Створення новорічної ялинкової іграшки символу року Зайчика в техніці текстильної аплікації своїми руками разом з дитиною напередодні новорічних свят можна скрасити очікування, зайнявшись створенням різних виробів. Особливо цікаві в такий час стають вироби до Нового року. Щоб ваша ялинка була унікальною і неповторною, можна створити своїми руками іграшки для неї. Цікавим рішенням буде створення символ року — Зайчика в техніці текстильної аплікації. Ця техніка не вимагає багато матеріалу і часу, зробити її легко і швидко.
Створення новорічної ялинкової іграшки символу року Зайчика в техніці текстильної аплікації своїми руками
Для виготовлення ялинкової іграшки Зайчика необхідні певні інструменти і матеріали. Матеріали: — клаптики тканини, мереживо, стрічки; — папір-калька; — клей «Момент-Кристал»; — тасьма для підвісу; — декоративні елементи: намистини, паєтки. Інструменти: — клейовий пістолет; — праска; — ножиці; — фломастери, маркери. Приступимо до створення даної поробки.
- З пропонованої викрійки перекладаємо всі деталі аплікації на кальку в необхідній кількості.
- Розрізаємо деталі на кальці на частини (не по контуру). Наносимо клей рівномірним шаром на папір і накладаємо на відповідний клаптик. Пропрасовуємо праскою з боку кальки. Необхідно враховувати, що деякі деталі повинні бути в дзеркальному відображенні для ідеального збігу при накладенні. Для збереження прасувальної дошки краще накрити її тканиною або папером.
- Таким чином наклеюємо всі деталі і вирізаємо з будку манікюрними ножицями. На одну з деталей основи приклеюємо тасьму для підвісу. Склеюємо морквину, роблячи її двосторонній.
- Приклеюємо внутрішню частину вух тканини рожевого кольору.
- Склеюємо деталі між собою. Підрівнюємо ножицями контури. Приклеюємо моркву до зайчику. Приклеюємо мордочку з білої тканини.
- Не забуваємо про те, що новорічні іграшки двосторонні. Додаємо деталі зворотного боку. Приклеюємо лапи так, як ніби зайчик тримає морквину.
- З рожевої тканини або бусинок приклеюємо ніс і рот.
- Приклеюємо хвіст. Можна використовувати обрізки штучного хутра або готовий помпон.
- Маркерами, фломастерами малюємо мордочку. Додаємо декоративні елементи.
- Отримуємо ось такого милого Зайчика на ялинку. Також в комплект до Зайчику можна зробити новорічну ялинкову іграшку Діда Мороза і Снігуроньки.
Текстильна аплікація для дітей
Ця техніка сподобається і дорослим, і дітям, так як вона досить проста, не вимагає багато матеріалів. А ще на таку саморобку не знадобиться багато часу і сил. При цьому процес створення виробів допомагає розвивати посидючість (так як створення вироби відбувається поетапно, тому потрібно чекати, поки пройде процес вирізання деталей, а пізніше і їх склеювання або пошиття), уважність, кмітливість, фантазію та вміння продумувати композицію, так як перед створенням вироби в техніці текстильної аплікації коштувати продумати, як і де будуть розташовані основні елементи композиції (для більш зручної роботи можна зробити невеликий ескіз, який допоможе в процесі створення вироби). Від цього буде залежати і те, який вид текстильної аплікації ви віддасте перевагу: плоска аплікація, об’ємна аплікація, зворотна аплікація і багатошарова аплікація. Яку техніку виконання використовувати — вибирати вам. Також важливо те, що дитина в процесі взаємодії з матеріалами вивчає їх характеристики. Наприклад, папір для основи або для деяких елементів може бути гладкою і шорсткою, і щільною, тонкою. Тканина для вироби теж може бути абсолютно різною: вовна, бавовна, вельвет, шкіра, хутро. Не забудемо і про інструменти, що використовуються в процесі створення іграшки. Дитина вчиться з ними працювати: з клеєм, з калькою, ножицями, маркерами для тканини, з клейовим пістолетом. Крім того, розвивається дрібна моторика, оскільки для прикраси нашого Зайчика можна використовувати і дрібні гудзики, намистинки, і інші дрібні елементи. Це важливо, так як дрібна моторика безпосередньо пов’язана з розвитком мови. Також вона пов’язана з пам’яттю, координацією, уявою, увагою і мисленням. Особливо все це актуально для підростаючої особистості.
Чому Зайчик символ 2023 року?
Все це з-за Східного календаря. Це місячний календар тварин, де кожен рік має свого покровителя. Тварин у календарі 12: Щур або Миша, Бик, Тигр, Кролик або Кіт, Дракон, Змія, Кінь, Коза або Вівця, Мавпа, Півень, Собака, Свиня. Так чому ж всього 12 тварин, чому не 10, наприклад? Так от, раніше вірили, що планета Юпітер і його рух навколо сонця приносить блага. Щоб зробити оборот навколо сонця, Юпітера потрібно цілих дванадцять років, тому і тварин у Східному календарі дванадцять. Покровителем 2023 року стане Кролик або Кіт. До речі про те, чому покровителем року може бути два різних тварин. Є кілька теорій: із-за схожості в тому, що вони обіцяють будинку або з-за того, що Східних календарів було декілька і в одному був Кролик, а в іншому — Кіт. Взагалі ці покровителі є символами родючості, багатства, вони трепетно ставляться до сім’ї і сімейної домашній обстановці. Крім того, чорний — колір 2023 року. Стихія покровителя — вода. А планета — Венера. Рік Кролика/Зайчика/Кота повинен бути наповнений спокоєм, умиротворенням, позитивними моментами і добродушністю. Астрологи пророкують, що в цей рік з’явиться можливість виходу на новий, кращий рівень: як у кар’єрі, так і в грошовому плані. Найкраще наповнити будинок талісманами у вигляді даних покровителів: це може бути і ялинкова іграшка, і порося, і просто фігурка на стіл, це може бути і картина, і невеликі атрибути в одязі, наприклад, брошка або кулон. Цей час можна провести з близькими, поговорити про сімейні цінності і гармонії.