Губки для посуду відмінний матеріал для створення дитячих виробів. Добірка цікавих покрокових майстер-класів по створенню виробів з поролонових губок – поради і фото ідеї. Багато батьків навіть не здогадуються, що з губки для миття посуду можуть вийти забавні саморобки. Одна сторона губки— пориста поролонова поверхню, зворотна — фібра, матеріал з високоміцних волокон, обидві ці сторони можна використовувати в своїх творчих роботах. М’яка сторона чудово приймає будь-яку форму і може використовуватися для створення різноманітних фігур, а фібру, окремо, можна використовувати для основи-підставки саморобної іграшки або для створення декоративних елементів, які не змінюють свою форму, наприклад капелюшки. Дитина зможе проявити свою фантазію при роботі з таким цікавим підручним матеріалом. Діти дуже люблять проводити час за цікавими заняттями разом із батьками та друзями. Тому необхідно підібрати заняття до душі, наприклад, виготовлення домашніх виробів з простих матеріалів. Губка для миття посуду – кращий варіант для домашнього творчості.
Вітрильник з губки
Найпростіша іграшка для дітей молодшого віку — вітрильник з губки для миття посуду. Дана виріб допоможе маленьким дітям проявити свою фантазію та творчі ідеї. Після чого діти можуть пограти в цікаві ігри зі своїми саморобними вітрильниками. Для виготовлення іграшки знадобиться губка, будь-якого цікавого для дитини кольору, трубочка від напою, ножиці і аркуш кольорового паперу. Щоб виготовити вітрильник, дитині необхідно взяти губку, відокремити тверду фібру. Це буде підстава човни. Далі необхідно застромити трубочку від соку в губку, вона послужить щоглою вітрильника. Наступне: з кольорового паперу потрібно вирізати трикутник у вигляді вітрила і наколоти його на трубочку-матчту. Також парус можна виготовити їх фібри, тільки в ній доводиться прорізати отвори, щоб прикріпити на трубочку від соку.
Іграшка антистрес — порося
В даний час велике поширення серед дітей отримали іграшки антистрес — сквиши. При натисканні на ці іграшки вони мнуться, змінюють форму, їх можна розминати в руках всілякими способами, що дуже забавляє дітей та багатьох дорослих, після чого іграшки знову відновлюють свою початкову форму. Як раз губка самий підходящий матеріал для сквиша — порося. Для виготовлення потрібно підготувати губку будь-якого кольору для миття посуду, будівельну акрилову грунтовку, гарячий клей, фетр, ножиці, наждачний папір та акрилові фарби. Покрокова інструкція виготовлення порося розглянута нижче.
- Береться губка, відокремлюється від неї груба фібра. Далі на губці чертится овал і вирізається за шаблоном. Можна не креслити овал, а просто зрізати кути губки, підрізаючи надати їй форму овалу.
- Після обробки ножицями країв губки, вийде нерівний овал, тому по заготівлі необхідно пройтися наждачним папером, щоб до кінця зачистити форму, і прибрати всі нерівності.
- Наступним кроком необхідно нанести на поверхню овальної губки акрилову грунтовку, потім пом’яти, щоб губка просочилася грунтом. І висушити заготовку.
- Після просушування можна приступати до фарбування губки. Змішуються 2 акрилові фарби: червоного і білого кольору, для отримання насичено-рожевого кольору і фарбується губка в два шари.
- Далі на губці малюємо мордочку свинки: очі, п’ятачок. Фарбу треба буде знову підсушити.
- Далі з фетру білого кольору вирізаються вушка свинки і приклеюються за допомогою клейового пістолета гарячим клеєм до мордочці свинки — сквиша.
Іграшка — антистрес готова.
Її можна використовувати як брелок, для цього потрібно прикріпити спеціальну фурнітуру: кільце на ланцюжку.
Кішечка з губки
Улюблена тварина кішечку з гнуття дуже просто виготовити. Знадобляться для поробки: губка, гострий ніж і силіконові гумки для волосся, бажано світлі, щоб їх не видно було при закріпленні на губці. Далі розглянуто покрокова інструкція для самостійного виготовлення.
- Береться губка для миття посуду і відрізають ножем жорстка частина — фібра. Сквиши робляться з м’яких поролонових частин.
- Формуються вушка кішечки: губка розташовується вертикально і верхні 2 кута по черзі закріплюються силіконовими гумками.
- Далі кріпиться силіконова гумка посередині губки, так формується тіло кішечки-іграшки.
- Знизу губки закріплюються кути силіконовими гумками для освіти ніжок.
- Кішечка готова. Залишилося тільки намалювати мордочку кішки або вирізати необхідні деталі: ніс, рот, очі й вуса з кольорового паперу і приклеїти на губку.
Різнокольорові м’ячі
З губок для миття посуду можна змайструвати цікаві різнокольорові м’ячики для гри. Для вироби підбираються різнокольорові губки і силіконові гумки для волосся. Процес виготовлення дуже простий.
- Необхідно відокремити фібру від губок і розрізати їх на рівні смужки.
- Далі різнокольорові смужки укладаються по п’ять штук у 2 ряди і намічається серединка.
- Потім перев’язуються всі смужки з губок силіконовою резинкою і провертаються так, щоб вийшов кумедний різнокольоровий м’ячик.
Такі м’ячики можна використовувати для різних ігор вдома, а також брати з собою на річку чи озеро, вони не будуть тонути. Ще можна прикріпити до такого м’ячику паличку з листом, вирізаних з кольорового паперу, і вийде гарний квітка. А також можна з’єднувати кілька кульок в одну цікаву іграшку. Дітям з ними точно не буде нудно. Ось такі нескладні забавні іграшки можна змайструвати вдома дітям з їх батьками. Підручний матеріал з губки для виробів дуже простий в обробці, не потрібно ніяких спеціальних пристосувань. Всі іграшки мастерятся дуже просто і швидко. А кольорові губки дають можливість для створення своїх яскравих виробів. Діти дуже люблять яскраві вироби з радістю занурюються у творчість, використовуючи барвисті матеріали. Завдання батьків лише допомагати і направляти дитину при створенні виробів для будинку або на виставку, саме так діти навчаться самостійно приймати рішення і втілювати їх у життя.
Фото ідеї виробів з поролонових губок для посуду