Лебідь відмінна фігура для створення виробів. Все про створення вироби лебідь своїми руками – безліч майстер-класів на будь-який смак, фото ідеї, поради! Створення домашнього лебедя з підручних матеріалів – це приємне і ефективне заняття. Для дитини – це відмінний спосіб розвивати уяву і майструвати вироби в школу або дитячий сад. Для батьків – дуже зручний метод корисного спілкування зі своєю дитиною. Але зараз ми говоримо не тільки про корисність, але і про естетику: модульні птахи стануть творчим рішенням для полиці книжкової шафи, а лебеді з простих підручних матеріалів можуть стати неймовірним прикрасою вашого двору.
З яких матеріалів можна виготовити лебедя
Для виготовлення поробки можна брати нехитрі матеріали, які знайдуться під рукою в кожному будинку:
- Звичайний папір: частіше застосовується в техніці орігамі (модульної або класичною). Такі пташки будуть відрізнятися або витонченими візерунками, або незграбним, але суворими рисами класичного орігамі.
- Картон: лебеді з картону може зробити будь-який початківець майстер, кожен школяр з допомогою батьків. Білосніжних птахів з щільного матеріалу можна буде використовувати, як фігури на аплікаціях.
- Фетр і стрази: лебідь придбає витончений блиск. Завдяки саме цій якості пташок з фетру часто використовують як брошок, оберегів, прикрас для рюкзаків і автомобілів.
- Пластик: звичайні пластикові пляшки можуть знайти друге застосування. Фігури птахів можна розміщувати, як на письмовому столі, так і у внутрішньому дворику вашого будинку. Вибирайте розмір виробу і вперед!
- Соснові або ялинкові шишки: природний матеріал не тільки стане гарною основою майбутнього лебедя, але і прикрасить композицію для поробки на шкільній виставці.
Майстер-класи з покроковими інструкціями
Лебідь в техніці орігамі
Відомо два способи виготовлення білосніжних птахів у японському мистецтві: модульний метод і класична технологія. Ми розглянемо модульну техніку, так як лебеді у процесі виготовлення набувають витончену структуру і гротеск. З матеріалів нам знадобиться тільки папір і, якщо ваша мета – не білосніжні фігури, фарби і пензлі. Покрокова інструкція:
- Приготуйте аркуш паперу і розріжте кожен на 16 однакових частин.
- Зігніть кожен квадрат по горизонталі і по вертикалі.
- Підверну краю до центру деталі і тепер перевернемо заготовку на іншу сторону.
- Зараз підверну нижні краї так, щоб залишити невеликий простір між верхньою і нижньою частиною.
- Піднімаємо кути наверх. Наш перший модуль готовий. Можна приступати до створення інших деталей, яких знадобиться дуже багато.
- Приступимо безпосередньо до складання нашого лебедя: корпус птиці будемо з’єднувати в шаховому порядку, вставляючи модулі один в один.
- Як тільки зібрані 5-6 рядів, обережно вивертаємо краю основи виробу назовні, щоб злегка розширити тіло лебедя.
- Після 8-го ряду приступаємо до формування крил: готуємо два елементи для складання шиї і з обох сторін від обраних точок формуємо неповні ряди деталей.
- Хвіст складаємо з п’яти рядів, зменшуючи на кожному рівні кількість елементів.
- Шия формується легше всього: застосовують поступове вкладання 2 модулів в кишені нижніх деталей.
Для зручної та комфортної роботи краще всього переглянути будь-який відео-урок по створенню модульних лебедів.
Картонний лебідь з ефектом контрасту
Наявність контрасту зазначено неспроста: паперові лебеді з картону чи кольорового паперу, як правило, не володіють об’ємом. У тому випадку, якщо ви не збираєтеся застосовувати його, як об’єкт аплікації, варто додати нашої пташці трохи яскравості. Для цього ми візьмемо:
- аркуші картону білого та чорного кольору;
- ножиці і клей;
- готові шаблони 2 розмірів для створення складових частин фігури або зображення для створення шаблонів: Більший за розміром – силует птаха, менший – рифлене крило.
Покрокова схема для майстра:
- Складемо аркуш білого картону навпіл, і на його звороті обведемо шаблон по контуру.
- Тепер приступимо до створення контрастних деталей: для цього складемо навпіл аркуш чорного картону і також відтворимо другий, менший за розміром, шаблон.
- Виріжемо всі деталі і розвернемо їх на лицьові сторони.
- По центру білих крил приклеїмо чорні рифлені фігури.
- Робимо очі і дзьоб нашому лебедю.
Цей виріб відрізняється простотою виготовлення і тому ідеально підійде для спільної роботи з самими маленькими майстрами. Для додаткового візуального ефекту можна акуратно розрізати верхню частину крил на смужки, що створить видимість оперення.
Стильна брошка-лебідь з фетру
Матеріали для роботи:
- Фетр блакитного або фіолетового відтінку;
- Ножиці, клей, нитки з голками;
- Щільна пластикова пластина (можна знайти в упаковках з-під флеш-карт);
- Велика шпилька;
- Аксесуари для декору: намистини, красиві гудзики або стрази.
З чого починаємо:
- Готуємо шаблон на аркуші пластика: можна завантажити малюнок, який вам подобається, або використовувати вже готовий шаблон.
- Приклеюємо велику намистину або ґудзик з візерунком у носовій частині лебедя – готуємо очей. Краще, звичайно, щоб це була яскрава і помітна деталь.
- По контуру нашої пташки прокладаємо на клейовій основі дрібні стрази, те ж саме робимо на корпусі лебедя. Напрямок бісеру або страз ви вибираєте самі: це можуть бути косі або поперечні лінії, зірки або еліпси. Головне, щоб ваше виріб радувало саме вас.
- Обрізаємо зайвий пластик.
- Переконайтеся, що всі елементи декору щільно приклеєні.
- На звороті формуємо фетровий подушку – для фіксації матеріалу використовуємо все той же клей.
- Обрізаємо зайвий фетр.
Тепер ви можете повісити вашого лебедя на рюкзак дитині, приколоти його на кишеню куртки або милуватися ним на своєму робочому місці.
Розкішне оперення з пластику
Способів виготовлення лебедя з пластикових пляшок досить багато: це і великі вуличні фігури для саду, це і мініатюрні вироби для виставкових композицій. Ми ж сьогодні розглянемо незвичайний спосіб створення не тільки птахи, але і займемося його оперенням. Необхідні матеріали:
- Велика пластикова пляшка для створення основи (1-1,5 л);
- Кілька пляшок меншого обсягу;
- Особливо міцний клей;
- Ножиці з гострими лезами (якість важливо, так як тупі леза рвуть матеріал).
Покрокова інструкція:
- Укладіть пляшку-основу на бік, а в шийку вставте невелику міцну дріт для формування шиї. Зафіксуйте дріт за допомогою клею.
- Виріжте крила з пластикових пляшок меншого обсягу: проявіть творчий підхід – вибирайте посуд з рифленими краями. Такі крила виглядають набагато витонченіше і створюють додатковий об’єм. Форма крил може бути різна: виріжте довгі і злегка вигнуті «язички».
- Покрийте пляшку-основу шаром дуже міцного клею, рівномірно розподіливши його по поверхні.
- Приклеюйте заготовки-крила на 1/3 їх довжини. Намагайтеся направляти вістря косо вгору, створюючи ефект плавної птиці.
- Дзьоб зробіть з пробки або кришки від пляшки.
Лебедя можна встановити на підвіконні або на столі. Якщо ви готуєте пташку на садову майданчик, можна підготувати для неї декорований ділянку.
Лебедь из еловых шишек
Для цієї нехитрої методики нам знадобляться самі шишки, клей, дріт, фарби і пензлі, коло з пінопласту. Схема створення моделі:
- Для початку пофарбуємо наш виріб в білий колір, адже класичний лебідь – це білосніжний лебідь.
- Приробимо дріт, як заготовку для шиї.
- Пінопласт ми використовуємо з двома цілями: крихти клеїмо на металеву основу шиї, а з пенопластового кола формуємо підставку для стійкості нашого лебедя.
- Дзьоб і очі можна, як намалювати, так і приклеїти, використовуючи стрази, намистинки або вирізані паперові деталі.
Лебідь – це здавна визнаний символ любові і вірності. Створення невеликої паперової пташки перечекає вихідний вечір, а виготовлення картонних фігур дозволить зробити вашу аплікацію живий. Ми не змогли охопити всі відомі способи створення лебедя з підручних матеріалів, але кожен може ознайомитися з рештою техніками або придумати свою власну методику. Потрібно лише терпіння, натхнення і бажання!
Фото ідеї для створення вироби лебедя