Пластикові одноразові стаканчики поширений і дешевий матеріал для створення виробів. Все про вироби з пластикових стаканчиків своїми руками. Фото ідеї, майстер-класи та поради! Одноразова посуд супроводжує сучасну людину практично скрізь. Деякі навіть вдома її використовують, лінуючись мити керамічні чашки і тарілки. У пунктах громадського харчування, в офісах, у поїздах на природу отримали широке поширення пластикові стаканчики. У них є маса переваг – місткі, гігієнічні, прозорі, міцні. Не дивно, що творчі натури полюбили їх і активно застосовують як виробного матеріалу. Пластиковий стаканчик не страшно вручити дитині і запропонувати змайструвати просту річ. Все, що знадобиться для роботи, це клей, кольоровий папір і багата фантазія.
Користь від пластикових стаканчиків
Стаканчики хороші тим, що дозволяють створювати об’ємні фігури. Це перевага благотворно позначається на розвитку дитини, робить його:
- кмітливим;
- уважним;
- посидючим;
- здатним бачити красу у звичайних предметах.
Майструючи прості речі, діти здобувають навички роботи з клеєм, ножицями, вчаться моделювати, пізнають властивості різних матеріалів. Отриманий досвід зробить навчання в садку і школі легше.
Зайчик
Виготовивши кілька тваринок за єдиним подобою, можна грати в театр і розігрувати цікаві сценки. Для роботи знадобляться:
- Пластиковий стаканчик білого кольору, якщо під рукою лише прозорий, то забарвити його білосніжною гуашшю;
- Невеликий шматочок фетру, білого та рожевого кольору;
- Чорний маркер;
- Лялькові плоскі очі, продаються у відділах з товарами для творчості;
- Коктейльна трубочка.
Майстер-клас по створенню зайчика включає наступні кроки:
- Вирізати з білого фетру дві однакові подовжені деталі;
- З рожевого фетру вирізати елементи трохи менше і наклеїти їх на білі деталі;
- В результаті вийшла пара заячих вух;
- Розташувати стаканчик денцем вгору, відкритою частиною вниз;
- Вушка приклейте клеєм ПВА вертикально, притуливши їх трохи нижче денця;
- Змайструвати мордочку, наклеїти вічка;
- Коктейльну трубочку розрізати навпіл, половинки схрестити і наклеїти на мордочку, зобразивши вусики;
- Маркером намалювати усмішку, брови «будиночком».
Таким же чином створюють ведмедика, вовка, жабу і інших звіряток. Пластикові стаканчики легко забарвлюються акриловою фарбою в будь-який колір.
Собачка з стаканчиків з-під йогурту
Переглядаючи фото на інтернет-ресурсах, присвячених розвитку дітей, можна переконатись, що з підручних матеріалів можна створити оригінальні вироби і навіть предмети декору. Яскравим прикладом є собачка, виконана з трьох стаканчиків з-під йогурту. Виготовлення займає буквально півгодини, зате дитина отримує незвичайну іграшку, до створення якої він теж доклав руку. Майстер-клас:
- У одного стаканчика відрізати верхню частину і вставити в інший, виходить закрита з обох сторін деталь (голова);
- Йогуртові стаканчики мають характерний відворот, від нього потрібно відрізати зайве, залишивши тільки круглі елементи, що нагадують вуха;
- До отриманої голові потрібно приклеїти покупні вічка або намалювати їх маркером;
- Намалювати круглий ніс і приробити фетровий язичок;
- У третього стаканчика з того боку, де питна частину, потрібно відрізати зайвий матеріал, зобразивши чотири лапи;
- Голову приклеїти до тулуба клеєм ПВА.
Для складання деталей можна використовувати шарнірний спосіб. Це дозволить собачці рухати головою. Шарніри продаються у відділах творчих товарів, коштують недорого.
Новорічна іграшка «дзвіночок»
Дзвіночок вважається простий виробом. Нею можна спантеличити дітей у віці 3-4 років. Допомога дорослого полягає лише в тому, щоб виконати в денці отвір і просунути в нього стрічку, складену вдвічі і з внутрішньої сторони зробити вузлик. Стаканчик з петелькою нагадує дзвіночок і дитині легше декорувати його. Самий доступний спосіб для прикраси це пензель і фарби. Розфарбовуючи стаканчик, дитина здобуває навички працювати з нестандартною поверхнею. Адже, щоб зобразити простий листочок, потрібно пристосуватися. В основному, діти малюють повторювані точки і штрихи кольоровими фарбами. Отримані дзвіночки гарні в якості самостійних сувенірів, які дитина з гордістю дарує бабусі і дідуся. Очікуючи на Новий рік, на дзвіночки можна наклеїти паперові сніжинки, мішуру і прикрасити ними ялинку.
Сніговик
Справжній фурор на будь-якому заході виробляє сніговик, виконаний з пластикових стаканчиків. Його зростання можна порівняти з людським, а всередині захований джерело світла, який перетворює сніговика в справжній шедевр креативного майстерності. Основні матеріали, які потрібні для роботи:
- кілька десятків прозорих стаканчиків;
- гарячий клей і пістолет.
Інструкція по виготовленню виглядає так: Перший шар (основа) формують 20 ємностей, склеєних між собою боками;
- В наступному ряді кількість стаканчиків збільшується через один;
- У наступному – через два;
- І так до тих пір, поки не буде досягнутий обсяг кулі, який замислювався по ідеї;
- Потім кількість ємностей в кожному рядку потрібно планомірно збавляти.
Ідентичним способом виготовити ще дві кулі меншого діаметру. Спорудити деталі один на одного, найменший розташувати зверху. Можна формувати сніговика з двох куль. Коли фігура буде готова, потрібно змайструвати з підручних матеріалів ніс-морквину. Він повинен бути не тяжким, щоб не переважувати легкого сніговика. Можна використовувати пластикову пляшку, в якій попередньо відрізати нижню частину і забарвити в помаранчевий колір. Шарфик, пов’язаний спицями великою в’язкою, додасть сніговикові образ доброго і довгоочікуваного гостя, який зайшов з вулиці на свято. Сніговик всередині порожнистий, в нього можна вмістити невеликий світильник. При роботі необхідно дотримувати правила техніки безпеки.
Ялинка з стаканчиків
Новорічну ялинку можна виконати з будь-яких матеріалів, але із стаканчиків вона виглядає особливо привабливо. Одночасно задіяні обидві порожнини – ялинка тягнеться вгору, і разом з тим відводить погляд в горизонтальному напрямку. Для створення ялинки знадобиться:
- непрозорі пластикові або паперові стаканчики;
- зелена мішура;
- маленькі ялинкові кулі, за розміром повинні уміщатися всередину склянки;
- гарячий клей.
При роботі з гарячим клеєм потрібно дотримуватися обережності, щоб не обпектися. Покроковий план виготовлення:
- П’ять ємностей розташувати поруч один з одним і склеїти боками;
- У наступному ряду розмістити чотири стаканчика, в кожному наступному ряду зменшувати їх кількість, поки зверху не залишиться всього один;
- На дно кожної ємності вкласти трохи мішури;
- На ободках стаканчиків закріпити за елочному кульці.
Ялинка проста, але виглядає неймовірно красивою. Нею можна прикрашати інтер’єри офісів, відділів у торговельних центрах, квартир, ставити в шкільних класах і групах в дитячих садах. Святковий настрій всім, хто відвідує ці місця, гарантовано. Пластикові стаканчики як виробного матеріалу добре показують себе у творчій роботі. ЇХ активно застосовують у дитячих дошкільних установах для розвитку моторики, посидючості, здатність доводити почату справа до кінця. Для кожного свята можна приготувати забавний сувенір з простих стаканчиків.
Фото ідеї виробів з пластикових стаканчиків