Бісер – красивий і зручний матеріал для виготовлення виробів. Все про виготовлення виробів з бісеру для початківців – опис схем плетіння, зрозумілі майстер-класи, фото ідеї та поради! Бісер – красивий і зручний матеріал для виготовлення виробів. З нього можна виконувати вишивки, виготовляти фігурки тварин, бонсай, іграшки, брелоки і багато іншого. Сьогодні все більше охочих, як дорослих, так і дітей, займаються бісероплетінням. Це заняття дуже захоплює, а у дітей розвиває дрібну моторику і посидючість.
Матеріали та інструменти для бісероплетіння
Для виконання виробів з бісеру потрібні наступні матеріали:
- бісер різних кольорів. Сьогодні в магазинах продається бісер різного розміру і широкої колірної гами виробництва Японії, Чехії, Тайваню, Китаю та інших країн.;
- дріт, волосінь, нитка. Нитка краще підійде нейлонова, вона міцніша. Волосінь підбирається в тон виробу. Дріт буває різної товщини, підбирати її потрібно під розмір бісеру, а жорсткість – під вигляд виробу. Мідний дріт – ідеальний варіант;
- ножиці, плоскогубці, круглогубці, кусачки, голки для збирання бісеру;
- клей, лак, фарби;
- інші матеріали та інструменти в залежності від того, яке виконується виріб.
Все це необхідно приготувати заздалегідь.
Схеми для бісероплетіння
Щоб зробити виріб з бісеру, потрібно знайти її схему. Схеми не завжди виявляються легкими для прочитання, але існують загальноприйняті правила читання. Цифра 0 або 1 позначає першу намистинку плетіння. Рух голки показано стрілочками. Якщо в колі намальовані дві намистини або більше, то їх потрібно об’єднати разом у наступному ряду. Якщо з однієї намистинки виходять дві стрілки або вони знаходяться між намистинами, то в поточному рядку потрібно збільшити кількість намистин. Позначень на схемах буває багато, і якщо вони здаються складними, то можна просто дивитися відео майстер-класів в інтернеті, там все докладно розказано і показано.
Браслети з бісеру
На початку дроту, на яку будуть нанизані намистини, потрібно зробити петельку, щоб намистини не випадали. Тепер можна збирати бісер в поєднанні з намистинами, придумуючи різні комбінації кольорів і розмірів. Надівши на основу останню намистину, потрібно знову зробити петельку, щоб закріпити браслет. В інтернеті існує багато фотографій з браслетами на руку, які можна втілити у виріб, або самим придумати що-небудь унікальне і неповторне. Початківцям краще спочатку плести браслети, вибираючи бісер великого розміру, потім можна перейти на стандартний. Також рекомендується новачкам купувати китайський бісер, так як він дешевше. Але і якість його залишає бажати кращого: бісеринки можуть потрапляти різного діаметру, виріб буде вицвітати, бісер схильний до розколів. Коли з’явиться досвід бісероплетіння можна купувати бісер кращої якості, з якого виходять рівні прикраси.
Фігурки тварин з бісеру
Початківці умільці найбільше люблять майструвати фігурки тварин. Виконати їх нескладно, а вони виходять дуже гарними. І застосування їм можна знайти гідне: брелоки для ключів, дитячі іграшки, брошки для одягу і т. д.
Крокодил
В залежності від того, якого розміру обраний бісер, потрібно відрізати довжину волосіні (від 1 до 2 м). Здійснювати нанизування бісеру паралельно на перший і другий ряд одночасно. Потім один кінець волосіні протягнути через намистини протилежного ряду в зворотному напрямку і затягнути. Потім аналогічно нанизувати бісер наступних рядів, фіксуючи зустрічним кроком іншого кінця волосіні.
Бабка
Також виконується паралельним плетінням. Покрокова інструкція:
- Голова: на середину дроту набираємо одну велику намистину, одну влучну, одну велику, три дрібні, з’єднуємо кінці дроту;
- Тіло: через три дрібні намистини протягуємо іншу дріт, набираємо 4 дрібні на її кінець, а інший кінець протягуємо в іншу сторону;
- Наступний ряд аналогічно пункту 2), але нанизувати 5 намистин; повторити ще два рази;
- Хвіст: робити аналогічно тулуба, спочатку 3 намистини, потім 12 рядів з двох намистин;
- Крила: в ряд з 4-х намистин тулуба протягнути дріт, з кожної сторони нанизати по 26 бісерін, кінці просмикнути в перші, затягнути;
- Протягнути кінці через 5 бісерін тулуба, нанизати по 23 штуки для другої пари крил, затягнути і закріпити.
Використовувати бабку можна як брошка або як шпильку.
Дерева з бісеру
Такі дерева – дуже хороша ідея для подарунка. Вони прикрашають інтер’єр будинку і радують око незвичайними формами і різноманітністю фарб. Принцип плетіння практично однаковий. Зазвичай спочатку готуються гілочки. На дріт приблизно 45 см довжини набирають 8 дрібних намистин, потім роблять петлю, скручують її вдвічі, таким чином зробити 8 петель. Потім скрутити обидва кінця разом, вийде бутончик. Для деревця їх потрібно 150 штук, залишивши 10 см вільних кінців дроту. Кожні три бутончики сплітаємо в один великий, їх вийде 50 штук. Три пучка потрібно з’єднати один з одним, потім обмотати основу ниткою приблизно 2 см довжини, вийде верхня гілка. Зробити ще дві таких гілки, з’єднати з верхньої, відступаючи 2 мм вниз, це буде велика гілка. Так формуються і інші гілки. З’єднують гілки дротом товщиною 3 мм, а поверх неї обмотують капроновою ниткою. Вигини дерева виконують за бажанням, як спрацює фантазія. Стовбур можна розфарбувати. Дерево кріпиться до будь-якого готового основи, або ж зробити його з алебастру і клею і задекорувати.
Вишивка бісером картин
Такими картинами можна прикрасити будинок, дачу, подарувати друзям і навіть продати, так як ручна робота цінується завжди. Схеми для вишивки бісером виглядають також, як схеми для вишивки хрестиком. Кожна клітинка – це одна бісеринка. Техніка плетіння – мозаїчна. Нитки підходять шовкові і бавовняні. Гарні також поліестерові нитки, вони не мають тенденції до перекручення. Колір ниток бажано підбирати під колір намистин. В ідеалі краще взяти полотно з вже нанесеним на нього малюнком, це спрощує завдання. Найкраще підходить щільний льон або бавовна. Для роботи можна використовувати п’яльці. Голки для бісеру рівні по всій довжині, однакової товщини.
Початківцям майстрам краще всього починати з простих малюнків: квітів, тварин, іграшок і т. д. Коли з’явиться певний досвід, можна вишивати натюрморти, пейзажі, ікони і навіть портрети. Якщо помістити таку роботу в рамку, вона перетвориться на закінчений виріб.
Таким чином можна плести дитячі іграшки, шкатулки, біжутерію будь-яких видів, букети квітів і все, що тільки може прийти в голову креативному любителю рукоділля.
Фото ідеї виробів з бісеру