Саморобні вироби з казок Бажова популярний вид творчості серед дітей. Все про казкові вироби своїми руками – поради з вибору теми, покрокові майстер-класи, фото ідеї! Уральські оповіді – джерело ідей частка творчості. У школах і дитячих садах часто поводять виставки і конкурси виробів по Бажову. Герої казок втілюються в різних техніках та матеріалах. Дітям особливо подобається таке заняття, адже у них є можливість втілити в підробці своє сприйняття казки.
Ящірка на камені
Для виготовлення поробки знадобиться:
- 1 лист щільного картону;
- камінь середнього розміру, бажано з гладкою поверхнею;
- 3-4 невеликих камінця;
- фарби акрилові або гуаш;
- пластилін зеленого кольору;
- клейовий пістолет.
Спочатку робимо підставу вироби. Аркуш картону фарбуємо в коричневий колір. Найбільший камінь офарблюємо в зелений колір. При фарбуванні додаємо чорні і коричневі мазки, домагаючись ефекту строкатості. Маленькі камінчики фарбуємо також, але з переважанням темно-зеленого кольору. Далі ліпимо ящірку з пластиліну. Розміри вибираємо за бажанням, головне щоб ящірка не була більше каменю підстави. На голові ящірки робимо очі з чорних або темно-зелених намистинок, кріпимо корону. Збираємо композицію. На картонне підстава приклеюємо великий камінь. Клеїмо з допомогою клейового пістолета, використовуємо велику кількість клею. Для міцності і стійкості робимо 5-6 точок приклеювання. Беремо дрібні камінці і ящерку і складаємо композицію. Фантазія підкаже, як краще розташувати фігурки. Згадайте те, що ящірка не ховалася, а спостерігала за Данилом майстром. Коли буде знайдений кращий варіант, закріпити всі елементи клейовим пістолетом. Для завершення вироби можна додати золотих блискіток на камені або заповнити простір, що залишився штучними кристалами під самоцвіти.
Малахітова шкатулка докладний майстер-клас
Необхідні матеріали:
- Картон не менше 3 мм завтовшки.
- Біла акрилова грунтовка.
- Акрилові фарби: два відтінки зеленого, чорний, золотий.
- Структурна паста.
- Металеві прикраси.
- Ручки, петлі, ніжки.
- Ніж канцелярський, килимок для різання, олівець, лінійка, клей, наждачний папір середньої зернистості, кисті.
З картону вирізуємо деталі – по 2 прямокутника розміром 13х18 см, 5х13см, 5 х 17,6 див. Один великий прямокутник буде підставою скриньки. До основи приклеюємо спочатку короткі сторони, потім довгі. Відзначаємо місце розташування петель, відступивши від краю 4 см, і приклеюємо їх. Одна сторона петлі буде на бічній частині, друга на кришці. З картону вирізаємо 2 прямокутника розмірами 5,3х18 см і 12,4х17,4 см, приклеюємо їх, закриваючи петлі. Посередині кришки приклеюємо прямокутну деталь розміром 9х14 див. Перевіряємо відступи від країв, вони повинні бути однакові. Потім покриваємо акриловим грунтом всю поверхню майбутньої скриньки зовні і всередині. Особливо ретельно грунтуються зрізи картону. З металевих петель грунт можна прибрати за допомогою вологої ватної палички. Жорсткої сухий пензлем, хвилеподібними рухами наносимо тонкий шар текстурної пасти по всіх поверхнях. Після висихання пасти, кріпимо ручку на край кришки. Для кріплення застосовуємо клей і брадси – кнопки або гвоздики з плоскою гнучкою ніжкою з м’якого металу. Такі гвоздики зазвичай бувають у комплекті з ручкою. Вирізаємо прямокутник шириною 1-1,5 см і завдовжки рівній внутрішньої частини скриньки. Приклеюємо так, щоб зсередини цей фіксатор тільки-тільки входила між бортами. Заодно він закриє ніжки брадс. Грунтуємо цю деталь. На щільному картоні роздруковуємо трафарет ящірок і вирізаємо її. Можна взяти кілька різних трафаретів. Вирізати зручно макетним ножем. Через трафарети наносимо текстурною пастою на бічні стінки коробки силуети ящірок. При бажанні можна розташувати об’ємні силуети всередині коробки або на внутрішній частині кришки. Після висихання всі нерівності згладжуються за допомогою наждачного паперу середньої зернистості. Змішуємо два відтінки зеленого акрилу і зафарбовуємо поверхню скриньки. Прикрашаємо кришку з допомогою прозорих крапель-дропс. Після висихання крапельки фарбуємо. Створюємо малахітові розлучення:
- зафарбовуємо частина поверхні сильно розведеною водою чорною фарбою;
- відразу ж промаківающімі поверхню м’ятою папером, кожен раз нової. Шматочки паперу підбираємо за розміром забарвлюється ділянки;
- трохи згладжуємо, злегка торкаючись фарби сухий жорсткою кистю.
На висохлу поверхню кришки приклеюємо металеві куточки. Потім супер-клеєм закріплюємо ніжки. Золотим акрилом тонуємо силуети ящірок на скриньці. Декоруємо скриньку елементами з металу, намистинами, штучними або натуральними каменями. Для додання закінченого вигляду тонуємо всю скриньку золотим акрилом і покриваємо матовим лаком. Якщо такий спосіб виготовлення здається трудомісткою можна скористатися самоклеючою плівкою під малахіт і готовими елементами у вигляді ящірок, вензелів, завитків. Їх продають в магазинах для творчості або рукоділля.
Панно у техніці ” граттаж простий спосіб
Техніка граттаж – це продряпування малюнка гострим предметом на чорному тлі. Повна технологія підготовки основи для малюнка достатня складна, але можна використовувати легкий варіант. Для цього знадобиться аркуш картону, чорна акрилова фарба, гострий предмет для процарапування малюнка. Дряпати можна пером, спицею, гостро заточеною дерев’яною паличкою. Картон можна взяти білий або кольоровий. Для створення панно за мотивами розповіді ««Срібне копитце» добре підійде картон блакитного кольору, Огневушка – поскакушка буде виразно виглядати на основі оранжевого кольору. Якщо немає необхідного кольору, можна просто розфарбувати картон восковими крейдою. Далі кольоровий картон покриваємо товстим шаром чорної фарби. Фарбу наносимо поступово, шар за шаром. Якщо основа пофарбована восковими крейдами, можливо перші шари фарби будуть скочуватися. Змішайте фарбу з невеликою кількістю шампуню – це полегшить роботу. Після висихання основа готова. Тепер за допомогою кольорового копіювального паперу або від руки наносимо малюнок на чорний фон. Не потрібно промальовувати дрібні деталі і сильно тиснути на олівець.
Для маленьких дітей краще нанести малюнок білим олівцем, так він буде краще видно.
Приступаємо до головного етапу роботи. Беремо перо, і починаємо знімати шар чорної фарби по контуру малюнка. Поступово на чорному тлі проявиться малюнок. Він буде кольоровий або білий в залежності від того, яка основа була взята. Оформіть роботу в рамку. В такому вигляді вона прикрасить будь-яку виставку.
Вироби просто і швидко
Якщо немає часу або навичок можна виготовити просту річ.
Синюшкин колодязь
Для вироби візьміть товсті гілочки або дерев’яні палички. Вони можуть бути не рівними, з корою або її фрагментами, з сучками. Складіть палички у формі колодязя за принципом складання зрубу. Для більшої стійкості зробіть поглиблення в місцях стиків паличок. Встановіть колодязь на картонну підставку коричневого або зеленого кольору, поруч покладіть синє пір’їнка або поставте лялечку в російському сарафані. Всі! З такою роботою самостійно впорається навіть дитина.
Срібне копитце
Готову фігурку оленяти встановіть на підставці, поруч закріпіть різнокольорові камінці. Можна доповнити ватою, що імітує сніг. Якщо є фігурка кішки – поставте поруч. При бажанні можна копита і роги оленя декорувати стразами.
Колекція уральських каменів
Коробку з невисокими бортиками обклеїти кольоровим папером, дно викласти гофрованим картоном для виробів темно-синього кольору. За допомогою клейового пістолета рівними рядами закріпити зразки мінералів. Декорувати коробку ящірками. Готово! Займайтеся виробами разом з дітьми. Прочитайте оповіді Бажова, уявіть, як можуть виглядати герої казок і починайте майструвати. Це розширить кругозір дитини, познайомить його з творчістю уральського письменника і розвине фантазію.