Декоровані саморобні букви краще прикраси будь-якого свята. Все про створення вироби у вигляді букви своїми руками – особливості схеми, вибір шаблону, зрозумілі інструкції! Декоровані букви в різних стилях набирають популярність серед населення. Це відмінний подарунок чи прикраса на важливе свято. Такі вироби в канцелярських крамницях коштують досить багато, що іноді обмежує можливості покупця. Ми ж розповімо вам, як можна самостійно зробити дивовижні вироби у формі літер, які можна використовувати шрифти і макети, які фарби і ажуры існують на сьогоднішній день.
Як і з чого ми можемо зробити літери?
Вибираємо матеріал для створення нашого виробу:
- Це може бути звичайний картон. Не думайте, що буква буде виглядати занадто просто – акуратний і грамотно підібраний декор перетворить її у справжнє диво.
- Пінопласт: краща основа для виготовлення об’ємних слів і елементів. Матеріал легкий, і з ним зручно працювати.
- Паперові серветки. Існує ціла школа мистецтва формування візерункових серветок. Найчастіше з них становлять композиції на святкових столах. Але хто заважає нам використовувати серветки для створення букв?
- Дерев’яні літери. Цей варіант підходить тим, хто любить і вміє працювати з деревом, володіє достатнім досвідом і необхідним інструментом. Виготовлення букви займе час і сили майстра, але результат перевершить всі очікування – це буде витвір мистецтва.
- Букви з солоного тіста. Для того, щоб спорядити дитину на шкільну виставку, достатньо лише замісити тісто за відомою технологією, і зайнятися його прикрасою. Красиво, зручно, практично.
У тих випадках, коли ви збираєтеся прикрашати свято для гостей або оригінально привітати іменинника, представлені способи можуть не підійти. Чому? Ми не врахували шрифт. Буква готова, прикрашена, а очікуваного ефекту немає. Щоб не допустити подібної ситуації, подивимося, які шрифти використовують для створення натуральних об’ємних букв:
- Шрифти із зарубками: в кутах таких виробів майстри вирізують «якоря», які додають контрастності букві.
- Рубані шрифти: використовуються межі без зарубок і різких кутів. Краще використовувати при роботі з пінопластом, так як пінопласт сам створить ефект обсягу.
- Рукописні шрифти: самий складний рівень майстерності. Можна виготовити при роботі з деревом або картоном, але без шаблону не обійтися.
Як виготовити шаблон
Найпростіше, звичайно, використовувати готовий зразок. Роздрукуйте вибраний макет на принтері і виріжте по контуру. Перетягніть зразок на більш щільну основу, щоб мати можливість працювати із шаблоном неодноразово. Ваш зразок готовий, і ви можете втілювати свою ідею в життя!
Варіанти виготовлення букв-виробів з докладними схемами
Модульна літера з паперових серветок
Приготуємо наступні матеріали для роботи:
- Паперові серветки бажаного кольору;
- Клей;
- Нитки;
- Макет букв, які ви збираєтеся робити.
Макет необхідний, щоб акуратно розташувати наші модулі з серветок строго по контуру. Приступаємо до роботи:
- Кожну серветку туго згортаємо за типом бинта.
- По центру отриманого рулону перев’язуємо модуль ниткою або стрічкою. Стрічка буде виглядати вишуканіше, так і виріб буде більш міцним.
- На шаблон встановлюємо готові модулі у вертикальному положенні. Кожну серветку фіксуємо за допомогою клею до сусідньої серветці.
- Надайте вашої букві додатковий обсяг: використовуйте при створенні модуля не одну серветку, а кілька.
Літера з пінопласту: легка і зручна
Покрокова інструкція для майстра:
- Вибираємо необхідний нам шматок пінопласту.
- Готуємо шаблон або використовуємо вже готовий.
- Обводимо по контуру обрану фігуру, і приступаємо до виділення букви з основного матеріалу. Пінопласт має єдиний недолік – він кришиться при сильному тиску. Тому для вирізання букви використовуйте дуже гострий ніж, який дозволить акуратно сформувати, як зовнішні, так і внутрішні грані вироби.
- У тому разі, якщо краї обрізані нерівно або мають зазубрини, використовуйте наждачний папір – шліфування країв дозволить домогтися бажаного результату.
- За допомогою акрилової фарби додамо нашого виробу бажаний колір. При бажанні можна обернути букви ілюстрованої папером.
- Прикрасити виріб можна стрічками або бантами, в залежності від того, для кого призначається виріб.
Літера з солоного тіста: тренуємо дитячі долоньки
Цей спосіб ідеально підійде для спільного проекту батьків і дітей. Робота з тестом зміцнює м’язи рук і пальчиків, розвиваючи дрібну моторику рук дитини. Радимо обов’язково спробувати. Готуємо тісто:
- Змішати ¾ склянки солі, 1 склянка борошна, трохи масла і теплу воду. Тісто липне до рук і добре розминається під пальцями.
Покрокова інструкція:
- Готуємо робоче місце: на столі використовуємо спеціальний планшет або дошку, на якій будемо ліпити нашу букву.
- Розминаємо тісто і формуємо елемент, який хочемо отримати. Періодично змочуйте свої пальці і пальці малюка в теплій воді – це допомагає тесту ставати більш податливим.
- Після закінчення роботи дайте виробу висохнути, а потім прикрасьте його. Використовуйте фарби, стрази, намистини.
Літера-подушка з бавовни своїми руками
Затишна подушка, виготовлений своїми руками, подарує комфорт і тепло зимовими вечорами. А напередодні новорічних свят стане оригінальним подарунком близькій людині. Для роботи нам знадобиться:
- Будь-яка бавовняна тканина;
- Лекало або шаблон;
- Нитки з голками;
- Наповнювач для подушки;
- Ножиці.
Приступаємо до роботи:
- Складемо обрану тканину вдвічі.
- На виворітній стороні за допомогою шаблону відтворимо обрану букву достатнього розміру. При роботі відступайте від краю зразка на 2-2,5 див Це відстань ми залишаємо на шви.
- Обмітайте краю половинки літери, потім прострочіть на машинці, залишивши невеликий отвір для наповнювача.
- Вивернемо виріб лицьовою стороною назовні і заповнимо отриману форму наповнювачем (вата, синтепон).
- Залишився ділянку обмітайте красивими швами. Якщо ви готуєте букву-подушку тільки в якості одиниці інтер’єру, можете прикрасити виріб великими гудзиками, стразами, гіпюрової сіткою.
Готуємо аплікацію з гудзиків
Ще один можливий варіант створення вироби у вигляді літери. Це відмінний спосіб поповнити портфоліо вашої дитини в майстернях рукоділля або на уроках З в школі. Покрокова інструкція:
- Приготуйте основу у вигляді літери для створення аплікації. Це повинен бути щільний матеріал: картон або пластиковий круг, або пінопластова пластина.
- Покрийте заготівлю шаром міцного клею.
- Укладайте по контуру ґудзики: великі й маленькі, різнокольорові і однотонні. Не бійтеся оздоблювати виріб великими намистинами – аксесуари декору додадуть неповторний блиск аплікації.
Виріб буква в техніці квіллінг
Квілінг – мистецтво створення художніх композицій з використанням паперових стрічок. З чого почнемо роботу:
- Готуємо ескіз літери: малюємо на папері, основні точки майбутнього макета відзначаємо шпильками. Між шпильками прокладаємо паперові стрічки, каря яких обов’язково склеюємо між собою.
- Приступаємо до створення завитків, які заповнять нашу букву зсередини.
- Можна використовувати спеціальні інструменти, а можна застосувати звичайний олівець з голкою в ластике. Більш докладно про способи виготовлення паперових завитків ви можете ознайомитися, переглянувши майстер-класи з мистецтва квілінгу.
- Готові деталі для нашого вироби укладаються всередину каркаса і склеюються між собою і стінками літери. Тепер треба виждати час, щоб клей підсох, а модулі вироби міцно «сіли» у каркасі.
- Для більшої наочності можна використовувати різні кольори, що створить ефект переливання відтінків.
Подарувати радість близькій людині можна і без дорогих подарунків. Достатньо самому проявити винахідливість і майстерність. А вибрати модель і спосіб її створення ми вам вже допомогли!
Фото ідеї виробів у вигляді літер