Аплікація на тему людина, допомагає дитині подружитися з зовнішнім світом. Все про створення аплікацій на тему людина і зовнішній світ своїми руками – ідеї, поради, покрокові майстер-класи для початківців. Процес всебічного розвитку дитини включає використання наочних прикладів і реалістичних посібників для поліпшення процесу запам’ятовування. Виконана дітьми аплікація людина допомагає створювати та зміцнювати асоціативні зв’язки, стимулює процес запам’ятовування і засвоєння корисної інформації. Для застосування цієї техніки використовується не тільки папір, але і м’яка тканина, з якої дитина самостійно або з допомогою дорослих створює аплікацію.
Чоловічок з паперових геометричних фігур
Перше заняття зі створення реалістичних аплікацій можна починати з виготовлення геометричних аплікацій. Така тема найчастіше використовується в дошкільних закладах і не переслідує цілей вивчення геометричних фігур, але дає можливість розширити межі дитячого пізнання і уяви:
- дитина озвучує всі частини тіла і створює асоціативні зв’язки між фігурами з паперу і власним тілом;
- використовуючи піддатливий матеріал малюк самостійно вирізає з їх паперу, розвиваючи навички роботи з папером або тканиною;
- для роботи можна використовувати схематичні зображення, що складаються у композиції та імітують мальовані зображення.
Від простих аплікацій людського тіла можна поступово ускладнюючи завдання переходити до складання композицій. Це допомагає дитині розібратися в техніці компонування декількох окремих фігур, в такій техніці можна створити виріб із зображенням сім’ї, прогулянки на вулиці або використовувати інші теми.
Аплікація людського обличчя для дітей
Якщо в садку або молодших класах школи вчитель використовує конспект для проведення творчих занять, то в домашніх умовах можна використовувати базові знання дитини. Вивчаючи людське тіло і освоївши основні геометричні фігури з дітьми краще зайнятися творчістю і практикуватися в аплікації осіб:
- батьки заздалегідь готують заготовки особи, окремих органів почуттів (носа і вух, очей і губ);
- дитина самостійно складає кілька картинок в техніці аплікації, приклеюючи заготовки до особі;
- орієнтиром для малюка залишається розташування очей, так він освоює поняття симетрії і правильного розміщення частин тіла;
- дотримуючись пропорції власного тіла дитина закріплює на аплікації ніс, що знаходиться в центрі вироби, брови над очима;
- наступним етапом є приклеювання вух і губ, для порівняння можна використовувати відразу декілька трафаретів.
Щоб надати готової виробі об’ємний вигляд, використовуються нитки, з них легко зробити волосся і сформувати зачіску. Об’єднуючи по групам різні частини тіла дитина вчиться визначати настрій інших людей, створюючи особи з різними емоціями, для чого можна використовувати шаблони смайлів.
Людина в русі: основи створення аплікації
Багатьом батькам здається, що зобразити динаміку або рух в статичній аплікації дуже складно, особливо для маленьких дітей. З цим завданням допоможе впоратися техніка геометричної аплікації, допомагає вивчити будову тіла і передати динаміку, ознайомитися з назвами різних поз:
- для створення фігурок людини в певній позі використовуються стандартні заготовки з геометричних фігур;
- руки і ноги (з подвійних тонких смужок), широка смуга для тулуба, квадрат для голови, краще підготувати заздалегідь;
- оптимальним варіантом буде використання зошитових аркушів у клітинку, що допоможе зробити багато заготовок;
- на основі з білого паперу легко зобразити чоловічків в різних позах, паралельно озвучуючи їх дитині в звуковій формі.
Така техніка використовується для створення повноцінних аплікацій грають чоловічків, з вивченням будови тіла, які можуть виконувати різні, знайомі дитині дії. На занятті можна зробити картинку із зображенням фігурок грають у футбол, роблять зарядку і збирають квіти, піднімають руки чи пливуть у воді.
Основи анатомії: внутрішня будова людини
Вивченням внутрішньої будови тіла та ознайомленням з анатомією людського тіла краще зайнятися після того, як освоєний портрет. Освоїти ази анатомії, яка корисна для дітей старшого віку (з 5-6 років) допоможе заготівля, і така саморобка може виготовлятися батьками спільно з дитиною:
- обов’язково потрібно схематичний малюнок стандартного розташування внутрішніх органів, його можна використовувати як основу, роздрукувати або змалювати з анатомічного атласу;
- виріб виготовляється з тактильних і зносостійких матеріалів, краще всього використовувати м’який фетр або щільний картон, добре передають форму і піддаються ручній обробці;
- на фетровий основу можна заздалегідь пришити або приклеїти одну частину липучки, створюючи незначні підказки, за ним малюк буде орієнтуватися в процесі закріплення органів людини.
Виготовивши один комплект для гри, з різнокольоровими внутрішніми органами і тілом людини його можна використовувати в постійних заняттях. В комплект входять мозок і легені, серце і нирки, печінка і шлунок, для дітей старшого віку виріб можна доповнити кишечником і жовчним міхуром, селезінкою. У техніці аплікації з дітьми легко виготовити людське обличчя з різними емоціями, вивчати геометричні фігури. Регулярні заняття підготують дитину до занять з малювання, де він зможе зобразити будь-які фігури людей використовуючи поняття пропорцій, поз і рухи різними частинами тіла.
Фото ідеї аплікації у вигляді людини