Сім років кращий вік для занять рукоділлям. Все про вироби для дітей 7 років своїми руками – цікаві ідеї, фото приклади та корисні поради! Семирічні діти вже багато чого вміють самі: користуватися ножицями, конструювати, клеїти. Нескладні творчі задуми вони здатні втілити в життя без допомоги дорослих. А завдання поскладніше можна вирішити разом.
Процес навчання найкраще поєднати з грою, тоді дитина більше зацікавлений і краще сприймає нову для нього інформацію. Для майбутніх школярів та учнів перших класів це особливо актуально.
Виготовлення виробів сприяє всебічному розвитку дитини, вчить працьовитості, посидючості, вміння досягати поставленої мети, шукати різний підхід до вирішення завдання. У процесі творчості дитина одержує нову інформацію про навколишній світ, особливості різних матеріалів, активізується просторове мислення.
Особливості творчості для дітей 7 років
До 7 років у дітей вже є досвід роботи з різними інструментами і матеріалами. Тому на даному етапі є сенс перейти від простих виробів до вирішення більш складних творчих завдань. Важливим моментом у цій справі є приклад дорослих. Якщо у батьків є хобі, то і дитина прагне приєднатися до цього захоплення. Діти люблять майструвати що-небудь своїми руками. Треба лише спрямувати їх творчу енергію в потрібне русло. У цьому віці має сенс познайомити дитину з новими техніками виготовлення виробів і різних нескладних речей своїми руками. Ідеї можна підглянути в інтернеті.
Варіанти виробів для дітей 7 років
Існує багато ідей для самостійного дитячої творчості. На першому етапі треба зацікавити дитину, на особистому прикладі показавши йому технологію роботи і кінцевий результат. Нові та цікаві ідеї безумовно сподобаються дітям.
Гусениця з помпонів
Технологія виготовлення цієї забавної іграшки має кілька простих етапів, з яким семирічний дитина може впоратися самостійно. Для роботи необхідно приготувати:
- нитки для в’язання (оптимальним варіантом буде акрилова пряжа),
- картон,
- нитки і голку,
- клей,
- ножиці,
- олівець,
- циркуль,
- тканина (щільний матеріал).
Перед початком роботи важливо пояснити дитині правила безпеки при роботі з голкою. Голка повинна бути встромлена в котушку ниток або ігольніцю, не можна брати її в рот.
Покроковий майстер-клас
- За допомогою циркуля та ножиць з картону треба зробити два кола з отворами всередині. Вони потрібні для виготовлення помпонів. Обидві картонні деталі складають разом і обмотують ниткою для в’язання. Чим більше намотано, тим пишніше помпон. Пряжу акуратно розрізають ножицями по зовнішньому краю. Картонні круги трохи розширюють, середину намотування міцно перев’язують ниткою. Кола знімають, отриманий помпон струшують і розправляють.
- Від кількості помпонів залежить довжина майбутньої гусениці.
- Помпони краще зшити між собою. Можна склеїти, але в цьому випадку гусениця не буде рухомий. Зшивати треба, пропускаючи голку з ниткою через середину кожної деталі. Не потрібно міцно стягувати їх між собою, іграшка буде виглядати не самим виграшним чином.
- З тканини вирізують елементи для оформлення мордочки і приклеюють. Можна використовувати відповідні намистини.
- Додатково можна зробити вусики-антени, декорувати іграшку бантиками, зробити маріонетку.
Робота не складна та цікава, а результат порадує дитину.
Ваза з пляшки в техніці “декупаж”
Корисно познайомити дитину з новими творчими техніками. Йому приємно буде зробити своїми руками красиву річ для прикраси інтер’єру. Для втілення задуму в життя знадобляться:
- скляна пляшка,
- засіб для миття посуду,
- фарба (гуаш або акрилова фарба),
- пензлик,
- декоративні серветки для декупажу.
Для перших робіт у новій техніці краще використовувати гуаш.
Покроковий майстер-клас
- Першим ділом пляшку треба ретельно вимити з засобом для миття посуду. Потім протерти й висушити.
- На наступному етапі пляшку фарбують у білий колір. Знадобиться кілька шарів фарби.
- Приготувати декоративні серветки, розділивши їх ні шари, вирізати малюнок, обклеїти пляшку.
- Виріб висушити і покрити лаком.
Таким чином можна декорувати різні предмети.
Сніжинка
Виготовлення цієї сніжинки є хорошим способом познайомити дитину з технікою “квілінг”. Для роботи треба приготувати:
- двосторонній кольоровий папір,
- порожнисту трубочку,
- тонку спицю (або шило),
- канцелярський ніж,
- ножиці,
- лінійку.
Перед тим, як приступити здійснення задуманого, треба нарізати з кольорового паперу смуги завширшки 50 міліметрів. Можна уникнути цієї роботи, купивши спеціальну папір.
Покроковий майстер-клас
- За допомогою спиці паперові смужки скручують у котушки як можна міцніше. Кількість заготовок залежить від задумки. Для цієї вироби потрібно 13 деталей.
- Центральну котушку трохи розтягують.
- 6 заготовок стискають, надаючи їм форму еліпса.
- Край паперової смужки у кожній деталі прихопити клеєм, щоб вони не розкрутилися.
- Центральну деталь обклеюють по колу овальними заготовками.
- Решта 6 деталей трохи розтягують і теж приклеюють до отриманої конструкції.
- Виріб готова.
Форму заготовок можна змінити на листочки або сердечка. Кількість котушок може бути різним. У цій оригінальній техніці можна виготовити різні вироби і аплікації. Кумедний баранчик або пудель, яблуня, казкова жар-птиця, осінній ліс. Вироби в такому стилі можна зробити для шкільної виставки або прикраси домашнього інтер’єру.
Декор цукерки гофрованої папером
Вироби такого плану прості у виконанні і є хорошим варіантом подарунка. Для роботи треба приготувати:
- гофрований папір різних кольорів,
- дріт,
- картон,
- ножиці,
- клей,
- нитки.
Покроковий майстер-клас
- Робити саморобку починають з розкрою пелюсток. Їх знадобиться близько 20 штук. Вирізають з паперу, дотримуючись напрямок гофрування.
- 5 пелюсток скручують в бутон. В середину треба помістити цукерку.
- До бутону приклеюють пелюстки, попередньо надавши їм потрібну форму.
- Квітка кріплять на дріт, яку обмотують зеленим папером.
Виріб закінчена. Використовуючи навички, отримані при роботі, можна зробити букет з цукерок будь-якої форми і розміру.
Орігамі
Захоплюючий творчий процес, цікавий не тільки дітям, але і дорослим. Складання різних фігурок з паперу допомагає розвивати просторове мислення і посидючість. Докладні інструкції, фотографії робіт та шаблони для виробів можна знайти в інтернеті.
Ліплення з пластиліну
Ліплення з пластиліну або солоного тіста є цікавим і корисним заняттям. У семирічному віці діти здатні відтворити складні фігурки тварин, казкових персонажів і улюблених героїв мультфільму. Щоб процес ліплення став ще більш захоплюючим, можна запропонувати дитині зняти свій мультфільм за участю героїв, виліплених своїми руками. Для цього треба підготувати прості декорації з паперу та картону, зліпити персонажів. Творчий процес зйомки вимагає терпіння і зосередженості. Необхідно придумати сюжет, зняти кадри для майбутнього ролика. А монтаж можна виконати за допомогою простої програми на смартфоні. Для семирічних дітей сфера творчої діяльності набагато ширше завдяки їх умінь і навичок. Дорослим треба тільки дати поштовх і підтримати ініціативу дитини.
Фото ідеї виробів для семирічних дітей