Крупи відмінний матеріал для створення виробів у вигляді аплікацій. Все про створення виробів з круп своїми руками – прості і зрозумілі майстер-класи з фото прикладами! Вироби з круп – одні з найбільш доступних і відомих видів аплікацій. Їх люблять за простоту і доступність матеріалів. Вже крупи-то цілком можна знайти в засіках будь-якої господині. Велике значення має і простота аплікацій, для цього не потрібно володіти золотими руками, з цим завданням цілком впорається і дитина.
Саморобка «Пальма»
Найпростішою ідеєю виробів з круп є пальма. Якщо дитина займається подібною творчістю вперше, то в обов’язки батьків або вчителя входить контроль його дій. Для вироби потрібно:
- миска;
- стрижень від авторучки;
- гарбузове насіння;
- пластилін.
Щоб зробити пальму, необхідно для початку розподілити пластилін зеленого кольору по мисочці. Скачати кульку з пластиліну і закріпити його в центрі миски. В нього вставити стрижень, це буде імпровізованим стовбуром. Тепер необхідно скачати ковбаску з пластиліну вже коричневого кольору. Обкрутити її весь стрижень. Тепер час братися за гарбузове насіння. Необхідно, починаючи від низу дерева, вставляти насіння гарбуза. Виходить дуже симпатична ялинка.
Панно на основі крупи
Однією з найбільш цікавих і простих тем для дитячих виробів з круп є так звані картини з круп. Якщо дитина робить такі вироби вперше, то краще, якщо все буде виконуватися під контролем дорослих. Для виробів необхідно обзавестися:
- крупи різних кольорів (макарони, насіння, квасолю або горох);
- клей;
- щільний картон;
- фарби.
Опис майстер-класу:
- Картон, який є основою для картини, розфарбувати в потрібний колір.
- Намалювати на картоні приблизний ескіз майбутньої картини.
- Всю основу покрити тонким шаром клею ПВА. І кожну з площин картини засипати необхідним видом крупи.
- Якщо доводиться робити такі картини вперше, то можна звернутися до покрокових фото, які легко можна знайти в Інтернеті.
Топіари з гороху
Ще одним з найкращих варіантів виробів з круп є топіари з підручних засобів. Для топиария з гороху необхідно придбати:
- 1 пачку зеленого гороху;
- пінопласт;
- сухий мох (1 упаковка);
- 1 горщик;
- клей;
- фарба;
- піна для закріплення.
Для початку необхідно надати кулі з пінопласту і горщика той колір, який необхідний. Найкраще підійде зелений відтінок. Отже, горщик і куля з пінопласту потрібно пофарбувати в зелений колір і дати просохнути. Після цього прорізати в кулі невеликий отвір, з якого буде стирчати уявний стовбур. Для закріплення крони необхідно виконати невеликий отвір в кулі і вставити туди стовбур. Тепер всю отриману конструкцію поставити в горщик, і закріпити все піною, перевірити, щоб всі добре трималося. Імпровізовану грунт краще всього задекорувати сухим мохом. Це додасть виробі ще більш натуралістичний вигляд. Коли все просохне, можна займатися декоруванням кулі горохом. Для цього плавно шар промазати клеєм і закріплювати на ньому горошинки. Не потрібно шкодувати крупу, горох повинен щільно покривати куля, і зазорів видно бути не повинно. Саморобка «Топіарі» – одна з найкращих ідей для проведення сімейного дозвілля. Можна зібрати поруч близьких, дітей, кожному з них доручити робити один із етапів. А після скласти всі зусилля і разом закінчити саморобку. Це відмінно розвиває дитячу моторику, а результат буде ще довго радувати всіх навколо.
Декорування пасхальних яєць
Перед світлим святом цілком можна зайнятися з дітьми декором великодніх яєць. При цьому, крім традиційної забарвлення яєць у червоний колір, можна обклеїти їх крупою, яку цілком можна знайти на полицях у будь-якої господині. Це можуть бути макарони, квасоля або горох. Необхідно лише обмазати пензликом з клеєм варені яйця, наклеїти вибрані крупи і залишити сохнути. Для закріплення зверху нанести ще один шар клею. Ранок вже можна підносити в подарунок такі незвичайні великодні яйця.
Різдвяні прикраси з круп
Для того щоб зробити різдвяний вінок з гороху, необхідно придбати:
- 1 пачку зеленого гороху;
- клей;
- 2 гілки соломи;
- Піднос або мисочка;
- шпагат.
З солом’яних гілок потрібно спорудити каркас вінка і покрити зеленою фарбою. Горох висипати в тарілку або в мисочку, так його звідти зручніше отримувати. Поверхня вінка поступово покривати шаром клею, а на ньому розміщувати горошинки. Після того, як вся виріб висохне, необхідно прив’язати вінок з допомогою мотузки на двері. Вінок можна прикрасити атласними стрічками або ялинковими іграшками.
Підставки для серветок
Для цього потрібно:
- втулки від туалетного паперу;
- фарба;
- насіння;
- крупа;
- ніж;
- клей ПВА.
Необхідно наявні втулки розрізати на три рівні частини, різати потрібно не вздовж, а впоперек. На розрізані втулки нанести шар фарби, дати просохнути. Коли фарба грунтовно просохла, втулки необхідно промазати шаром клею і прокатати в крупах, попередньо витягнутим з пачок і розсипаним по ємностях. Для повної впевненості в тому, що вироби будуть тримати форму, а крупа не буде обсипатися, рекомендується покрити готовий виріб шаром клею і дати виробі висохнути. Такі кільця для серветок відмінно впишуться в святково накритий стіл.
Столик з крупи
Для столика з крупи потрібно:
- різнокаліберні крупи;
- лінійка;
- один олівець;
- лист фанери;
- столярний клей;
- одна рама для фотографій;
- один стілець;
- 4 гвинтика;
- фарба;
- клей;
Витягти з панелі раму для фотографій. З ДСП вирізати лист такого ж розміру, що і сама рама. Склеїти обидва компоненти. Раму покласти на стілець і вставити чотири гвинти. Стіл покрити плівкою і загрунтувати. Дати просохнути. Намітити ділянки, де будуть розташовуватися крупи. Кожен з ділянок густо намазати клеєм і присипати зверху крупою, утрамбовуючи всі долонею. Повторити все з кожним з ділянок. Поверх вироби для закріплення нанести шар клею ПВА. Залишити сохнути. Залити все смолою і залишити висихати. Після висихання повторно нанести шар смоли. Варіацій виробів з круп – величезна кількість. Можна зробити панно, топіари, прикрасити крупою рамки для фото, або навіть змайструвати столик. Але можна бути впевненими в тому, що такі вироби будуть під силу навіть самим маленьким діткам, допоможе розвинути їх моторику, а результат буде ще довго радувати око.
Фото ідеї саморобних виробів з крупи