Металеві вироби мають витончений, неповторний вигляд. Все про створення виробів з металу своїми руками – підбірка простих і складних майстер-класів, фото ідеї і слушні поради! Метал – чудовий матеріал для творчості. Він не простий, як може здатися з першого погляду. Робота вимагає певних навичок і вмінь. Не обійтися без спеціальних інструментів і пристосувань. Але, результат, отриманий від роботи, перевершить усі очікування. Часто отримують чудові вироби, здатні стати прикрасою інтер’єру будинку, саду або присадибної ділянки на дачі. Розглянемо кілька варіантів виробів з металу, виконані своїми руками.
Вироби, що не вимагають особливих навичок
Робота з металом складна, але ми підібрали кілька варіантів виробів, які виконуються, з додатком мінімуму зусиль. Але фантазія тут все-таки знадобиться.
Вироби з тонколистового металу
Якщо придбати тонкий лист металу, то працюють за допомогою гострих ножиць. Не знадобляться додаткові пристосування – зробити фігурку можна досить легко. Пропонуємо виріб у формі сови. Для її виготовлення знадобиться придбати:
- Лист металу, вузькі смуги.
- Підкладка – дерев’яна прямокутна дошка товщиною не більше 0,5 див.
- Гвоздики, фіксуючі елементи.
- Гострі ножиці.
Послідовність виконання роботи:
- Необхідно намалювати детально ескіз.
- Маркером (бажано взяти перманентний) перенести малюнок з ескізу на лист металу з внутрішньої частини.
- Гострими ножицями вирізати елементи.
- Взяти інструмент, за допомогою якого можна видавити по внутрішній стороні опуклості металу або прокреслити борозенки. Підійде ложка з заокругленим кінцем ручки.
- Можна взяти додаткові елементи, наприклад, ґудзики або пластикові детальки. Вони послужити очима птаха, або додатковими декоративними елементами, що прикрашають готові вироби.
- Коли елементи сови будуть вирізані, слід приступити до об’єднання в одне готове виріб.
- Фіксацію металевих елементів на дошці проводять за допомогою тонких цвяхів.
Вироби разом з дитиною
Якщо є смуга тонкого металу, то працювати з нею досить просто. Тому, до таких маніпуляцій можна буде залучити дитину. Дуже легко зробити з смугового металу равлика. Для цього необхідно відрізати потрібну довжину стрічки. Потім починати загортати її в спіраль. Тіло також робиться з листового металу. Основна трудність у цьому випадку буде полягати у фіксації тіла і спіралеподібного будиночка. Але і тут на допомогу прийде кмітливість. Якщо немає можливості зафіксувати жорстко, то можна скористатися скотчем. Особливо це актуально в тому випадку, якщо лист металу досить тонкий і не має істотної ваги. Може виникнути питання, наскільки естетично буде виглядати блискучий скотч. Вирішити цю проблему ще простіше – достатньо взяти акрилові фарби і пофарбувати равлика разом зі скотчем. Саме шар полімерного покриття дозволить приховати всі нерівності і додатково використовувані матеріали. При неможливості роботи з інструментами, слід вибирати вироби, що включають в себе готові металеві вироби, які слід об’єднати між собою.
Складні вироби, що вимагають майстерності і додаткових інструментів
Якщо є зварювальний апарат, то виконати виріб з металу можна будь-якої складності. Ніщо не буде обмежувати фантазію і в тому випадку, якщо придбати ножиці по металу. Невеликий молот з ковадлом роблять процес ще більш творчим і різноманітним. В цьому випадку ніщо не обмежує ні майстерність творить саморобку, ні політ його фантазії. Реалізована може бути будь-яка ідея, навіть використовуючи металобрухт.
Плоскі оригінальні конструкції
Якщо є бажання зробити саморобку, яка прикрасить собою присадибна ділянка, фасад будинку або паркан, можна виконати плоске зображення будь-якої тварини, квітки або іншого якого-небудь об’єкта. У цьому випадку знадобляться гострі ріжучі інструменти за допомогою яких можна буде потрібно вирізати зображення. Основна частина роботи буде полягати в створенні відповідного ескізу. Після того, як на щільному папері або картоні буде створений відповідний за розміром об’єкт, необхідно перенести його на метал. Потім ріжучим інструментом вирізати не тільки контур. Але, бажано внутрішню перфорацію. Саме внутрішні отвори в плоскій скульптурі допоможуть відтворити зображення найбільш натуралістично і надати йому деяку легковажність. За допомогою такого способу можна створити оригінальну табличку номери приватного будинку. Якщо не влаштовує зовнішній вигляд металу, то можна прикрасити виріб за допомогою відповідної за складом фарбою. До такої роботи майстер-класу можна залучити підлітка, особливо якщо у нього проявляється бажання до прикладної роботи.
Об’ємна скульптура
Якщо є листовий метал, можна зробити об’ємну скульптуру, що прикрашає інтер’єр або садову ділянку. Виконується конструкція аналогічно попереднього виробу. Різниця полягає лише в тому, що тут потрібно вирізати кілька елементів, які приєднуються під прямим кутом. Основна суть полягає у створенні виробу, що має певну товщину. Вона може бути різною, залежно від бажання. Для об’ємної статуї потрібно зробити дві однакові заготовки. А потім заготовки торцевої частини, які й будуть надавати об’ємність усієї конструкції. Коли кожен елемент буде вирізаний з металу, їх необхідно об’єднати в одне ціле. Робиться це за допомогою зварювання. Але потрібно буде проявити певні навички і вміння. Адже грубо зроблений шов може зіпсувати зовнішній вигляд готової вироби. Правда, якщо не вийшло занадто акуратно зварити елементи конструкції, їх потім можна буде зачистити шліфмашинки. Правда це займе певний час та зусилля, тому краще відразу робити все більш ретельно.
Варіант об’ємної фігури
Використання плоских листових виробів, що з’єднуються під прямим кутом вставленим в пази, дозволяє створити об’ємну модель. Товщина паза повинна відповідати товщині металу. Додаткове кріплення здійснюється зварюванням в місцях з’єднання для додання жорсткості конструкції. Інструментарій для гнуття дозволяє піти від лінійності. Зігнуті елементи виглядають натуральней. Конструкція набуває натуралістичний вигляд. Фарбуванням досягається різноманітність і формування стилістичного напряму. Фантазії металевих виробів практично не обмежені. Почерпнути різні варіації можна з зображень нижче фото.
Фото ідеї металевих виробів