Створення іграшкового театру відмінний спосіб провести спільний час з дитиною! Підбірка покрокових майстер-класів зі створення поробок на тему театр своїми руками – фото ідеї та слушні поради. Пограйте з дітьми в театр. Він може бути різним: ляльковим, пісочним, театром тіней або дією, коли батьки і діти грають різних персонажів. Театр можна зробити своїми руками і це буде захоплюючий процес для мами, дитини та інших членів сім’ї. Ідей з виготовлення поробок на тему театру може бути дуже багато.
Картонний театр
Звичайна картонна взуттєва коробка стане чарівною, якщо її прикрасити тканиною, закріпивши у вигляді завіси, а на задник помістити картинку за сюжетом казки. Декорації можна виготовити самостійно: роздрукувати або намалювати стілець, стілець, стіл, чарівний замок або хатинку. Вирізати у дні коробки отвір, закріпити на бічні стінки тесемку. Такий театр можна повісити на шию, тоді буде дуже зручно показувати сценки з фігурок, закріплених на дерев’яних шпажках. Персонажі просто вирізаються з паперу, а сам процес виготовлення це вже дія імпровізованого театру. Дитина може спробувати себе в ролі костюмера і художника, вибираючи персонажі і декорації або режисера змінивши сюжет за своїм бажанням. Зробіть маленьких персонажів, які будуть одягатися на пальці. Для дитини це дуже веселе заняття.
Театр тіней. Як просто і швидко зробити
Крок 1. Готуємо сцену
Беремо коробку середніх розмірів. Бажано шириною 10-15 см, але підійде і коробка іншої ширини. Знадобиться лінійка, олівець, степлер, ножиці. Роз’єднуємо коробку з однієї довгої сторони. Повинен вийти великий прямокутник, у якого одна площина рівна без згинів. НА цій стороні відміряємо від краю по 5 див. Креслимо рамку екрану і вирізаємо її. Скріплюємо степлером по кутах так, щоб вийшла Г – подібна конструкція з вертикальним майбутнім екраном. Відрізаємо зайве. Відміряємо папір, яка закриє екран з припуском на приклеювання. Верх екрану можна закріпити степлером. Інші сторони на паперовий клей.
Крок 2. Створюємо персонажів
Знадобиться олівець, картон, ножиці, степлер, соломинки для напоїв. Малюємо персонажі і вирізаємо їх. Крім героїв дії можна зробити сонце і хмари, птахів і дерева, будинки і замки. За допомогою степлера кріпимо фігурки до соломинку.
Крок 3. Граємо виставу
Розучуємо казку, встановлюємо позаду екрану настільну лампу, і граємо казку. Не забудьте про звукові ефекти.
Ляльковий театр своїми руками
Для створення театру знадобиться коробка з бортиками висотою до 10 див. Підійде коробка від печива. Обклеюємо коробку кольоровим папером з допомогою двостороннього скотча. Приступимо до створення завіси. Ширина завіси може бути від 3 до 5 см, довжина по розміру коробки. На аркуші червоної оксамитової папери відміряємо ширину завіси 2 рази і відрізаємо смужку. Потім складаємо навпіл, малюємо контур портьєр і вирізаємо. Готову деталь розрізаємо по центральному згину. Складки, що імітують драпіровку завіси, малюємо фломастером. Приклеюємо завісу по краях коробки. Потім робимо ламбрекен. Відміряємо 2 см по ширині, малюємо контур і вирізаємо. Довжину ламбрекену міряємо по коробці. Вирізаємо, малюємо драпірування, приклеюємо поверх завіси. За допомогою канцелярського ножа з бокової сторони коробки робимо проріз шириною до 1 см, через нього декорації будуть змінюватися. Фони для декорацій можна роздрукувати або намалювати від руки. Розмір картинок потрібно підібрати під внутрішній розмір коробки. Якщо фони складені по ходу казки або п’єси, їх зміна створить враження справжнього театрального дії. Для виготовлення персонажів знадобляться трубочки для соку, двосторонній скотч і роздруковані зображення героїв. Вирізані фігурки закріплюємо на трубочках. Все готово! Можна починати подання.
Ляльки на руку для домашнього театру
Лялька з фетру
Знадобиться
- Ескіз іграшки маріонетки.
- Два листа фетру розміром А4.
- Дрібні шматочки кольорового фетру.
- Нитка і голка.
- Клейовий пістолет.
- Аркуш тонкого картону.
Роботу починаємо з створення викрійки. Для цього ескіз перемальовуємо на лист картону і вирізаємо. Вийде основна форма фігурки і окремі дрібні деталі: очі, личко, долоньки, животик, вушка. Кількість деталей залежить від вибору ескізу лялькового героя. Потім всі деталі переводимо на фетр. Колірне рішення підбираємо по своєму смаку або змістом казки. Заєць може бути білим, сірим або рожевим, а лисиця жовтою або помаранчевою. Якщо ви робите виріб разом із дитиною, нехай він вибере, якого кольору будуть герої вашого вистави. Вирізаємо деталі і робимо попередню збірку іграшки, прикладаючи всі деталі до тих місць, де вони повинні бути. Якщо результат влаштовує, починаємо остаточну збірку. Спочатку оформляємо одну основну деталь з фетру. Пришиваємо всі деталі, які можна зшити. Шиємо петельним швом. Дрібні деталі приклеюємо клейовим пістолетом. Збираємо всі деталі воєдино у відповідності з ескізом. Якщо іграшка з вушками – їх прикріплюємо в останню чергу. Для цього складаємо дві основні деталі лицьовими сторонами всередину. Вушка прикладаємо таким чином, щоб краї деталі співпали з краями інших деталей, а кінчики вух дивляться всередину. Прошиваємо всі деталі по краю петельним швом, вивертаємо іграшку. Перчаточная лялька готова, а вушка будуть забавно стирчати на маківці.
Маріонетка з носка
Оригінальні ляльки виходять із звичайних дитячих шкарпеток. Для виготовлення знадобиться носок, картон, невеликий моток товстих ниток або пряжі, шматочки тканини для рота, швейні нитки та ґудзики, клейовий пістолет. Носок можна взяти однотонна або з малюнком, в горошок або смужку – все це створить образ майбутньої іграшки. З картону робимо заготовку для рота. Для цього картонний прямокутник шириною 7 см, довжиною 20 см складаємо навпіл. Заокруглюємо кути по ширині. З тканини для внутрішньої частини рота вирізаємо заготовку по цьому шаблону. Обрізаємо мисок носка. По контору заготовки обрізаємо краю. Приклеюємо заготовку з картону всередину носка за допомогою клейового пістолета. При цьому краї тканини загинаємо на картон. Зверху приклеюємо внутрішність з тканини. Робимо зачіску для маріонетки. Беремо нитки або пряжу і намотуємо кілька разів навколо кисті руки. Зав’язуємо посередині і розрізаємо кінчики. Якщо пальці широко розставити, вийде зачіска з довгим волоссям. Пришиваємо зачіску до носка. Робимо очі. Беремо два гудзики, і пришиваємо їх до носка, накладаючи одну на іншу. Можна використовувати готові вічка або намальовані і вирізані з картону. Можна доповнити образ будь-якими деталями, зробити очі з грудок вати або додати декоративних елементів.
Нетрадиційні види театру
Крім звичних матеріалів для лялькових театрів можна використовувати також і альтернативні види.
Це можуть пластикові і дерев’яні ложки. На них малюють чи кріплять зображення персонажів. При малюванні з пластику слід використовувати акрилову фарбу. Якщо доводиться малювати гуашшю, її змішують з невеликою кількістю клея ПВА. Цікаві варіанти виходять з баночок від йогурту і пластикових пляшок. Їх обклеюють кольоровим папером, кріплять зображення персонажів і додають фрагменти декорацій. Виходять об’ємні міні сюжети. Такі фігури не потребують додаткових декорацій і розвивають уяву дітей. Гра в театр корисне і цікаве заняття. Вона покращує пам’ять, розвиває ораторські здібності. Дитина вчиться переказувати текст, виділяти головне, не боятися публічних виступів, а у батьків з’являється можливість розгледіти таланти дитини.
Фото ідеї поробок на тему театр