Створення виробів з раннього віку найкраще розвиває дитину. Все про створення поробок для малюків своїми руками – майстер-класи з різних матеріалів, фото ідеї, поради! Творчі заняття про виготовлення різних виробів з раннього віку сприяють різнобічному розвитку дитини. Такою діяльністю можна займатися вдома вже з дворічними малюками. Періодично потрібні різні тематичні вироби для дитячого садка. Для малюків процес виготовлення виробів не просто цікаве заняття. Воно допомагає розвивати дрібну моторику, фантазію, посидючість, цілеспрямованість. Совестное творчість зближує членів сім’ї. У процесі роботи діти знайомляться з особливостями різних матеріалів, вивчають колір і форму предметів, пізнають навколишній світ.
Види матеріалів для виробів з малюками
Вироби можна майструвати з різних підручних матеріалів. Важливо зробити цей процес цікавим для дитини.
Природні матеріали
Вироби з використанням дарів природи завжди унікальні. Можна використовувати осіннє листя, жолуді, шишки, гілочки, камінчики, овочі і фрукти. У процесі роботи малюк буде знайомитися з їх особливостями, дізнається багато нового про природу, пори року, рослини. Природні матеріали нічого не варті, можна збирати їх заздалегідь під час прогулянки.
Папір і картон
Зручний в роботі і доступний матеріал для дитячої творчості.
Ватні диски, кульки, палички
Недорогий і своєрідний матеріал для виробів. Легко клеїться, можна пофарбувати звичайними фарбами в різні кольори.
Викидний матеріал
Практично використовувати для виробів пластикові пляшки і пробки від них, пакувальні коробки, пакети, одноразовий посуд. У процесі роботи дитина вивчить властивості різних матеріалів. Можна розповісти про природу, необхідності піклуватися про чистоту навколишнього середовища.
Сипучі харчові продукти
У цю групу входять макаронні вироби, різні крупи, горох. З них цікаво майструвати аплікації і панно. Такий матеріал не просто розвиває дрібну моторику, але й здійснює масаж кінчиків пальців.
Гудзики і швейна фурнітура
Дозволять зробити творчий процес. Аплікації з гудзиків, вироби з помпонів сподобаються дитині. Роботу з дрібними деталями треба виконувати строго під наглядом дорослих.
Солоне тісто, пластилін
Ліплення корисна для розвитку дрібної моторики, яка в свою чергу активує мова і мислення. Малюкам можна запропонувати для роботи абсолютно безпечне солоне тісто. Зробити його просто з борошна, солі та води. Маса виходить зручне для маленьких пальчиків. Вироби можна розфарбувати. Ліпити з пластиліну люблять всі діти. За малюками, зайнятими творчим процесом, треба доглядати. Після ліплення обов’язково помити руки.
Сезонні вироби
Тематичні роботи з природних матеріалів особливо популярні восени. Прості аплікації з листя люблять майструвати всі діти. Маленька дитина може самостійно написати лист клена до паперовій основі. А батькам залишається домалювати деякі елементи: голову птиці, мордочку їжачка і так далі. Вироби можуть бути і об’ємними: тварини з шишок, жолудів або каштанів, будиночок з гілочок. Нехай маленький майстер теж візьме участь в процесі створення вироби. Цікаві вироби виходять з овочів і фруктів. Будиночки з гарбуза, кораблики з кабачків. Взимку найбільш затребувані поробки на новорічну тематику: ялинкові іграшки з різних матеріалів, гірлянди, сніжинки, аплікації та об’ємні вироби. Навесні вироби відображають тему пробудження природи: аплікації з пролісками, сонечко, паперові кораблики. Влітку в дощовий день теж можна зайнятися творчістю: аплікації з квітковими мотивами, об’ємні вироби з різних матеріалів допоможуть зробити яскравим самий похмурий день.
Оригінальні вироби для малюків
Існує величезна кількість хороших ідей для дитячої творчості. Почати заняття можна з раннього віку. Вже в рік дитині можна запропонувати катати ковбаски з солоного тіста. При бажанні завжди знайдуться ідеї для спільної творчості.
Різнокольорові камінці
Морські камінчики плоскої форми треба гарненько помити перед роботою. На них можна малювати фарбами або восковими крейдою. І нехай спочатку це буде простий геометричний візерунок, з віком дитина зможе малювати на них морські пейзажі з ледве помітними дрібними деталями.
Баранець з ватних кульок
Маленьким дітям для виробів треба пропонувати готові елементи. Дуже просто зробити з готових ватних кульок забавного баранчика. Для здійснення задуманого знадобляться:
- одноразова тарілка (з пластику або картону),
- чорна або коричнева папір,
- вата,
- клей.
Послідовність роботи дуже проста.
- З вати треба скачати кульки. Кількість кульок залежить від їх розміру. Дуже великі кульки не потрібні.
- Тарілку перевернути догори дном.
- Кульки з вати наклеюють по колу, починаючи від краю тарілки.
- Основа вироби готова.
- Залишається вирізати з кольорового паперу ніжки і мордочку.
- Зробити очі.
Робота закінчена. Можна придумати багато різних виробів з ватяних дисків і кульок. Одна з найпопулярніших новорічних дитячих “листівок”—сніговик з ватяних дисків.
Для занять з малюками дуже добре підходять аплікації з паперу на різні теми. Елементи вироби треба приготувати заздалегідь, запропонувати дитині наклеїти їх на готовий шаблон з обрисами. Або зайнятися спільною творчістю.
Декоративный шарик из ниток “Капитошка”
Захоплюючим здасться маленькій дитині процес виготовлення поробки на основі декоративного кулі з ниток. Основну роботу доведеться виконати дорослим, а малюк може допомагати декорувати виріб. Для роботи знадобляться:
- нитка (біла або кольорова),
- клей ПВА,
- мисочка (або непотрібна маленька пластикова пляшка),
- кольоровий папір,
- повітряна кулька.
Покроковий майстер-клас.
- Першим ділом надувають повітряну кулю. Надувають до розміру майбутньої іграшки. Важливо, щоб шар був округлої форми.
- Клей наливають в ємність. Зручно використовувати для роботи непотрібну невеличку пляшечку. У дні пляшки проробляють отвір ближче до одного краю. Через шийку наливають клей, пляшку кладуть на бік. Через неї пропускають нитку так, щоб вона опустилася на клей. Витягують нитку через шийку. Зміст роботи в тому, щоб обмотати повітряна куля ниткою, просоченої клеєм.
- Кулька обмотую ниткою в різних напрямках.
- Дають виробу добре просохнути.
- Повітряна куля проколюють голкою, акуратно витягують залишки.
- Декорують кулька очима і ротом з кольорового паперу.
Кумедний персонаж мультфільму готовий. З таких кульок можна зробити різних тварин і комах, ялинкові іграшки, навіть елементи декору інтер’єру.
“М’якуш” для розвитку дрібної моторики
Це не просто виріб, а корисна іграшка для малюка. Зробити її своїми руками дуже просто. Для роботи знадобиться:
- борошно,
- повітряна куля,
- дитяча лійка,
- кольорова пряжа (краще акрилова нитка),
- фломастер або маркер.
Виготовлення займе зовсім небагато часу.
- Всередину повітряної кульки за допомогою маленької лійки треба насипати звичайну муку.
- Куля зверху зав’язують, щоб борошно не розсипалася.
- Маркером малюють забавне личко.
- Роблять зачіску з ниток.
Іграшка “М’якуш” готова. Для розвитку дитини творчі заняття з виготовлення виробів дуже важливі. Тому важливо займатися з малюками виготовленням простих аплікацій та виробів з раннього віку. У роботі можна використовувати будь-які доступні і безпечні для дітей матеріали. Творчі заняття можна поєднати з пізнавальними розповідями про навколишній світ, особливості тих чи інших предметів і матеріалів. Нові знання діти найкраще засвоюють в ігровій формі.
Фото ідеї простих виробів для малюків