Для реалізації будь-якої ідеї можна використовувати різні техніки, які доступні дітям і дорослим, вони не складні в реалізації і не вимагають спеціальних навичок.
Суцільне покриття
Цікава дрібничка в техніці розмазування підходить для самих маленьких дітей, які тільки освоюють ліплення з пластиліну. В якості основи використовують заздалегідь роздрукований малюнок (можна взяти будь-яку картинку з дитячої розмальовки), а для заповнення м’який і податливий пластилін. Краще всього вибрати якісний товар від відомих виробників, не залишає жирних і кольорових слідів на руках малюків. Малюнок заповнюється пластиліном по контуру, під впливом тепла рук і легкого натиску він повинен м’яко розподілятися по всій площі, не виходячи за змальовані контури.
Квіллінг або джгутики
Реалістична картина з певним сюжетом вийде, якщо використовувати для заповнення малюнка не тонкий шар пластиліну, а джгутики. Вони заготовлюються заздалегідь, для цього пластилін різного кольору скочується в кульки, які поступово розтягуються в тонкі смужки. Заповнити будь-який простір джгутиками дуже просто, для цього використовується пряма і зворотна техніка укладання. Для фігур з плавними лініями (ягоди і фрукти, фігурки тварин) краще застосувати техніку кругової укладання, кінець джгутика поміщається в центр і закручується по спіралі.
Пластилінова мозаїка
Цей вид творчості дуже популярний в дитячих садах і для нього теж потрібно шаблон з цікавим для дитини малюнком. Окремі елементи шаблону заповнюються невеликими шматочками пластиліну, що допомагає повністю покрити ділянку і створити ефект різнобарвної мозаїки. При наявності готового шаблону модно комбінувати різні кольори і відтінки пластиліну, аплікації можна створювати на картоні або на склі. У цій техніці виходять гарні листівки на будь-які свята, а на Новий рік можна прикрасити мозаїкою вікна в будинку, створюючи нецікаві і тематичні інсталяції.
Проста об’ємна аплікація
Використовуючи таку техніку можна зробити саморобку без певного шаблону, просто не обмежуючи дитячу фантазію. Комбінування різних технік допомагає розвивати дитяче прагнення до творчості та самовираження, створювати справжні шедеври.
Прості поради по роботі в техніці аплікації пластилінової
Оригінальний пластиліновий декор стане справжньою прикрасою або незвичайної виробом, якщо використовувати кілька простих порад:
- замість картонного підстави для красивих інтер’єрних прикрас можна використовувати підручні матеріали, наприклад тарілки або підноси, фоторамки і навіть комп’ютерні диски;
- техніку жгутиковой аплікації можна полегшити за рахунок автоматизації процесу виготовлення самих джгутиків, для цього пластилін підігрівають на батареї і поміщають у шприц без голки;
- класичний пластилін можна замінити недорогим і більш пластичної повітряною масою, після висихання вона не залишає жирних слідів, а самі вироби стають легкими і практично невагомими.
Вибираючи будь-яку модель для майбутньої вироби важливо поцікавитися, що захопить самої дитини і яких героїв та персонажів він любить. У цьому випадку творчий процес принесе маленькому майстрові чимало задоволення, допоможе розвинути його здібності і ніколи не набридне дитині. Для реалізації техніки аплікації з пластиліну не буде потрібно спеціальний майстер-клас або особливі навички. Спробувавши зробити першу виріб разом із дитиною, батькам потрібно тільки невелика підготовка і закупівля матеріалів, після чого можна не обмежувати фантазію.
Фото ідеї саморобних аплікацій з пластиліну