Як зробити будиночок для пташок. Аплікація будиночок для пташки з картону. Будиночок для пташок з картону — виріб, яка може стати не тільки темою для розвиваючого заняття з дітьми, але і оригінальною деталлю інтер’єру. Його можна повісити на вікно в якості декору, використовувати як дитячий тайник або як полицю для різних дрібниць. Простий у виготовленні будиночок для пташок легко збере дитина-дошкільник з невеликою допомогою дорослого. А для молодших школярів така саморобка буде тренуванням перед виготовленням цього шпаківні або годівниці вже не з паперу, а з більш міцного матеріалу — наприклад, дерева. Для цього можна використати той же шаблон, але вирізати деталі з фанери чи тонкої дошки і скріпити їх за допомогою цвяхів. Збираючи будиночок для пташок своїми руками, діти вчаться:
- розбиратися в нескладних кресленнях;
- співвідносити деталі за розміром і формою;
- слідувати інструкції, виконувати дії в правильному порядку;
- проявляти уважність, посидючість, акуратність;
- використовувати різні матеріали для декорування готових виробів.
Зараз ми розповімо, як зробити будиночок для пташок, використовуючи підручні матеріали — картонні коробки від побутової техніки або навіть пакети з-під молока. Для виготовлення Декоративних будиночків» необхідно підготувати наступні засоби:
Матеріали
- Викрійки будиночків;
- Картон не товстий;
- Серветки декупажні;
- Фарби акрилові золото;
- Стрічка для підвісу;
- Білий акриловий грунт;
- Декоративні елементи, стрічки, намистини, шишки і т. п..
Інструменти:
- Клейовий пістолет;
- Клей ПВА;
- Ножиці;
- Плоска кисть;
- Фен.
1 Готуємо викрійки, розкроюємо картон. Можна використовувати картон колишній у вживанні. По лініях пунктирів робимо згини клапанів.
2 Клейовим пістолетом склеюємо будиночок.
3 Акриловою фарбою білого кольору грунтуємо будиночок. При необхідності робимо 2 шари грунту.
4 Будиночок можна прикрасити будь-яким доступним вам способом. У нашому випадку це прямий декупаж. З вподобаних серветок вирізаємо або обриваємо потрібні мотиви. Накладаємо один верхній шар на будиночок лицьовою стороною вгору і приклеюємо плоскою кистю клеєм ПВА. Акуратно проводимо пензлем з клеєм по серветці. Починаємо руху від центру, уникаючи зморшок. Намагаємося, не размачивая серветку, кількома рухами приклеїти мотив.
5 Для зручності і швидкого висихання використовуємо фен.
6 Додаємо «золота», візерунки акриловими фарбами.
7 Клейовим пістолетом приклеюємо на дах петельку -підвіс. Додаємо декоративні елементи: шишки, намистини, паєтки, мереживо, гілочки. Крім декупажу, який ми запропонували використовувати в цій інструкції, будиночок для пташки з картону можна декорувати і іншими способами — наприклад, паперовими та текстильними аплікаціями, штучними квітами. Якщо він буде використовуватися для прикраси інтер’єру, декор можна підібрати під колір обробки кімнати. Але якщо виріб хочеться зробити годівницею для птахів і підвісити за вікном, краще вибрати для оформлення вологостійкі матеріали. Наприклад, картон можна зовні ретельно покрити акриловою фарбою або меблевим лаком звичайним, а для прикраси наклеїти аплікації з пластику або клейонки. Внутрішні поверхні краще залишити без покриття, щоб не нашкодити птахам. Але навіть з таким захистом будиночок-годівниця все-таки не буде повністю стійкий до негоди, тому краще розмістити його під навісом. Тепер ви знаєте, як зробити цікавий будиночок для пташок своїми руками і ми бажаємо весело провести час з дітьми за цією роботою. Такі заняття не тільки сприяють розвитку дрібної моторики, а й вчать дитину уважніше ставитися до світу живої природи, а також можуть стати гарним приводом для розповіді про птахів рідного краю. Також, ви можете прочитати про те, як зробити годівницю для птахів або виріб птах.