Виробу для школи завжди інтригують і захоплюють. Все про створення виробів в школу для початкових класів своїми руками – цікаві ідеї фото приклади. Практично кожен батько, що має дитину віку початкової школи, з жахом чує фразу: «зробити саморобку в школу». Багатьох це вводить в ступор: знову треба щось придумати, придбати необхідні матеріали, а головне – приділити величезну кількість вільного часу. Але не варто цього боятися. У сучасному світі, при такій величезній кількості ідей, новітніх технологій і матеріалів, зробити виріб своїми руками – можна в лічені хвилини. У цій статті розповімо як зробити вироби своїми руками без зайвих фінансових витрат і заощадити дорогоцінний час. А також розглянемо основні аспекти і правила роботи з дітьми, щоб залучити дитину в процес з цікавістю, в хорошому настрої і на позитиві. І на прикладах навчимося реалізовувати творчі проекти.
Простота – запорука успіху
Красива, барвиста, незвичайна робота завжди захоплює дитину, але основне правило при виконанні виробів з дітьми – це простота. Дитині буде цікаво робити виріб, якщо ви будете використовувати найпростіші матеріали, підготуєте необхідні заготовки, а краще наочно покажете, що і як вам належить зробити. Розглянемо кілька таких прикладів.
Іграшки «звірятка» з кришок від пластикових пляшок
Основні матеріали та інструменти: кришки від пластикових пляшок (краще різнокольорові), кольоровий папір або картон, фломастери чи фарби, за бажанням – пластилін, клей, ножиці. Техніка виготовлення:
- Перше – підготувати платформу для іграшки, – це або квадрат або коло з кольорового картону.
- Потім кріпимо кришку на платформу за допомогою клею.
- Всі подальші дії – це політ фантазії вас і вашої дитини. Можна намалювати ніжки, ручки, очі, хвіст, або вирізати їх з паперу і приклеїти.
Якщо заздалегідь підготуватися, можна купити спеціальні очки для виробів, на самоклейній основі – вони виглядають оригінально і дуже подобаються дітям. За цим же принципом можна зробити іграшку-гусеницю, задіявши відразу кілька кришечок.
Іграшка «веселий літачок»
Використовувані матеріали: білизняна прищіпка (дерев’яна), палички різного розміру (будь дерев’яні або пластикові), ґудзик, або намистина, фарби і клей. Техніка виготовлення:
- Для початку необхідно пофарбувати всі окремі елементи. Прищіпка служить основою літака, а палички – це крила, хвіст і пропелер, тому фарбуємо в різні кольори.
- Далі, з допомогою клею кріпимо дві довгі палички на місце крил, і одну, яка коротше – як хвоста.
- Ще одну паличку клеєм на місце пропелера і закріплюємо ґудзиком. Все – виріб готова. За бажанням, можна доповнити веселими малюнками.
Подібні роботи більше підходять для дітей молодших класів та випускників дитячого саду. Такі іграшки завжди виходять оригінальні, нестандартні, і легко вписуються в будь-який інтер’єр дитячої кімнати. Найголовніше і важливе – все просто!!! Дитині все зрозуміло і не викликає труднощів.
Акцент на інтереси дитини
Другий важливий аспект – інтереси людини. Припустимо, ваша дитина любить малювати – і якщо запропонувати йому зробити вітражне панно, або виліпити щось з глини – він, звичайно ж, обере перше. І це правильно. Коли необхідно зробити саморобку на вільну тему – дайте дитині право вибору, враховуючи його захоплення. Така робота розкриє малюка і навчить правильно висловлювати свої думки та ідеї. Якщо ж ваша дитина любить щось складати або збирати – зробіть, наприклад, з ним орігамі, або придумайте нескладну конструкцію. Дівчаткам цікаво буде зробити ляльок-подружок, метеликів; хлопчикам ж можна запропонувати змайструвати будинок в мініатюрі або танк. Розглянемо кілька варіантів таких робіт.
Ляльки з паперу «подружки»
Необхідні матеріали та інструменти: 2листа кольорового паперу, 2 дерев’яні шпажки (або будь-які інші палички), мотузка (відрізок – около20-30 см), ПВА, ножиці, можна намистини або ґудзики (для очей). Техніка роботи:
- Вирізати з кольорового паперу 2 квадрата, можна різного розміру.
- Кожен квадрат зігнути у формі гармошки.
- Отриманий елемент прив’язати мотузкою до палички таким чином, щоб вгорі сформувалася голова ляльки, а мотузочки перетворилися в руки. З другим квадратом проробити те ж саме.
- Потім вирізати два кола, оформити, як обличчя (очі, усмішка) і приклеїти.
Виходить прекрасна виріб, яка може нести не тільки функцію декорування кімнати або класу, але і може стати чудовим подарунком для дівчаток молодшого віку.
Для любителів ліплення також існує безліч методик і ідей. Наприклад, можна ліпити з пластиліну різних видів, з глини, а також з тіста. Розглянемо одну з таких технік.
Іграшка з тіста «Чарівна рибка»
Для роботи необхідно: тісто, качалка, картон, стек (ножичок для пластиліну), зубочистка, фарби акрилові або гуаш, лак і кисті. Техніка виконання:
- Заздалегідь підготувати трафарет риби з картону (стандартів ні – на ваш розсуд).
- Замісити тісто (борошно, сіль, вода), розкачати качалкою в пласт товщиною 5-7 мм
- Вирізати рибку з тіста за складеним трафаретом. З тіста, що залишилося, за бажанням, зробити очі, плавці; також за бажанням, з допомогою стека можна надрукувати різні візерунки, хвилі, вм’ятини та інше. Можна відразу зробити кілька отворів зубочисткою, щоб згодом просунути в них мотузочки з намистинками, але це необов’язково.
- Потім висушити отриману фігурку в духовці (при температурі 40-70 гр., протягом 1,5-2 годин). Користуватися електроприладами і газовим обладнанням тільки під наглядом дорослих!
- Розфарбувати фарбами по мірі ваших задумів.
- І останній крок – покрити фігурку лаком.
Такі вироби зараз на піку популярності. Їх роблять не тільки у формі риб, але й вигадують найрізноманітніші конфігурації, наприклад «рука», різні звірятка, а також медальйони з відбитками їх лапок. Ці іграшки послужать відмінним сувеніром на довгі роки. Щоб зробити цікаву, неповторну річ у школу, дитина повинна висловити в ній всі свої емоції, почуття і настрій. Тому актуальність обраної теми – важливий аспект у творчій роботі з дітьми.
Актуальна тематика
Дивно було б майструвати сніжинки та сніговиків, якщо на дворі літо, і, напевно, нерозумно дарувати вироби у вигляді квітів на 23 лютого татові. Школярі вже усвідомлено підходять до справи, розуміють, що і коли робити, але все ж це питання має залишатися під контролем. Тому вчитель задає тематику згідно сезону, або свята, яке наближається. Осіння тематика дуже багата на ідеї, та й різноманітність природних матеріалів дозволяє робити неймовірні композиції. Для робіт використовують практично все, що можна зібрати, або підібрати під ногами – це листя, шишки, квіти, овочі, гілочки, насіння і багато іншого. Також улюбленим матеріалом для виробів, як і раніше, залишаються крупи, практично всі види, і насіння. Розглянемо один з таких варіантів.
«Їжачок з насіння»
Для виготовлення такого їжачка знадобиться невеликий шматочок пластиліну і насіння. Все оригінальне – просто. Техніка роботи:
- Перший крок – зробити основу з пластиліну. Пластилін, як правило, береться світлих відтінків (чорний або білий), щоб голова їжачка не зливалася з колючками.
- Потім з того ж пластиліну, тільки чорного кольору, робимо очі і ніс.
- І в завершенні, оформити спинку їжака колючками, використовуючи насіння так, щоб гострий край був зовні.
Подібних їжачків роблять не тільки з насіння соняшнику, також як колючок можна використовувати кедрові горішки, гарбузове насіння, соснові голки і все, на що багата ваша фантазія. А коли виникають труднощі з вибором матеріалу або теми, ви завжди маєте право звернутися за допомогою до інтернету, де ви знайдете тисячі фото і відео з підказкою. Вигадка і уяву в роботі з дітьми – це те, без чого не обходиться жоден творчий процес. Якщо ви створите всі комфортні умови для дитини, дасте йому право вибору, підкажете, як спростити саморобку і допоможете з темою, тоді ваш «маленький майстер», неодмінно, створить справжній шедевр.
Фото ідеї виробів для школи