Саморобних годинник відмінний спосіб прикрасити декор кімнати! Все про вироби у вигляді годин своїми руками, покрокові майстер-класи для дітей в садок і в дорослих, фото ідеї Майстри-годинникарі – фахівці високої кваліфікації. Однак зробити годинник своїми руками можуть навіть вихованці дитячого садка. Показувати точний час саморобка «Годинник» не буде (точніше, згадуючи стару загадку: буде, але тільки двічі на добу), але все одно вона корисна: у процесі виготовлення діти гарантовано запам’ятають, як правильно «читати» показання годин. А вчителеві, вихователю чи мамі випаде чудова можливість поговорити з дитиною про швидкоплинність і цінності часу. Старші діти і дорослі любителі хенд-мейд можуть зробити і справжні, ходять годинник. Потрібно справний механізм і фантазія.
Іграшковий годинник
Вони робляться за однаковим принципом, хоча вироби виходять абсолютно різні. Результат залежить від того, як ви створите:
- циферблат;
- цифри;
- стрілки.
Крім того, годинник можна зробити:
- з подвійним рядом цифр, окремо – годинник, окремо – хвилини;
- з прикритими хвилинами, що ховаються за «шторкою» з паперу або тканини;
- без цифр. Замість них можна приклеїти те, що подобається дитині, – маленькі іграшки, машинки, засушені невеликі квіти, веселі малюнки;
- з підписаними годинниковою та хвилинною стрілками. Не всі діти швидко починають їх розрізняти;
- з рухомими або нерухомими стрілками;
- з панно з тканини і набором цифр на липучках, з яких можна викладати час «будильника», і т. д.
В інтернеті ви знайдете ще декілька ідей і фото процесу їх реалізації. Для циферблатів і стрілок саморобних дитячих годин зазвичай використовують картон або тканину. Також поле можна зробити з підставки під гарячі страви.
Годинник з картону 8 кроків
Це проста виріб, на прикладі якої ви зрозумієте, як виготовляються настінні годинники, і потім зможете повторити процес разом з дітьми. Підготовка і матеріали слід Заздалегідь приготувати:
- ножиці;
- гострий предмет (ножиці з гострими кінцями, шило, цвях);
- клей;
- прес (стопка книг);
- кольоровий картон мінімум двох кольорів (якщо щільний картон, пакувальний, його можна використовувати в один шар, і значить, клей не знадобиться. Зате знадобиться кольоровий папір);
- циркуль (або тарілка і лінійка). Циркуль зручніше – не доведеться шукати середину, вона вже буде позначена проколом;
- простий олівець;
- гайка, болтик.
Майстер-клас:
- Беремо три аркуша картону і циркулем малюємо на них за однаковим колі діаметром 20 см. Якщо у вас немає циркуля, прикладіть до листа тарілку і обведіть її з допомогою простого олівця. Середину кола визначте, провівши по лінійці дві лінії – горизонтальну і вертикальну. Позначте точку їх перетину.
- Виріжте кола. Склейте їх між собою. Щоб клей міцніше схопився, а заготівля залишилася рівною, покладіть її під прес.
- Ще на двох аркушах картону, іншого кольору, намалюйте однакові стрілки: одну достовірніше, хвилинну, іншу коротше, годинну. Склейте їх попарно.
- Візьміть аркуш того ж кольору, що стрілки, намалюйте кружечки, в них розставте цифри. Виріжте їх. Тепер ви готові збирати годинники.
- Візьміть гострий предмет і зробіть в картонному циферблаті отвір точно посередині. Використовуйте ножиці, шило, викрутку. Хлопцям в дитячому саду довіряти цю роботу не варто – небезпечно.
- Розмітьте місця, куди будуть пристосовані кружечки з цифрами, і приклейте їх.
- Тим самим гострим предметом зробіть дірки в підставах стрілок.
- Поєднайте отвори в стрілках з отвором на циферблаті, вставити болт, закрутіть гайку. Але не туго – стрілки повинні повертатися.
Якщо ви виконували виріб не з кольорового картону, а зі звичайного пакувального, то, коли витягли заготовку з-під преса, не забудьте обклеїти її кольоровим папером. Голий картон виглядає непоказно. Зверніть увагу! Якщо ви не впевнені в своїх мистецьких талантів, в інтернеті можна знайти безліч шаблонів з цифрами для наклеювання на циферблат. Зазвичай вони збільшуються при натисканні, і їх можна роздрукувати.
Годинник з тканини в 5 кроків
Цікавий і нескладний варіант для дівчаток, вже вміють впевнено тримати в руках голку – годинник з тканини, натягнутої на п’яльці. Приготуйте:
- шматок тканини білого кольору або будь-який інший, але бажано світлий;
- п’яльця;
- 12 великих яскравих гудзиків;
- картон або кольоровий папір;
- ножиці;
- голку.
Інструкція:
- Натягніть тканину на п’яльці.
- Визначте місця розташування гудзиків і пришийте їх замість цифр.
- Намалюйте на папері або картоні стрілки, виріжте їх;
- Пришийте стрілки підставою центр. Щоб вони краще трималися, прихопіть парою стібків посередині. Нитки підбирайте тон стрільцям, щоб вони не кидалися в очі.
- Зайву тканину краях п’яльці можна:
- обрізати, залишивши невеликий декоративний пріпуськ;
- загнути до задньої сторони і зафіксувати нитками;
- залишити як є.
Годинник готові. Врахуйте, що зняти виріб з п’яльці буде не можна.
Наручний годинник
Це теж проста дрібничка, але отриманий результат дуже подобається дітям. З такими годинами вони відчувають себе майже дорослими. Заздалегідь приготуйте матеріали та інструменти:
- декоративний скотч;
- кольоровий картон;
- фломастери;
- двосторонній скотч;
- шило;
- нитки.
Покроковий алгоритм:
- Беремо кольоровий картон і вирізаємо з нього коло. Розмір циферблата обмежується тільки вашою фантазією.
- Вимірюємо товщину зап’ястя дитини. Вирізаємо смужку в 3 см шириною. Довжину браслета визначити по формулі: обхват зап’ястя + 2 див.
- Декоруйте браслет кольоровим скотчем.
- Визначте центр браслета, відступивши в різні сторони по 1,5 см, зігніть. Від країв браслета відміряйте по сантиметру і проріжте картон поперек на 1,5 см, з одного боку зверху до середини, з іншого – знизу до середини. Вийшов імпровізований замочок.
- Цифри намалюйте від руки, стрілки можна вирізати з картону.
- З’єднайте браслет, циферблат і стрілки і двічі проткніть шилом всі разом. Зшийте деталі міцними нитками.
Годинник можна одягати на руку і носити.
Справжні годинники
Досвідчені майстри без праці створять працюють годинник, які найкращим чином впишуться в інтер’єр квартири, благо варіантів існує безліч. Для виготовлення та оформлення циферблатів використовують:
- кавові зерна;
- гральні карти;
- фотографії;
- вирізки з газет і журналів;
- дерево;
- підручні природні матеріали (гілки, квіти, листя);
- старі платівки або CD-диски;
- тканину;
- тарілки, обтягнуті тканиною;
- фанеру;
- плетені серветки.
Цей список можна продовжувати. З будь-яким з цих матеріалів виріб вийде оригінальною і яскравою. Деякі саморобні годинник більше схожі на витвори мистецтва і як не можна краще підходять для новорічного подарунка. Головне – дотримуватися стилістику. Першим ділом потрібно буде підібрати годинниковий механізм. Вони бувають:
- механічні;
- кварцові.
Розрізнити їх можна на око. У механічних годинників стрілка рухається плавно, у кварцових – стрибає. Для виготовлення виробів більше підходять кварцові механізми: вони недорого коштують, не дуже примхливі, ремонтопрігодни і достатньо (хоча й не ідеально) надійні. Зате ходять точно, і їх не треба кожен день заводити. Годинник живляться від батарейок і можуть пропрацювати без заміни елемента цілий рік. Коли ви знайшли механізм, визначайтеся з основою вона повинна підходити по товщині. Продумайте декор. Подивіться фото в інтернеті, і ви знайдете для себе масу цікавих ідей. І остання порада: будьте уважні, прикріплюючи стрілки. Вони розташовуються в такій послідовності: сервіс – хвилинна – секундна. Торкатися один одного вони не повинні, це не дозволить годинами ходити. Годинник, виготовлені своїми руками, прикрасять будь-який будинок і можуть бути чудовим подарунком. Адже майстер сам визначає, як і в якому стилі їх робити, і може врахувати смаки того, кому готує презент.
Фото ідеї саморобних виробів у вигляді годинника