Детальне покрокове малювання хлопчика олівцем для початківців. Малюємо хлопчика підлітка від маківки до п’ят. Малювати може кожен. Так-так! Кожен! При особливому бажанні і послідовності процесу будь-яка людина зможе зобразити що і кого завгодно. А якщо мова йде про срисовке – така ідея точно увінчається успіхом. Намалювати людини – це завдання, яка тільки здається складною. У даній статті буде детально викладено все, що потрібно для створення малюнка хлопчика. Поетапно, крок за кроком, від простого до складного. Отже! Озброюємося:
- простий олівець (особливо сміливі художники можуть взяти відразу фломастер)
- аркуш білого паперу формату А4 (підійде і будь-який інший формат)
Урок 1. Детальне покрокове малювання олівцем
Перший варіант малюнка хлопчика буде дуже простим і схожим на те, як виглядають діти в мультфільмах. Тут не треба ніяких попередніх дій – просто сміливо беремося і малюємо. Всі кроки уроку зможе повторити і дитина, і дорослий. Голова, волосся.
- 1) Малюємо коротку стрижку. Для цього ведемо зигзагоподібну лінію верху зачіски з імітацією стирчать віхров у дитини.
Внизу завершуємо овал обличчя, не доводячи до початку лінії, що зображує волосся.
- 2) Тут же, не відриваючи олівця, робимо завиток, схожий на маленьке вушко – виходить, що хлопчик стоїть напівбоком. Він повернувся до нас правою щокою і вухом.
- 3) Завершуємо обриси волосся короткими увігнутими дугами, що відділяють особа від зачіски. (приблизно 3 дуги)
Одяг, взуття, кінцівки.
- 1) Двома маленькими дугами промальовуємо напівкруглий комір футболки і шийку дитини.
- 2) Далі – сама футболка. (Пам’ятаєте! Довжина рукавів не повинна перевищувати довжину самої футболки, кофти або сорочки) Руки хлопчика у нас будуть розкинуті в сторони.
- 3) Нижня частина образу. Штани або шорти (Залежить від довжини. Але якщо ж ви все-таки вирішили, що це будуть штани – довжина штанин повинна бути більше довжини рукавів сорочки!)
- 4) Взуття. Простіше всього намалювати закриті черевики. Малюємо їх обрис і доповнюємо парою-трійкою петельок – це буде імітація шнурків.
- 5) Тепер до рукавів домальовували кисті рук і недовгі пальці.
Особа. Тут багато залежить від фантазії художника.
- 1) Очі. Два маленьких кола на невеликій відстані один від одного. (Увага! Вони повинні знаходиться вище вуха хлопчика!) Можна також дугами під ними зобразити невеликий пращури від посмішки.
- 2) Невисокі вигнуті брови. Вони можуть бути трохи підняті.
- 3) Кирпатий носик приблизно на рівні верхівки вуха.
- 4) Трохи вигнута лінія посмішки.
Тепер можна включити фантазію і домалювати деталі. Наприклад:
- ямочки на щоках;
- веснянки;
- кишені на штанцях;
- принт на футболці.
Щоб малюнок виглядав закінченим треба його прикрасити і обвести по контуру нетовстим фломастером.Радимо доповнити картинку зображенням машинки, кульки, м’яча або будь-якої іншої іграшки.
Таким же способом можна намалювати дівчинку, змінивши лише довжину волосся і домалювавши довгі вії.
Урок 2. Малюємо хлопчика підлітка
А тепер спробуємо створити зображення хлопчика підлітка. Цей варіант більш деталізований і дозволить освоїти універсальну техніку малювання людини. Тут, крім паперу і простого олівця, знадобиться ще:
- точилка;
- ватні палички.
Підліток буде зображений у профіль, лівою щокою до нас. Обличчя, голова, волосся.
- 1) Тепер будемо починати з контурів особи. Єдиною лінією промальовуємо трохи похилий лоб, невелику западину перед носом, лінію носа, зімкнуті губи і чіткий гоструватий підборіддя.
- 2) Зигзагом промальовуємо ліву ніздрю, додаючи реалістичності малюнку. Проводимо коротку лінію рота, трохи йде вниз. Зверху і знизу від неї – лінії губ. (Пухкі або більш вузькі – вирішувати художнику)
- 3) Малюємо око мигдалеподібної форми, зверху лінію рухомого століття і чітку брову. Увага! Очей повинен бути в області переходу чола в перенісся. Вираз обличчя багато в чому буде залежати від форми брови.
- 4) Продовжуючи верхню лінію голови, малюємо проділ і від нього ведемо вгору кілька (10-12) переривчастих, трохи зігнутих в різні боки, ліній. Це волосся. Тепер робимо коротку стрижку лівого боку голови. Висок робимо косим. Не забудьте залишити місце для вуха.
- 5) Далі проводимо середнього розміру вухо. Воно повинно бути на одному рівні з переніссям. Позначаємо борозенки вушної раковини парою-трійкою изгибающихся ліній.
- 6) Зовсім трохи відступаємо від підборіддя хлопця і проводимо кордон широкого коміра пальта. Він піднятий. При бажанні позначаємо плече з ґудзиком та частина рукава.
- 7) Деталі! Останній, але не за значенням, пункт малювання. Необхідно заштрихувати частими короткими лініями волосся підлітка. Увага! Не забуваємо, що штрихувати треба по лінії росту волосся: верхню, більш довгу частину – по напряму вгору, нижню коротку – вниз.
Тепер прийшов час точила і ватних паличок. Беремо олівець і сточуємо невелику кількість грифеля. Набираємо цей порошок на паличку і затемнюємо вушну раковину, губи, область над оком, частина шиї під підборіддям і краю коміра. Готово! Дотримуючись ці кроки можна намалювати портрет будь-якої людини, людиноподібна істота або навіть хлопчика з аніме – новий популярний тренд серед творчої молоді. Образотворче творчість – прекрасний спосіб самовираження і розслаблення. Пробуйте різні техніки і набивайте руку. Це нескладно! Малювати можуть все!
Фото приклади та ідеї для хлопчиків срисовки