Декоративна груша відмінний матеріалів для створення виробів. Все про створення виробів з декоративної груші своїми руками – цікаві майстер-класи, особливості роботи з матеріалом, фото ідеї! З приходом сезону фруктів і овочів з’являється бажання приступити до виготовлення цікавих виробів. Іноді на втілення творчої ідеї наштовхує химерна форма морквини або картоплини. За традицією в дитячих садах і центрах позашкільної роботи восени проводять виставки поробок з продукції саду та городу. Представлені на них роботи найчастіше вражають незвичайністю задуму і майстерністю виконання. Крім традиційних виробів з фруктів і овочів можна зробити незвичайне оформлення святкового столу або просто порадувати дитину оригінальною подачею звичних продуктів. Задумки для подібного творчості можна почерпнути з численних фотографій подібних робіт в мережі або тематичних журналів. Крім традиційних страв з картоплі, цибулі, гарбузів і кабачків, є цікаві варіанти виробів з фруктів. Наприклад, різні вироби з декоративного груші.
Як вибрати грушу для виробів
Готовий виріб має зберігати форму і виглядати естетично протягом деякого періоду часу. Існують певні вимоги до природного матеріалу, який використовується для виробів з фруктів і овочів.
- Груша по можливості повинна бути недоспелой. Чим міцніше вона, тим краще. Стигла, соковита і солодка груша дуже швидко псується.
- Груша не повинна бути пошкоджена шкідниками або хворобами.
- При виготовленні дитячих виробів не потрібно обробляти фрукти хімічними препаратами. Це може призвести до алергічної реакції у дітей.
- Робота по виготовленню виробу не повинна виконуватися заздалегідь. Оптимальний час роботи припадає на вечір напередодні виставки. Це допоможе продовжити життя виробу.
Майже всі ці вимоги поширюються і на вироби для прикраси столу з тією лише різницею, що груша може бути обрана м’якше. Робота виконується безпосередньо перед подачею на стіл.
Вироби з декоративного груші
Прості вироби з груші
Найпростіші вироби з декоративного груші будуть цікаві дітям. Взявши фрукт за основу, можна зробити забавного казкового персонажа. Інші декоративні елементи можна виліпити з пластиліну. Забавні великі вуха, ніс картоплею, сучкуваті руки і ноги-виходить кумедний Домовик. Образ можна доповнити гілочкою кропу в якості волосся. Кріп можна прикріпити ниткою до плодоніжки. За формою груша нагадує цікаву дитячу іграшку Неваляшку. Це можна обіграти, зробивши схожу саморобку. Обличчя можна промальовувати фломастерами, доповнити образ головним убором з красивою паперової серветки.
Машинки з груші
Для здійснення цього нескладного задуму знадобиться груша (або яблуко), банан і зубочистки. Зробити такі машинки просто, таке заняття можна запропонувати в якості розваги дітям на свято чи день народження.
- Грушу нарізати часточками.
- Банан очистити і нарізати кружечками.
- Проткнути зубочисткою часточки груші і надіти з двох сторін кружечки з банана.
Дітям сподобаються такі прості вироби, виконані своїми руками.
Сова з фруктів
Цікаву сову з фруктів можна зробити не тільки восени. Потрібні “матеріали” є в магазинах незалежно від сезону. Для вироби можна використовувати плоску тарілку або скріпити елементи зубочистками. Для роботи необхідно приготувати:
- груша,
- ківі,
- виноград темного кольору.
Покроковий майстер-клас по виготовленню фруктової сови.
- Грушу треба розрізати майже навпіл. Так, щоб не видно було серцевину, але площа зрізу була великою. Це буде основа вироби.
- Ківі очистити і вирізати з середини пару великих кіл. Це очі.
- Виноградини помістити в середину очей. Можна використовувати половинки однієї ягоди.
- Половинку темної виноградини порізати на три часточки. Вийдуть кігтики сови.
- Скибочки ківі укласти з двох сторін сови. Вийдуть крила.
- Дзьоб роблять з часточки виноградини темного кольору.
Сова з груші готова. Забавне оформлення порадує дитину, дасть поштовх його фантазії.
Їжачок з груші
Осінній сезон дарує багато фруктів і ягід. Це саме час зробити з дітьми незвичайного фруктового їжачка.Для роботи треба приготувати велику грушу, виноград (краще кишмиш) і зубочистки. Покроковий майстер-клас по виготовленню їжачка з винограду і груші.Зрізати ножем бочок груші, щоб домогтися стійкості заготовки.Очистити від шкірки вузьку частину груші. Це носик їжачка. Виноградини закріпити на зубочистках, зубочистки закріпити в груші. Роботу починають з голови їжачка, кріплять зубочистки рівними рядами.Оформити мордочку можна за допомогою горошинок чорного перцю, гвоздики або чорноплідної горобини.Виріб готова. До роботи можна залучити дітей. Спільна творчість корисно і цікаво.
В процесі роботи можна розповісти про фруктах і ягодах, їх користь для організму людини, особливості вирощування.Це допоможе розширити кругозір дитини, зацікавити його фруктами в тому разі, якщо він відмовляється їх їсти.
Саморобка “Професор Груша”
Це дуже цікава, але непроста у виконанні робота. Виготовити таку іграшку дитина зможе тільки за допомогою дорослих. Для роботи знадобляться:
- декоративна груша,
- нитки, голка, тканина (краще фетр), невелика смужка хутра,
- клей, ножиці.
Покроковий майстер-клас з виготовлення “Професора Груші”.
- З рожевої або червоної тканини треба зробити маленький помпон. Для цього викроюють коло і стягують ниткою по краю. Це ніс. Його треба приклеїти до особі-груші.
- Очі можна намалювати маркером або викроїти з фетру.
- Малюють рот і наклеюють смужку хутра по опуклому краю груші. Виходить своєрідна зачіска.
- З тканини необхідно зробити викрійку тіла. За основу можна взяти будь-яку просту викрійку тіла ляльки.
- Викроюють, зшивають і набивають тіло наповнювачем.
- Нижню частину груші протикають дерев’яною паличкою. Паличку опускають в тіло ляльки, закріплюють за допомогою клею.
- Іграшку треба забезпечити шарфом, щоб приховати місце з’єднання голови-груші і тілом. На верхівку можна прикріпити листочок.
Іграшка готова. Це складна, але цікава робота. В процесі виготовлення можна пояснити дитині техніку безпеки при роботі з голкою. Дитина повинна знати, що
- голку треба зберігати увіткненої в котушку ниток або подушечку-ігольніцю,
- голку не можна брати в рот,
- в процесі шиття треба бути уважним і не відволікатися.
Робота над виробами з фруктів та овочів цікава і пізнавальна. Почати можна з того, що дозволити дітям робити прості аплікації з шматочків фруктів на тарілці. Це можуть бути забавні мордочки, квіти, тварини, кораблики і так далі. Така діяльність привчає дітей до акуратності і працьовитості, дарує нові знання про навколишній світ, допомагає розвивати творче мислення і вміння бачити незвичайне у звичних речах.Привабливе оформлення звичних страв своїми руками допомагає пробудити харчової інтерес до нелюбом продуктів.