Саморобні вироби з намистин мають витончений вид, справляють неповторне враження! Покрокові майстер-класи по створенню виробів з намистин своїми руками для початківців. Захоплюючим творчим процесом є виготовлення різних виробів з намистин. Різновидів матеріалу для таких виробів існує чимало. З великих дерев’яних заготовок-намистин нескладно змайструвати оригінальні слінгобуси або зібрати забавну іграшку для малюка. Часто намистини з ароматних порід дерева застосовують для виготовлення незвичайних підвісок в автомобіль. Вони освіжають повітря в салоні, дарують приємний запах. До них належать заготовки з ялівцю та інших хвойних порід дерева. З дерев’яних елементів можна змайструвати своєрідні елементи інтер’єру: штори, підставки під гарячий посуд і так далі.
Намистини різного діаметру і форми зі штучних і натуральних матеріалів застосовують для виготовлення біжутерії та унікальних декоративних сувенірів.
Масу творчих ідей можна втілити в життя, використовуючи бісер.
Вироби з декоративних намистин
Для творчості можна використовувати старі буси або придбати заготовки в спеціалізованих магазинах. Для роботи знадобиться:
- волосінь,
- дріт,
- намистини та елементи основи для виробів,
- пінцет,
- плоскогубці,
- ножиці,
- клей.
Простими виробами для початківців будуть нескладні кольє і браслети. Для здійснення творчої задумки досить зібрати намистини в потрібному порядку на волосінь і закріпити її. Виготовлення сережок вимагає придбання спеціальних заготовок: швензи, сутаж, ланцюжки, шапочки для намиста. Робота з виготовлення сережок своїми руками нескладна. В результаті можна доповнити свій образ унікальною біжутерією. Використовуючи намистини, можна змайструвати або доповнити новими елементами брошка, шпильку або кулон. З намистин можна зібрати незвичайні сніжинки до Нового року, оригінальні фігурки тварин або змайструвати цікаву скриньку для зберігання дрібниць.
Вироби з бісеру
Бісер служить основою для втілення величезної кількості творчих ідей. Змайструвати своїми руками вироби з бісеру заняття дуже захоплююче. Виготовлення нескладних виробів під силу навіть дітям, авторські прикраси від майстрів вражають своєю різноманітністю і якістю виконання. Достоїнствами бісеру є його доступність і різноманітність відтінків і фактури. Це дає можливість передати у виробах найменші переходи кольору і зробити їх справжніми предметами мистецтва.
В якості основи для виробів з бісеру можна застосувати не тільки нитку, волосінь або дріт, але і глину, пластилін, віск або клей.
Таким чином можна прикрасити бісером саморобну скриньку, декорувати фігурки тварин, будиночки та інші предмети.
Схеми виробів для початківців
Перші свої вироби починаючому майстрові зручніше виконувати за готовими схемами. В таких схемах вказані:
- кількість та колір намистин,
- послідовність і напрям роботи,
- кількість обертів нитки при кожному кроці.
Для того, щоб розібратися на перших порах з особливостями прочитання схем бісероплетіння, в мережі є чимало докладних майстер класів. У процесі роботи намистинки нанизують на міцну нитку, тонкий дріт, волосінь. Для роботи треба мати:
- плоскогубці для роботи з дротом,
- тонку голку,
- клей,
- безбарвний лак для нігтів,
- додаткові деталі, до яких відносяться застібки і різні декоративні основи.
Бісер сортують за видами і зберігають у контейнерах з окремими відсіками. Перемішаний бісер сильно ускладнить роботу. Бісер за розміром і формою поділяють на такі види:
- круглі намистини,
- трубочки (стеклярус),
- короткі гранчасті трубки (рубка),
- намистини з одним плоским боком, дають переливчастий ефект (шарлотта).
Сережки з бісеру для новачків
Один з найлегших завдань для початківців є виготовлення сережок-пензликів. Не маючи навичок роботи з бісером, можна змайструвати цікаві сережки і придбати початковий досвід і розуміння основних методів. Для втілення задуманого знадобляться:
- бісер,
- нитка,
- голка,
- швензи (власники),
- вузька стрічка,
- клей.
Покроковий майстер клас.
- Продумати довжину вироби, нарізати зі стрічки відрізки.
- Нитку в голку всилити, нанизувати на неї намистини, пришивати до стрічечки по одній.
- Готові стрічки збирають в кисть, кріплять до держателя.
Сережки-пензлики готові. Їх зовнішній вигляд може бути різним в залежності від кольору і форми намистин, а так само довжини стрічок, але схема виконання роботи завжди однакова.
Сережки-кільця в техніці плетіння з бісеру
Для роботи треба мати:
- бісер,
- дріт,
- сережки для основи,
- ножиці,
- кусачки,
- клей.
Покроковий майстер клас.
- В якості основи в даному виробі застосовують готові сережки.
- Дріт кріплять у застібки підстави, на неї нанизують намистини.
- Дріт з намистинами обмотують навколо основи.
- По закінченні роботи дріт акуратно кріплять петелькою біля основи сережки.
Варіантів виконання таких сережок дуже багато. Можна обмежитися декором кільця або виконати всередині кола сіточку довільної форми з дроту з нанизаними на неї намистинами. Вироби з бісеру вельми різноманітні. Вони мають різний рівень складності. Набравшись досвіду і терпіння, можна змайструвати унікальні вироби, які стануть не тільки гарною прикрасою інтер’єру, але і гідним подарунком близьким людям. До таким виробам відносять незвичні і дуже красиві дерева з бісеру на дротяною основі, квіти в невеликих горщиках, будиночки, метеликів, різні фігурки. Для виготовлення бісерного дерева знадобиться виготовити стовбур з алебастру на дротяною основі. Таким же чином майструють і гілочки. Їх треба пофарбувати в потрібний колір. Бісерне дерево вимагає багато часу, уваги і терпіння, але результат порадує майстра і здивує оточуючих. Класичним прикладом деревця з бісеру може послужити квітуча сакура, ніжне дерево щастя, стилізоване грошове деревце або “дерево любові”. При виготовленні такого виробу можна сміливо втілити в життя свої задумки. Основою для поробки може служить дротяний каркас або фігурка з глини, воску, пластиліну. Технік оформлення виробів бісером існує чимало. Одна з них заснована на плетінні з волосіні за допомогою гачка. Інша полягає в нанизуванні намистин на тонку дротяну основу і формуванні виробів з неї. З бісеру можна легко змайструвати красиві сніжинки, яскраві кульки, шишки і стилізованих ангелів для прикраси ялинки.
Використовуючи дріт, можна змайструвати і незвичайну новорічну ялинку, яка подарує атмосферу свята.
Для виготовлення сніжинок використовують бісер двох кольорів і волосінь, елементи скріплюють дротом. Ідеї з фотографіями і схемами виконання роботи нескладно знайти в інтернеті. В залежності від задуму намистини можуть бути і основним матеріалом для роботи, і грати роль декоративних елементів.
Вишивка на тканині
Поєднуючи вміння вишивати і навички роботи з бісером, можна виконати унікальні вироби в техніці вишивки бісером. Почати можна з невеликих декоративних елементів на скатертині або декоративної диванній подушці. Досвідчені майстри творять дивовижні картини, благо колірні відтінки бісеру здатні передати всі необхідні переливи кольорів. Такі картини є справжніми предметами мистецтва виконуються в різній тематиці.
Вишивку на тканини можна використовувати і для прикраси одягу з метою освіжити гардероб або приховати випадкові дефекти.
Правильно підібрані малюнки та відтінки намистин здатні прикрасити будь-який гардероб. За допомогою саморобних речей з бісеру можна перетворити інтер’єр будь-якого приміщення, і свій гардероб. Мистецтво створення виробів з намистин вимагає акуратності і посидючості, терпіння, майстерність приходить з досвідом. Найпростіші вироби доступні і дорослим, з часом захоплення може перерости у серйозне хобі, що приносить непоганий дохід.
Фото ідеї виробів з бісеру