Плетіння з гумок захоплюючий і зачаровує процес. Підбірка покрокових майстер-класів з виготовлення виробів з гумок з допомогою виделки і рогатки. Фото ідеї та поради! З існуючих різновидів гумок своїми руками можна виготовити іграшки, ремінці для годинників, браслети і прикраси. Домашні майстри отримали в своє розпорядження чудовий матеріал для рукоділля, різні види гумок: канцелярські, для паперу, грошей, жіночих зачісок, і спеціальні для плетіння. Ця різновид рукоділля користується заслуженою популярністю серед умільців різних віків, від дитини до пенсіонера. З гумок можна зробити не тільки прикраси, але і корисні у побуті речі.
Переваги виробів з гумок
Популярність цього хобі обумовлена ще й тим, що вихідний матеріал недорогий і доступний. Крім поширеності і дешевизни гумок, варто відзначити і екологічну безпеку цього матеріалу, який може бути використаний навіть дітьми молодшого віку. Гумки використовуються не лише для створення оригінальних зачісок і фіксації довгого волосся. Їх також застосовують в якості матеріалу для виробів у вигляді прикрас та пам’ятних сувенірів для рідних і близьких. В роботі по виготовленню виробів часто приймає участь вся сім’я. Такий колективний дозвілля сприяє зміцненню взаєморозуміння і сімейних відносин. Дуже корисні такі заняття рукоділлям й для дошкільнят. Цей дозвілля розвиває такі якості:
- Уміння точно виконувати тонкі рухи кистями і пальцями рук.
- Творче уяву.
- Інтелект і терпіння
- Вміння досягати поставленої мети.
- Цілеспрямованість, зосередженість і концентрацію уваги.
Для досягнення позитивних результатів досить оволодіти початковими навичками плетіння виробів з гумок. У разі виникнення труднощів у роботі рекомендується ознайомитися з розміщеними у світовій мережі численними фото – та відео майстер-класами з виготовлення виробів з гумок.
Практичне використання виробів з гумок
Подарунки рідним і близьким
Самостійно виготовлені пам’ятні сувеніри з гумок для родичів, друзів і знайомих багато років будуть нагадувати про подарив їх людині. Купити вихідний для такої вироби матеріал зможе будь-який домашній майстер, що володіє навіть незначними доходами.
Дитячі іграшки
Досвідчені умільці виготовляють з гумок не тільки ляльок, персонажів із казок, птахів і тварин, але і фантастичні композиції і героїв відомих мультфільмів.
Дизайн інтер’єру
При наявності таких елементів дизайну приміщення придбає свій незабутній оригінальний стиль і зможе відобразити індивідуальність господарів. Техніка плетіння на рогатці допоможе створити різні вироби, в тому числі, іграшки та гірлянди, здатні надати новорічній ялинці вишуканий і неповторний вигляд.
Необхідні в роботі матеріали, інструменти та приладдя
Існують комплекти, що містять все необхідне для плетіння гумок. Також можна придбати окремо гачок і різнокольорові гумки. Після придбання необхідного досвіду для виготовлення виробів, що вимагають умінь і навичок, що знадобляться додаткові інструменти: Спеціальні верстати для плетіння. Аксесуари та приладдя для різних технік плетіння.
Техніки плетіння
В період навчання на початкових етапах можна плести на руках без спеціальних пристосувань.
Для цього необхідна тільки схема плетіння. Після оволодіння початковими навичками слід придбати обладнання та аксесуари для виготовлення складніших виробів – гачок або верстат. Складні творчі ідеї можна втілити за допомогою верстата для плетіння. Цим способом витончені вироби можна виготовити з найменшими трудовитратами.
Виготовлення браслета «риб’ячий хвіст» з гумок на верстаті
Етапи робіт:
- На верстат одягається гумка і скручується у вигляді вісімки.
- Наступна одягається без перекручень, а третя скручується, як перша.
- Нижня гумка простягається через дві інші в центр.
- Після цього зверху одягається без скручування наступна гумка.
- Обидві крайні частини нижньої гумки переставляються в центр.
- Наступні ряди сплітаються аналогічно до досягнення спланованого розміру.
В результаті повинен вийти невеликий джгутик, що нагадує риб’ячий хвіст. Для з’єднання кінців вироби в замкнуту фігуру застосовують особливі застібки, часто входять в комплект для виробів. Створені вироби доповнюються елементами декору. З найбільш успішними прикладами таких виробів можна ознайомитися в інтернеті на спеціальних сайтах.
Виготовлення браслета на верстаті
Покрокова інструкція:
- вибрати гумки 3-х кольорів;
- перше гумове колечко накинути на середній стовпчик, а потім на лівий. При цьому верстат повинен бути повернутий до вас стрілкою;
- наступне кільце накинути на лівий стовпчик, на якому вже є перша гумка, і натягнути на центральний стовп, при цьому гумки повинні розташовуватися зигзагоподібно;
- потім роботу слід продовжити з ближнім до вас стовпчиком. Гачком захопити гумку середнього ряду, розташовану нижче, та зверху протягнути її, помінявши місцями з сусідньої петлею;
- зняту гумку натягнути на сусідній ряд. Повинна вийти фігура у формі вісімки. Такі ж дії необхідно проробити з усіма гумками, які перебувають внизу;
- слід дотримуватися правила – завжди плести наліво;
- гачком зняти петлі зі стовпів;
- для надягання на руку браслета на його кінці кріпляться спеціальні кліпси у формі букви S. Їх можна придбати в спеціалізованих торгових точках або в комплекті з гумками для плетіння;
- кінці браслета з’єднати застібкою.
Виготовлення виробів з гумок з допомогою виделки
Мало хто здогадується, що за допомогою виделки можна плести ексклюзивні прикраси. Покрокова інструкція:
- Взяти три гумки і одягнути їх на виделку за наступною схемою:
- Першу гумку одягнути на три лівих зубця, скрутити у вигляді вісімки і натягнути на три правих зубця.
- Другу гумку одягнути на 4 зубці, а решту задню частину одягнути на два середніх.
- З третім гумовим кільцем проробити ті ж маніпуляції, що і з другим.
- Гачком зачепити ліву петлю, розташовану внизу, зняти з вилки і протягнути крізь середні ряди. З другою петлею проробіть ті ж маніпуляції.
- Нову гумку одягнути за наступною схемою:
- Розташувати її на 4 зубці, а задню частину протягнути до двом середнім.
- Гачком послідовно витягнути з двох сторін петлі.
- Браслет періодично знімати з вилки для того, щоб зачепити гачком верхні гумки і обережно тягти їх вгору.
- Зняти браслет і повернути дві крайні петлі у вихідне положення.
- Продовжити і завершити плетіння.
- Прикріпити застібку S подібної форми.
Всі без винятку методики плетіння гумок засновані на принципах в’язання або скручування. Тому, освоївши декілька технік роботи з гумками, можна продовжувати творчі пошуки самостійно, використовуючи отриманий досвід.
Фото приклади виробів з гумок