Намисто і весільну кольє з бісеру: схеми плетіння красивих і повітряних прикрас. Чорне і різнобарвне кольє з бісеру: плетіння джгута. Любителі саморобних речей з бісеру найкращим чином можуть проявити свою майстерність при плетінні кольє і намиста. Для реалізації власних ідей є безліч технік. Ті, кому подобається експериментувати, можуть використовувати різні намистини або перли, чудово доповнюють будь-який задум. Плетіння з бусинок є захоплюючим заняттям, що вимагає терпіння, посидючості і творчого підходу. Схеми прикрас з бісеру можна знайти у виданнях по рукоділлю та інтернеті, які відрізняються різноманітністю і приголомшливо виглядають. Кожен виріб – частинка праці і умінь майстрині, неповторне, виготовлений в єдиному екземплярі. Аксесуари, виконані вручну окремими авторами, високо цінуються. Вони завжди виглядають стильно і модно. Різна колірна гамма дозволяє підібрати їх до будь-якого одягу. Вони підкреслюють індивідуальність і вдало доповнюють гардероб. Такі вироби дуже практичні, служать багато років, зберігаючи властивий їм відтінок. Так ж натуральні камені наділені цілющими властивостями.
Переваги використання бісеру
Навіть майстрині, не мають досвіду, чудово впораються з поставленим завданням. Намистинки прекрасно комбінуються із звичайними і дорогоцінними металами, елементами деревини, нитками, текстилем, мінералами і камінням. Найпоширеніший бісер – з кістки, скла або пластмаси. Найбільше затребувана чеська та китайська продукція. Та, яка поставляється з Чехії, більш якісна і коштує дорожче. Кращим у світі вважається японський бісер, з якого створюються справжні шедеври. Завдяки своїм властивостям він не втрачає зовнішнього вигляду під впливом сонячних променів, не тріскається, має надзвичайно гладку поверхню. Схеми бісероплетіння кольє і намиста у посібниках представлені в різноманітті відтінків і форм. З намистин роблять саме прикраси.
Ніжні намисто
З намистин і ронделі можна зробити оригінальне кольє, яке буде чудовим доповненням до гардеробу. Для цього знадобиться наступний матеріал:
- Ронделі 6х4 мм
- Бісер №10
- Замочок із з’єднувальними колечками
- Лісочка
- Пара голок
Плетення двома голками складається з 3-х рядів, 2-ий і 3-ий з яких постійно повторюються. Відрізається приблизно 3 м волосіні, якої вистачає до закінчення роботи. Кінці втягається в голки.
1-ий ряд
Він є замочком. На кінці нанизуються по 4 бісеринки. Береться ще 1 намистина для утворення замкнутого кола. Краї ліски обов’язково мають бути рівними. Будь-решт повторно проходять через весь набір. Для міцного закріплення замочка не зайве зробити це кілька разів.
2-ий
Порядок такий: на голочку бісеринка, рондель і знову намистина. Повторно рондель, проходять хрест на хрест, після чого поміщають точно посередині плетіння. Підтягують.
3-ій
Послідовність дій полягає в наступному. На голку, яка розташована з лівого боку, аналогічним чином набираються: бісерина, рондель і знову намистина. На час залишають роботу і не звертаються до неї. На голку праворуч нанизуються: бісеринка, рондель, 4 намистинки, рондель, 1 бісерина. Остання відсувається і пропускається. Здійснюється вхід в рондель і наступну бісеринку. Результат підтягують до головного плетіння. В продовження намиста з бісеру проходять через раніше йде рондель в напрямку зліва направо, потім затягують. Це виглядає так, немов бісеринки обняли нижній рондель. В результаті вийшла підвіска. У правій частині нанизують бісеринку і переходять до лівої. Хрестоподібно входять в рондель і затягують волосінь. Далі плетіння необхідно повторити до самого завершення, чергуючи зразки 2-ого і 3-го рядів. Довжина підбирається по окружності шиї. Далі виконують симетрично початкового варіанту. Праворуч і ліворуч набирають по 4 бісеріни. Замочком проходять хрест-навхрест в кільце і затягують волосінь. Для міцності неодноразово повторюють. Волосінь фіксується вузликами. Вийшло вражаюче за красою кольє!
Намисто «коса»
Для виготовлення дивовижного бісерного вироби потрібні такі матеріали:
- По 1 упаковці чеського бісеру №10 2-х кольорів
- Волосінь №1 діаметром 0,2 мм
- Кінцевики для біжутерії
- Пара пінів з петельками
- 2 кільця
- Клей
- Запальничка
- Ножиці
- Плоскогубці
- Круглогубці
Хід роботи
Плетіння такого намиста з бісеру виглядає наступним чином:
- Береться 10 частин 70 см, на які нанизуються намистини, залишаючи хвостики по 10 див.
- Крайні бісеріни для міцності закріплюються, для чого 2-3 рази проходять волосінню.
- Ліски збираються, хвостики зав’язуються, вузлик просувається до бісеру і затягується.
- Хвостики кольє повторно затягуються, їх слід ще раз скріпити.
- Зайва волосінь видаляється і прижигается.
- Відкривають шпильку, щоб підчепити волосінь. Кільце затягується плоскогубцями.
- На пін надівається кінцевик, закріплений клеєм.
- Шпильку згинають під прямим кутом ближче до концевику, за нею роблять петельку круглогубцями.
Подальше виконання намиста з намистин передбачає кріплення його до місця роботи скотчем. Нитки з бісером діляться на 5 пасм – по 2 в кожній. Коса плететься так:
- Крайню ліву пасмо проводять під таку нитку, потім вона повинна пройти над далі йде.
- Права пасмо проводиться над попередньою ниткою.
- Проходять наступній пасмом.
Дії повністю дублюються, поки коса не буде сплетена повністю. Стопорні бісеринки знімаються, а також усувають непотрібний бісер для вирівнювання вироби. За останніми бісеринам пару раз проходять волосінню щоб уникнути їх падіння. Кінці скріплюються вузликом. Заключний етап передбачає повторення, щоб зробити петельки для кінцевика, у нього буде вставлено застібка. Плетіння бісером є унікальним видом мистецтва, до якої можуть вдаватися, як тільки початківці освоюють метод, так і досвідчені рукодільниці. Такі прикраси надають образу неповторність і очаровтельность. Вони звертають на себе увагу навколишніх, допомагають жінці відчути себе чарівною!
Фото готового кольє з бісеру і намистин