Скло гнучкий, яскравий і універсальний матеріал для створення виробів. Все про створення виробів зі скла своїми руками – особливості роботи з матеріалом, слушні поради, гарні фото ідеї. У творчої людини завжди виникають ідеї змайструвати виріб своїми руками з будь-якого матеріалу: тканини, картону, скла і т. д. Вироби із скла мають свої переваги: вони естетично і дорого виглядають, блищать і відображають відблиски від світла, їх не соромно подати в якості оригінального подарунка.
Зроблені зі скла вироби не втратять свій зовнішній вигляд протягом довгого часу, стануть стильними і оригінальними прикрасами інтер’єру. Саморобні речі ексклюзивні, такі не купиш в магазині, вони бувають в єдиному екземплярі.
Сила краси в крихкому склі
Сайти рукоділля в інтернеті рясніють фото виробами зі скла, створених майстрами та дизайнерами. Скло є чудовим матеріалом для декорування. З його допомогою можна надати оригінальний вигляд рамки для фото, обрамити дзеркало, картину, зробити магічні чарівні кулі, прикрасити вазу, квітковий горщик, світильник, підсвічник. Осколки стають оперенням екзотичних птахів і елементами оригінальної мозаїки.
Панно з шматочків різнокольорового скла
Скляним пляшкам та банкам можна дати друге життя. Осколки від зеленою, коричневою і прозорої скляної тари умілі руки майстра можуть перетворити в панно або картину. Для створення такого шедевра необхідно мати шматочки битого скла, затірку для плитки, силікон, шприц для його заповнення. Роботу виконувати в наступній послідовності:
- зробити самим або завантажити зображення з інтернету
- розфарбувати його в кольори наявних осколків
- підкласти малюнок під прозорий пластик потрібного розміру
- шматочки скла приклеїти до основи у відповідності з малюнком за допомогою силікону (з шприца)
- просушити
- після висихання зазори між шматочками скла заповнити розведеної затіркою
- зняти мокрою губкою зайву затірку з картини
- просушити, зробити кріплення і почепити на стіну.
Унікальний арт-об’єкт із скляної кулі
Підстава з пап’є-маше
Це виріб стане арт об’єктом для будь-якої квартири або приватного будинку, а створюється практично з нічого. За основу береться повітряна куля такого розміру, який вам необхідний. Далі зробити пап’є-маше. Використовувати газетні смужки, наклеюючи їх на кулю клеєм ПВА, приготованим з борошна клейстером або клеєм для шпалер. Кожному шару потрібно дати просохнути.
Скляні шматочки для покриття
Коли заготовка після декількох шарів стане щільною, остаточно просушити її і через отвір вийняти повітряна куля. Підстава готово. Для кріплення майбутнього виробу обмотати заготівлю міцною волосінню або тонкою капроновою мотузкою вздовж і впоперек, хрест на хрест. Мотузку теж промазати клеєм. Для покриття кулі використовувати бите скло або порізати склорізом лист скла на рівні квадратики. Працювати з шматочками потрібно обережно, дотримуючись техніки безпеки. Для зручності варто підвісити куля. Шматочки скла приклеювати з використання клею для стельової плитки або рідких цвяхів.
Варіанти використання виробу
Роботу починати з маківки і створювати з осколків горизонтальні ряди. Розміщувати їх потрібно щільно, намагаючись не залишати зазорів. Якщо зазори все-таки залишилися, заповнити їх дрібними намистинками або бісером. Після просушування виріб можна покрити аерозольною фарбою під срібло або золото. Замість скла можна використовувати шматочки битого дзеркала. Тоді у вас вийде куля для дискотеки. Він буде переливатися від світла та створювати атмосферу свята. Це виріб можна прикріпити до стелі, а можна розмістити поруч з напільного вазою. В будь-якому положенні він буде виглядати красиво і оригінально.
Вироби з розплавленого скла
Оригінальні речі для дому та саду виготовляються в техніці фьюзінг. Слово в перекладі означає “зливання, змішання”. З плавлених осколків створюються неповторні речі у вигляді фігурок, декоративних підставок, об’ємних елементів для інтер’єру будинку і оформлення садової ділянки. Для виконання роботи потрібно навик, обережність і наявність спеціальної муфельній печі для плавки скла. Створювати оригінальний виріб треба у вогнетривких рукавичках, щоб не отримати опік. Температура плавлення звичайного скла без кварцових добавок становить 750 градусів. Такий режим потрібно створити в печі, де буде відбуватися перетворення осколків скла в чарівне виріб неймовірної краси. Для створення об’ємної фігури потрібна відповідна форма. Щоб зробити декоративну підставку, необхідно:
- створити ескіз зображення на папері
- вирізати склорізом підстава круглої або квадратної форми
- на підготовленому майданчику зробити орнамент або малюнок із шматочків скла різних кольорів
- поставити в піч для плавлення
- повільно підвищувати температуру, поки шматочки не візьмуть напіврідке стан
- потримати в печі протягом години, поступово знижуючи температуру
- витягти з печі виріб, дати охолонути і застосовувати за призначенням.
В результаті плавлення шматочки скла розтікаються і зливаються між собою. Виходить моноліт з неповторним зображенням. Якщо створений вами шедевр доповнити написами з побажаннями або крилатими виразами, то це стане самим незвичайним подарунком на ювілей, весілля. Напис зробити акриловою фарбою по склу за допомогою тоненького пензлика. Велике виріб з плавленого скла стане центральною фігурою саду і буде світитися на сонячному місці, приковуючи увагу всіх присутніх. Вдома, якщо за панно спорудити точкові світильники, то вся квартира осяється неймовірним світлом. Форми виробів з розплавленого скла можуть бути будь-якими, – це залежить від фантазії майстра і розміру печі.
Друга життя скляних пляшок
Декор з непотрібної тари
Скляна тара часом має оригінальну химерну форму. Викинути таку пляшку рука не підніметься. Такі пляшки можна використовувати для створення святкового декору. Якщо помістити всередину нитка новорічної гірлянди, то вийде стильний світильник. Всередину тари можна висадити рослину на підкладці з моху. Композиція з безлічі пляшок різних форм створить імітацію екзотичного мініатюрного саду в квартирі. Можна задекорувати поверхню шпагатом, камінчиками, мушлями, і пляшка стане оригінальною вазою для квітів.
Застосування в побуті залишків скла
Бій пляшок і банок часто використовують для оформлення цокольного поверху будівель. Для цього бите скло поміщають в бетономішалку і дроблять на дрібні шматочки. Потім роблять розчин, який змішується з дрібної скляної фракцією. Цю суміш застосовують у будівництві. Довго лежало в сараї або на балконі скла можна використовувати для створення акваріума, будівництва теплиці або парника. Скло не деформується, пропускає світло, не піддається впливу агресивних речовин. Список виробів та виробів з скла можна доповнювати нескінченно. Уміння створити з непотрібного непридатного матеріалу шедевр називається талантом. Умілі руки, присмачені фантазією, здатні з нічого створити чудові речі, які будуть дивувати і радувати.
Фото ідеї виробів зі скла