Саморобні речі, які складно зробити, завжди захоплюють людей! Підбірка покрокових майстер-класів зі створення складних виробів своїми руками – унікальні поради, цікаві фото ідеї. Вироби складаються з безлічі модульних частин по праву можна називати складними. Якщо модулі не робляться за допомогою одного помаху руки, а також вимагають створення заготовок. Запевняємо, що всі незвичайні саморобки складні. Люди давно займаються виробами перейшли на рівень складних. Це означає, що вони можуть використовуючи будь-який матеріал створити настільки цікаву і захопливу річ, яку не соромно презентувати на конкурсах або додавати в блоги. Щоб підвищити свій рівень у виробах потрібен час і безліч помилок. Пробудити фантазію і ви будете вражені кількістю ідей потрапляють в голову. Вам явно здається, що думки не невимовною і їх просто не можна зобразити, використовуючи підручні засоби. Але якщо вийде зобразити невеликий скетч на папері, то і створити об’ємну модель точно вдасться. Для всієї сім’ї буде корисно брати участь у створенні вироби. Кожен зможе включити елемент прийшов в голову, але всі деталі потрібно узгоджувати один з одним, інакше виріб вийде не унікальною, а схожою на кашу. У цій статті будуть представлені приклади, роблячи які ви зможете підвищити свої навички у створенні саморобок. Тренування фантазії це важливий крок у плануванні виробів. Настійно не рекомендуємо повністю копіювати вироби з інтернету, вони наводяться в якості прикладу, а не для копіювання. Головна мета — навчитися мислити і імпровізувати самому. Вироби можуть виконуватися з будь-яких підручних матеріалів. Приміром старі і непотрібні дитячі іграшки, зламана комп’ютерна клавіатура, розбита ваза, яка вирушила б у смітник.
Як народжуються вироби
Подивіться на вихідний матеріал. Можливо з першого погляду вималюється вигляд майбутнього монстра або незвичайного елементу декору. Іноді перший погляд не допоможе, потрібно звернутися до родичам або друзям і оцінити їх ідеї. Цікаві ідеї з’являються в голові у дітей. Це відмінний спосіб зобразити їх думки і впустити в світ рукоділля.
Створюємо ялинку для Нового Року
Ми не будемо використовувати звичайні і нецікаві матеріали. Тому знаходимо багато пробок від вина і починаємо творити. Склеюємо барила і надаємо форму піраміди. За кількістю пробок вирішуємо, буде піраміда двомірна чи з об’ємом. У разі створення об’ємної можна заощадити і залишити внутрішню порожнину ялинки порожній. Паличка від ялини буде відмінно виглядати в якості підстави. Краю піраміди фарбуються в зелений колір, але деякі прикрашаються яскравими квітами для додання ефекту мішури і новорічних куль.
Квіллінг
Це техніка бумагопрядения. Використовуючи кольоровий папір створюються плоскі та об’ємні композиції. Папір скручується у спіраль, і вкладається в правильній формі для додання незвичайної композиції. Вперше звістки про бумагопрядении з’явилися в Європі приблизно 14-15 століттях. За основним нотаток вважається, що квілінг винайдений ченцями. Ці терплячі люди здатні годинами сидіти і творити красу, використовуючи лише папір. Але спочатку все починалося з книг. Вони обрізали позолочені частини паперових виробів і накручували на пташине перо. Так і утворилася назва квіллінг — що в перекладі означає пташине перо. В Росії техніка бумагопрядения прийшла до закінчення двадцятого століття. Для освоєння незвичайної техніки не потрібні великі фінансові витрати на папір. Спосіб створення виробів підійде не всім, так як потрібна посидючість і терпіння. Для дітей, напевно, буде складно усидіти на одному місці постійно скручуючи папір.
Основні принципи квілінгу
- Основним виробом з паперу служить спіраль або рол. Кількість витків завжди розрізняється. Іноді потрібно щільна скрутка, але частіше вільна.
- Щоб створити листок, потрібно: скрутити вільний рол і притиснути два кінця.
- Якщо притиснути чотири сторони скрутки вийде квадрат або прямокутник. Таким способом легко створювати необхідні для творчості фігури.
- Зміщуючи центр ролу до одного кінця і ніжно пригорнути іншого — вийде крапля.
- Якщо створити краплі рівну основу — вийде трикутник.
Цих знань досить, щоб своїми руками створити листівку для привітання. Головне завдання — це придумати сюжет листівці. Не варто зображувати звичайний квіточку. Відтворіть невеличку сценку з врученням квіточки. Це не так складно, як можна уявити. Як тільки почнете крутити роли то зрозумієте про що йде мова.
Панно з корків
Дуже гарні картини можна створювати використовуючи тільки кришки від пляшок. Причому підійдуть пластикові і металеві кришки. Різноманіття кольорів пластикових виробів дозволить створити картину всплывшую в голові. Для цього спочатку намалюйте її на папері, а потім просто приклеюючи кришки створюйте акуратний градієнт між квітами Вміння створювати градієнт допоможе у будь-яких виробах. Градієнт — це плавний перехід між тональностями кольору. При правильному поєднанні кольорів виходить відтворювати ніжні контрасти, які радують око.
Шкарпетки для виробів
У кожного в ящику можна знайти шкарпетки, які давно не надягають. Може вони вже порвані, а викидати шкода. Озброюйтесь нитками і гудзиками і починайте втілювати тваринок з мультфільмів. Для цього знадобиться придбати наповнювач з магазину рукоділля. Можна купувати як звичайний пух, так і пластикові гранули які приємно м’яти в руці. Для виробів з шкарпеток не потрібно ніяких спеціальних кроків. Всі дії виконуються індивідуально і з акцентом на власні думки. Але все ж один приклад приведемо:
- Першим ділом потрібно підготувати носок. Для цього трохи вище місця опуклості п’яти, використовуючи ножиці відрізається частина носка. Відрізати слід саме нижню частину.
- Відрізану частину забивають ватою або матеріалом, який ви придбали в якості заповнювача. Натягують зверху носка і зашивають. Виходить груші.
- Фігура не сильно затягується ниткою, це знадобиться для додання ефекту двох кульок. Нижня частина трохи більше, це тулуб, а верхня голова.
- На цьому етапі потрібно максимальний розгін фантазії. Ґудзики, намистинки, і інші елементи, що використовуються для очей, рота і елементів одягу.
Глина
Ви можете заявити, що виготовлення з глини вимагає колосальних умінь і знань. Звичайно, виготовити велику вазу без вад не вийде, але в якості декору цілком можливо. До того ж існують різні види глини. Полімерна глина продається невеликими брикетами і швидко засихає. Використання такого матеріалу відмінно підходить для створення маленьких деталей. Напевно найбільш часті покупці полімерної глини — це гравці в настільні ігри. Іноді вони власноруч створюють копії ігор, які вже не продаються на ринку настільних ігор. У своєму роді їх теж можна назвати творцями виробів. Звичайно оригінальні частини в іграх ніколи не робляться з глини, а відливаються з пластику. Але працювати з пластиком в домашніх умовах незручно і шкідливо, ще й небезпечно. А глина — це матеріал, який легко дістати в магазинах рукоділля. Брикети не коштують великих грошей і здатні приймати будь-яку задану фігуру творцем. Якщо ви один з таких любителів посидіти в компанії і створити пару настільних ігор своїми руками, то це незамінна річ у вашій колекції.
Поради
- Якщо ви вже поринули у світ виробів, то завжди носите з собою записну книжечку. В крайньому випадку навчитеся записувати інформацію у замітки на телефоні. Це набагато полегшить створення виробів. Справа в тому, що самі геніальні думки приходять при занятті звичайними справами. Ми випускаємо, а коли починаємо творити не можемо їх згадати.
- Набагато краще записів буде скетчинг. Це невеликі замальовки та ескізи, які ви малюєте за образом з голови.
- Проводячи час з дітьми не забувайте стежити за їх безпекою. Уважно ставитеся до дрібних предметів, які в наслідку можуть бути проковтнуті дитиною.
- Не давайте дитині надто складних завдань для його віку. Приміром робота з клеєм повинна діставатися дорослому.
Пам’ятайте, світ виробів постійно розвивається і не стоїть на місці. Люди знаходять все більш цікаві матеріали і створюють шедеври. У той час як майстри заробляють на цьому мистецтві гроші. Звичайні люди роблять красу своїми руками і не псують фінансове благополуччя.
Фото ідеї незвичайних складних виробів