Саморобні вироби з дроту мають незабутній, витончений вид. Все про вироби з дроту своїми руками – майстер-класи, поради по роботі з матеріалом, фото ідеї! Незважаючи на зовні непривабливий вигляд дроту, вона є базовим матеріалом для створення ексклюзивних виробів, прикрас, предметів декору. У поєднанні з бісером, тканими клаптями, природним матеріалом, пластиліном вироби з дроту виглядають незвично і можуть складати повноцінні композиції. Популярною різновидом є синельная дріт. Вона безпечна, приємна на дотик, має цікаву фактуру і підходить для роботи навіть дитині.
Підготовка до роботи
Дріт вважається складним матеріалом. Працювати з нею нелегко, потрібно прикладати зусилля. Для полегшення творчого процесу досвідчені майстри використовують інструменти:
- кусачки для відкусування шматочків дроту потрібної довжини;
- пасатижі, голчасті плоскогубці для закручування та вигинання фрагментів;
- електричний паяльник, для скріплення товстого мідного дроту;
- молоток, ковадло, для додання матеріалу плескатої форми;
- шматок наждачного паперу для полірування;
- ножиці;
- ізоляційна стрічка або скотч, для скріплення деталей в проміжних етапах роботи.
- Ідея композиції іноді сама несподівана, тому в даний перелік інструментів можуть бути включені додаткові інструменти.
Різновиди дроту
Дріт дивує своєю пластичністю і великим потенціалом для застосування в дизайні прикрас і декоративних сувенірів. Вона широко застосовується для створення біжутерії. У рідкісних випадках беруть матеріал із благородних металів. В основному в хід йде проста, недорога дріт:
- мідна;
- алюмінієва;
- біжутерного, продається у відділах творчих товарів.
Біжутерного дріт створена спеціально для креативних робіт. В її сплаві є метали, що володіють цінними художніми властивостями – м’якість, міцність, пластичність, гарний зовнішній вигляд. В перерізі має круглу, напівкруглу або квадратну форму. У продажу можна зустріти мідний дріт з сріблястим покриттям з плоским перетином, алюмінієву з блискучим напиленням. Алюмінієвий матеріал для творчості протистоїть корозії і негативного впливу навколишнього середовища. З технічним матеріалом, що складається з чистої міді, нержавіючої сталі, теж працюють, але процес ускладнюється із-за необхідності очищати його від ізоляції.
Правила роботи
Досвідчені майстрині виготовляють ексклюзивні прикраси з дроту, дають поради по роботі з даним матеріалом:
- для важких намистин брати міцну дріт;
- чим більший діаметр металевого матеріалу, тим більше заповнюється отвір всередині намистин, відповідно, тим він стійкіший до зносу;
- відстань між намистинами повинно дозволяти їм вільно переміщатися.
Перші кроки
Вироби на дротяною основі вражають своєю красою. Хочеться долучитися до цього мистецтва і теж створити щось прекрасне. Однак, щоб не зіткнутися з синдромом розчарування новачка, починати потрібно з простих виробів, поступово ускладнюючи їх. Першими кроками в плетінні можуть бути нескладні контури тварин, фантазійних чоловічків, різноманітних предметів. Наприклад, щоб змайструвати просту ялинку, достатньо зігнути дріт, навіщо симетрично зігнути її половини. Якщо зробити заготовки колечок, а потім з’єднати їх групами по три-п’ять штук іншим кільцем, то вийде простий браслет. Гірлянда з кілець прикрасить дитячу кімнату. В роботу по створенню виробів з дроту з задоволенням залучаються діти від дошкільного віку і старше.
Квіти з дроту
Як будь-яка творча діяльність, робота з дротяним матеріалом розвиває у дітей моторику, пам’ять, здатність до логіки, фантазію, уяву, посидючість, прилучає до креативу, допомагає пізнавати навколишній світ. Для дитячих рук підійде тонка дріт, її легко згинати, деформувати. На початку роботи квітка зі стеблом малюють на папері, в процесі роботи заготівлю прикладають до шаблону для порівняння. Для зміцнення стебла, його обкручівают подвійним складанням дроту. Серединка квітки – кільце, пелюстки – хвилями обмотана навколо кільця дріт.
Новорічна ялинка
Для роботи знадобляться два типи дроту – товста і тонка. З товстої майструють основу, трикутний контур, формуючи красивий завиток зверху. На тонкий дріт нанизують різноформатні або однакові намистини і вільно обмотують нею основний контур. Подібна ялинка гарна для подарунка друзям як сувенір, для прикраси справжньої ялинки, а так само в якості самостійного елементу декору.
Метелик
Ялинка і квітка були плоскими фігурами. Метелик вважається виробом більш складного рівня, в ній потрібно заповнювати порожнечу контурних деталей. Майстер-клас включає кроки:
- Починаючи від тіла метелика, формують контур верхніх крил;
- Прокладаючи дріт вздовж тіла, створюють контур нижніх крил;
- Зміцнюють крила обмотуванням тіла подвійним складанням;
- Переходять до заповнення пустот всередині контурів красивими завитками;
- Витягають кінчики дроту зверху, обрізають зайве, закручують вусики.
Метелик готова. За таким же алгоритмом можна створювати фігурки тварин, квітів, людей. Заповнений простір усередині контуру забезпечує виробу закінчений вигляд.
Ангел з дроту і бісеру
Дротяний ангел з вплітанням бісеру виглядає ніжно і повітряно. Для роботи беруть тонку і товсту дріт. З товстого дротяного матеріалу створюють каркас. На тонкий дріт нанизують бісер блакитного кольору для заповнення контуру тіла, червоним бісером заповнюють область шиї та рук, білим – крила і німб над головою. Виріб виходить витонченої. Її не соромно подарувати друзям та рідним людям на Новий рік чи Різдво.
Грошове дерево
Звичні предмети іноді стають нудними, хочеться освіжити інтер’єр, додати в нього нових цікавих штучок. Грошове дерево здається складним, але на практиці його легко створити, якщо є початкові навички роботи з дротом. Знадобляться:
- мідний дріт потрібного діаметру;
- великі і дрібні намистини;
- декоративні монетки;
- голчасті плоскогубці;
- надфіль;
- клей на силіконовій основі для покриття зрізів.
Якогось певного алгоритму створення грошового дерева не існує. Кожен створює його так, як йому подобається. Загальною деталлю є стовбур. До нього кріпляться гілки, завитки з нанизаними намистинами. Вид дерева залежить від фантазії і уяви майстра.
Підставка для серветок
Як і грошове дерево, даний виріб залежить від креативного бачення майстра і може бути яким завгодно. В основі підставки тримач для серветок, бічні стінки представляються у вигляді плетеного контуру з завитками. Для роботи використовують товстий дріт, так як пачка серветок має значну вагу. Вигини і завитки формують за допомогою голчастих плоскогубців. На кінчики дроту, щоб уникнути царапаний, капають по краплі силіконового клею. Шорсткі ділянки поверхні полірують наждачним папером.
Хмара з дроту
Цікаво як предмет декору виглядає хмара з дощем з дроту. Фігура проста, але напрочуд гармонійна. Контур хмари має овальну нерівну форму, з легкими хвилями. У нижній частині хмарного контуру закріплені довгі відрізи дроту зі сформованими краплями на кінці. Відрізи зображують дощ. На тематичних інтернет ресурсах багато фото виробів з дроту. Від деяких неможливо відірвати погляд, хочеться змайструвати таку ж і прикрасити їм свій будинок.
Фото ідеї саморобних виробів з дроту