Скляні, залізні та пластикові банки відмінний матеріал для саморобних виробів. Все про вироби з банок – поради по матеріалу, цікаві майстер-класи, фото ідеї! Творчі люди будь-викидний матеріал можуть перетворити на предмет мистецтва. Банки з-під напоїв та продуктів харчування є підтвердженням цієї аксіоми. Навіщо забруднювати екологію бляшаними, пластиковими та скляними банками, якщо можна дати їм друге життя. Підставка для олівців, підсвічник, годівниця для птахів, світильник – це лише малий перелік того, що можна змайструвати з спустошених ємностей.
Підготовка банок до роботи
Банку є універсальною упаковкою. Величезний асортимент сипучих, твердих або рідких продуктів продається в різноманітних ємностях. Деякі з них є цікавим вихідним матеріалом для творчості. Для безпечної і комфортної роботи досвідчені майстри проводять підготовчу обробку:
- знімають паперову обгортку, наклейки;
- ретельно промивають звільнилася тару від залишків їжі;
- у консервних банок підгинають «рвані» краї пасатижами щоб уникнути подряпин і порізів;
- перед нанесенням фарби знежирити поверхню тари будь-яким засобом, що містить спирт.
При творчому підході будь-яка непрезентабельний ємність здатна перетворитися в дивовижну річ, сувенір, стильний предмет декору або просто потрібну в побуті річ. Ідеї можна почерпнути на тематичних інтернет-ресурсах, де опубліковано багато фото оформлених банок.
Інструменти і матеріали
Жерстяні банки не так легкі в декоруванні, як скляні або пластикові. Для роботи з ними будуть потрібні інструменти:
- пасатижі для обробки країв, загинів;
- шило і молоток для пробивання отворів;
- акрилові, аерозольні або баллончиковые фарби;
- кисті з нейлоновими волосками.
Для декорування підійдуть бісер, намистини, стрічки, джутовий шнур, фольга, атласні і мереживні стрічки, пластилін та інші підручні матеріали, які знайдуться в будинку.
Квітковий горщик
З алюмінієвих банок виходять стильні квіткові горщики. Сукуленти і кактуси прекрасно себе почувають у мініатюрних жерстяних ємностях. Для відводу вологи на денці проробляють дренажні отвори з допомогою шила або цвяха. Знежирену поверхню фарбують золотий акриловою фарбою або аерозолем. Трафарети дозволяють прикрасити «бляшанку» рівними паралельними лініями, звивистими візерунками, геометричними фігурами. Для декорування в еко-стилі і додання горщика самобутнього виду обмотують берестой, джутом, обкладають вертикально стоять гілочками. Замість берести часто використовують фотопапір з надрукованим деревним малюнком.
Квіткові горщики виглядають ніжно і витончено, якщо їх прикрасити мереживом, візерунковою серветкою, штучними квітами, бісером, намистинами, клаптями тканини.
Декорованими в білих і пастельних тонах «бляшанками» прикрашають весілля. Живі квіти у красивих підставках задають ніжне настрій.
Ваза
Квіткова ваза може стати самостійним предметом декору. Покупні варіанти мають нудний вигляд. Іноді хочеться створити щось своє, ексклюзивне. Тим більш річ, зроблена своїми руками, несе величезну смислове навантаження і визнається фамільним талісманом. Для вази в якості вихідного матеріалу підійде будь-яка скляна пляшка з-під пива чи вина. Примірна інструкція з виготовлення така:
- Ретельно промити пляшку, просушити;
- Знежирити поверхню засобом на спиртовій основі;
- Використовувати різні техніки для декорування (декупаж, вітражний розпис);
- На гарячий клей «посадити» намистини, фігурні елементи.
До прикраси пляшки моно залучити дітей від дошкільного віку і старше. Подібні майстер-класи проводять у дитячих садках і школах. Робота розвиває в дитині здатність бачити незвичайне у звичайних предметах.
Годівниця для птахів
Вироби з непридатних матеріалів, не тільки прикрашають будинок, але і допомагають птахам пережити холодну зиму і не загинути від голоду. Для створення годівниць підійдуть консервні банки з-під овочів. Покроковий план дій такий:
- Вирізати дно і видалити залишки кришки;
- Обробити пасатижами «рвані» краї, щоб пташка не травмувалася про них;
- Додатково змастити краю силіконом;
- Приклеїти дерев’яну або пластикову жердинку з обох сторін годівниці;
- Обв’язати джутової мотузкою і підвісити на гілку дерева;
- Покласти в годівницю корм.
Бажано не забувати про годівниці і періодично відвідувати їх, підкладаючи свіжий корм.
Органайзер для зберігання канцтоварів
Не тільки вази, квіткові горщики можна змайструвати з простих «бляшанок». Функціональний органайзер, який вміщує в себе кулькові ручки, фломастери, олівці, потрібен на письмовому столі кожному школяру або студенту. Покупної органайзер недорого коштує, його легко купити. Але саморобна річ радує око, дозволяє проявити креатив, і, головне, вона створена з непридатного матеріалу, який на звалищі довго разлается і шкодить екології. Варіантів створення органайзера багато:
- розфарбувати вітражними фарбами в особливому стилі;
- декорувати з використанням техніки декупажу;
- обмотати шкіряним шнурком;
- приклеїти намистини і штучні квіти;
- віддрукувати акриловими фарбами і губкою через трафарет забавні зображення метеликів, птахів, тварин, квітів;
- банку обв’язати гачком або спицями разнофактурной пряжею.
Кожен вибирає той варіант, який йому подобається. Простори для фантазії необмежений.
Підсвічник
В епоху електрифікації свічники давно не служать за своїм функціональним призначенням, а є предметом естетичного прикраси простору. Вогонь свічки навіває затишок, створює розслаблений настрій, надає романтичним вечорами загадковості і таємничості. Навіть при незажженном вогні, свічники прикрашають собою звичний інтер’єр в будинку. Оригінальні свічники можна змайструвати з бляшаних і скляних банок. Їх не соромно подарувати на День народження або Новий рік. План роботи виготовлення підсвічника з скляної банки:
- Промити банку, видалити забруднення, ретельно висушити;
- Шматочки воску розтопити в металевому посуді, регулярно помішуючи дерев’яною ложкою або паличкою;
- Додати в воскову масу трохи ароматичних масел і барвників;
- Залити розплавлений віск у банку;
- Вставити гніт.
З гнотом потрібно дотримуватися кількох правил. Віск має властивість швидко застигати, але гніт може потонути в ньому ще швидше. В якості гнота використовують бавовняний шнур. До одного кінця прив’язують важку гудзик або інший грузик, опускають його на дно. Другий кінець шнура прив’язують до дерев’яної палички кладуть на краї банки до повного застигання воску. Розплавлений віск вливають поступово, щоб шнур-гніт не змістився з центру.
Цікаво виглядає смугаста свічка. Для цього воскову масу ділять на три рівні частини і фарбують у різні кольори харчовими барвниками.
Якщо баночки зі свічкою підвісити до стіни за допомогою металевих або джутових власників, то виходить ліхтарики. Багато майстри використовують банки у креативній роботі через турботи про екологію. Жерстяні та пластикові тари розкладаються сотні років, завдаючи шкоди навколишньому середовищу. Набагато розумніше дати банкам другу життя, перетворивши їх в оригінальні предмети декору.
Фото ідеї виробів з банок