Підбірка цікавих і нестандартних ідей по створенню виробів у вигляді грибів своїми руками – безліч фото прикладів, покрокові майстер-класи, корисні поради у виготовленні! Хочете повернутися в безтурботне дитинство? Так! Скажете ви. Така можливість з’явиться, якщо ви, разом зі своїм чадом задумаєте цікаво провести час. Вироби грибочки, занурять вас в чарівну країну творчості і розкажуть, як з природних і штучних матеріалів, не складними рухами зробити симпатичні грибочки.
Найпоширеніші вироби з пластиліну
Техніка пласт
Ідеальний матеріал для дитячої творчості це пластилін. М’який, податливий, різнобарвний матеріал Підключіть свою уяву і створити цілу колекцію грибочків. Нам знадобиться:
- пластилін;
- стіл;
- дошка для розкачування пластиліну;
- ніж-стек.
Спочатку скачаємо ковбаску. Де буде капелюшок гриба, там стовбур зробимо тонше, а де корінці гриба, то там ствол буде товщі. Для виготовлення грибний капелюхи, ми скачаємо кулю і його расплющим до передбачуваного розміру капелюхи. Такі найпростіші гриби пропонують хлопцям ліпити в дитячому саду, поступово ускладнюючи завдання.
Можна додати деякі елементи, наприклад траву або білі точки, як на капелюсі у отруйного гриба мухомора.
Щоб зробити траву ми катаємо зелену ковбаску, трохи її плющимо і нарізаємо бахрому, як будд-то травинки. І обертаємо мухомор. На капелюх прикріплюємо білі, маленькі, розплющені кульки. Якщо увага у дітей ще залишилося, можна запропонувати зробити грибу очі з білих кульок, рот і ніс з допомогою ножа. Розглянемо ще один варіант гриба, тільки з подвійною капелюхом. Катаємо дві ковбаски білого кольору. Одна поменше знадобиться для спіднички, її ми кріпимо навколо стовбура і розплющуємо. Далі займаємося капелюхом. Катаємо з білого кольору дві кульки. Перший розплющуємо, другий залишаємо, він нам дасть обсяг під другу капелюх. Беремо червоний пластилін, формуємо один шар. Розтягуємо поверх білої кулі і першої капелюхи. Візерунки всередині робимо з допомогою ножа-стека. Залишиться приліпити білі горошини і наш гриб з подвійною капелюхом готовий. Робота з пластиліном передбачає різні техніки ліплення, наприклад техніка пласт, яка виконується з допомогою розкочування качалкою або вільної пляшкою пластилін, як тісто. З нього вирізаємо силует і інші деталі вироби. Малюнок виходить пошарове.
Техніка мазка
Ще одну техніку розглянемо це техніка мазка. Пластилін розмазуємо по заготовленої поверхні. Розглянуті способи технік використовуються для плоских аплікацій. Більш детально вивчимо техніку мазка на прикладі вироби Будиночок Нам знадобиться:
- пластилін;
- невелика баночка з кришкою;
- гаряча вода;
- ніж-стек.
Беремо баночку з скла, пластмаси, нагріте пластилін з допомогою гарячої води, розмазуємо по поверхні банки. Залишаємо місце для дверей і вікон, які будуть виконані такою ж технікою, але іншим кольором. Ускладнюємо роботу додатковими елементами. Додамо зелені гілки і рожеві квіти ліани на будинку, дверях, вікні, за допомогою стека зображуємо матеріал, з якого побудований будинок, цегла або дерево. Заповнюємо поверхню кришки пластиліном і робота готова. В якості прикраси під усередині будиночка можна помістити лампочку, що світиться іграшку.
Прості аплікації з грибами для дитячого садка
Працюємо з папером
Наступний матеріал, який широко застосовується вихователями в садочку це кольоровий папір. Для початку роботи, дітям необхідно провести інструктаж з безпеки, пояснити як потрібно користуватися ножицями. Дітям до п’яти років деталі вирізає сам вихователь. Для вироби гриб нам знадобиться:
- кольоровий папір;
- картон;
- ножиці;
- клей;
- заготовки вироби.
Готові деталі наклеюємо на картон. Прикрашаємо гриб очима, ротом, колами на капелюсі і кріпимо траву на ніжці.
Кількість використовуваних прикрас залежить від фантазії і віку.
Виріб гриб-ліхтарик
Будь-яка дрібничка особливо хороша, якщо її зробити разом з мамою і поставити на свою поличку. Таку саморобку гриб-ліхтарик ми зараз і розглянемо Нам знадобиться:
- картон;
- клей;
- ножиці;
- прозора папір або файл.
Вирізаємо силует гриба, в середині якого робимо отвір і прикріплюємо прозорий папір або файл. Грибочків у нас має бути два, для об’єму фігури. У висновку робимо борту і для підсвічування вставляємо ліхтарик або лампочку. Світильники вибирайте з тьмяним світлом, щоб уникнути пожежі. Ось таким чином, у нас вийшов світильник своїми руками разом з мамою.
Аплікації
Інтегровані заняття в дитячому садку. Обрывная техніка і пальчикова техніка в аплікації. Вихователі, часто дітям пропонують інтегрований вироби. Що значить інтегровані? Інтегровані об’єднують в собі два виду діяльності малювання і аплікацію.
Варіант 1
Розглянемо більш докладно на наступній виробі гриб Нам знадобиться:
- заготівля гриба з картону;
- клей;
- фарби.
Приготовану заготівлю гриба наклеюємо на картон і розфарбовуємо фарбами.
Варіант 2
Наступний вид інтегрованої вироби поєднує в собі техніку пальчикового малювання і техніку обрывной аплікації. Нам знадобиться:
- заготівля гриба;
- клей;
- смужки кольорового паперу;
- фарби.
Заготівля гриба в цій підробці буде намальована на картоні. Завдання для дітей стоять наступні: капелюх намалювати відбитками пальців, а решта виконати в техніці обрывной аплікації. Для цієї техніки кольоровий папір заздалегідь нарвати і викласти на намазала клеєм заготовку. Частини, які виконуються в обрывной техніці можуть змінюватись з фарбами. Матеріал можна використовувати різний, наприклад серветки з малюнками або непридатний матеріал, форми від кексів, що додасть оригінальності.
Фон для гриба можна підготувати самостійно. Наприклад:губку макаємо в фарбу і наносимо на білий аркуш паперу.
Цікава ідея вироби гриба з сюрпризом
Таку роботу можна виконати з тканини. Нам знадобиться:
- тканина клаптики;
- нитки;
- голка;
- додаткові прикраси: ґудзики або стрази.
З тканини готуємо фон, потім вирізаємо гриб та обшиваємо його. Залишаємо місце для дверки і сюрпризу і кріпимо до основи. Далі додаємо дверцята і додаткові прикраси на ваш вибір.
Якщо зробити декілька таких робіт, то вийде цікава розвиваюча книжка-крихітка своїми руками.
Вироби з природного матеріалу
Ще один варіант з використанням природних матеріалів. Беремо осіннє листя, покриваємо їх фарбою і отпечатываем на папері по всьому листу. Після висихання наклеюємо аплікацію з грибом. Таку саморобку краще виконувати в два етапи, перший етап це фон, а другий етап це аплікація. В якості природного матеріалу часто на майстер класах пропонують використовувати засушені квіти, насіння, шматочки кори і моху. Також активно виготовляються вироби з круп і солоного тіста.
Виріб із солоного тіста
Самий простий, доступний і безпечний матеріал. Нам знадобиться в рівних кількостях:
- сіль;
- борошно;
- вода.
Чим менші деталі, тим більше еластичності і міцності повинно бути в тесті, тому можна додати клей пва. Готуємо тісто і прибираємо в холодильник на пів години. Ліпимо, як з пластиліну, формуючи саморобку гриб. У саморобку додаємо шматочок фольги, щоб не розпливалася. Коли фігура готова, печемо в розігрітій духовці при температурі 50 градусів, близько трьох годин. Чим більше фігура, тим збільшується час випічки в духовці. Коли виріб охолоне її можна покрити білі лом і розфарбувати фарбами. Творчий процес необхідний для дитини і його батьків. Він створює повноцінне спілкування, як в сім’ї, так і в дитячому садку. Цікаві ідеї робіт розвивають уяву, виховують творчу, цікаву особистість. Створюється теплий мікро-клімат в спілкуванні на будь-якій території. Роботи своїми руками виготовлені з натуральних матеріалів, безпечні в застосуванні. Є міні шедеврами, майстерність яких переходить з рук у руки, з допомогою майстер-класів, відео і фото уроків. Витрачений вами час не буде марним.
Фото ідеї саморобних грибів з підручних матеріалів