Саморобний вироби у вигляді світлофора відмінно підійде для дитячого садка і школи. Підбірка класних майстер-класів по створенню вироби світлофора з підручних матеріалів – корисні поради, гарні фото ідеї! Переходячи перехрестя на вулиці і тримаючи дитину за руку, обов’язково зверніть його увагу на світлофор і поясніть, чому він по черзі спалахує то червоним, то жовтим, зеленим кольором. А повернувшись додому, запропонуйте малюкові зробити своїми руками саморобку «Світлофор», щоб закріпити отримані на вулиці знання про правила дорожнього руху. Робити саморобку доведеться з урахуванням віку сина або дочки.
Для 2-3 років
Для діток, які тільки пішли в дитячий сад, краще зробити заготовки заздалегідь. Виріжте прямокутник з картону, наклейте на нього такий же за розмірами прямокутник з чорного паперу. Виріжте з чорного паперу три трикутника, щоб їх кути виходили за межі заготовки світлофора. Ще вам знадобляться три кола – червоного, жовтого і зеленого кольорів, але меншого діаметра. Тепер можна запрошувати чадо робити аплікацію. Нехай спочатку наклеїть на чорний прямокутник трикутники, а поверх них – кружечки. Під час роботи слід ще раз обговорити з дитиною, що означають кольори світлофора.
Для 4-5 років
Дитині цього віку можна дати в руки ножиці і нехай спробує сам вирізати всі деталі майбутньої вироби. На аркуші паперу зробити схему світлофора: накреслити прямокутник, більш вузьку ніжку і накреслити циркулем три кола на однаковій відстані один від одного. Завдання дитини – нарізати кольоровий папір відповідного кольору довільно, і отримані шматочки наклеїти на потрібний коло в хаотичному порядку. А корпус світлофора і ніжку обклеїти шматочками паперу коричневого кольору.
Для 6-7 років
Для першокласників тема вироби залишається та ж, але ми її трохи ускладнимо. Потрібно взяти дві прямокутні коробки з-під взуття з картону різного розміру. Більш вузька коробка буде в ролі підставки, а більш широке – тіло світлофора. Дитина за допомогою циркуля може сам намалювати три кола потрібних кольорів і вирізати їх. А наклеївши на коробку кола один над іншим, слід прикрасити роботу, як підкаже фантазія. Можна перетворити кольори світлофора в симпатичні смайлики, а під колом приклеїти бантики відповідного кольору. Можна прикрасити модель аплікацією, причому оченята і носики на всіх колах зробити однаковими, а ось губи повинні відповідати значенням кольору. На зеленому колі напівкругла усмішка, на жовтому – прямоугольничек, на червоному – такий же півколо, як на зеленому, тільки перевернутий.
А можна перетворити коробку у містера Світлофора, прикрасивши його верхівку циліндром, або постового, надівши йому зверху формений кашкет.
Якщо дитина знайомий з технікою орігамі, то можна зкреативити і запропонувати йому згорнути з червоної, жовтої і зеленої папери з котячої мордочки, після чого наклеїти їх на прямокутну смужку картону в потрібному порядку.
Для 8-9 років
Для сина чи доньки, які відвідують молодшу школу не перший рік, можна придумати багато різноманітних варіантів виготовлення вироби.
Скручування
Для початку слід склеїти високий циліндр із чорного паперу. Намітити на ньому три кола. А потім тонкі смужки паперу червоного кольору накручувати на олівець. Отримані об’ємні кола наклеювати по черзі на коло. Те ж саме зробити і з жовтою, і з зеленим папером. Часу на таку саморобку піде чимало, але результат приємно здивує.
Об’ємний світлофор
А можна замахнутися і на об’ємну модель. Пропонуємо детальний майстер-клас:
- великий прямокутний аркуш картону згорнути навпіл і кожну половинку згорнути ще раз навпіл;
- на кожен з чотирьох вузьких смуг, отриманих в результаті згортання, циркулем завдати по три кола суворо вертикально;
- вирізати з кольорового паперу по 4 кола червоного, жовтого і зеленого кольорів;
- наклеїти кола на чотири частини світлофора;
- згорнути саморобку і заклеїти край, щоб вийшов паралелепіпед;
- вирізати чотири вузькі смужки картону і згорнути їх удвічі «книжечкою»;
- приклеїти отримані ніжки до кожного кутку основного виробу.
Щоб світлофор виглядав більш реалістично, можна зробити зверху козирок з картону, який потім обклеїти чорним папером.
Світлофор з тетрапак
Щоб спростити завдання, за основу можна взяти тетрапак великого об’єму. Молоко або кефір злити, помити його зсередини, висушити і можна приступати до роботи. Обклеїти готову основу можна самоклеїться чорною плівкою. В цьому випадку виріб вийде блискучим і буде добре виглядати. Залишилося тільки приклеїти кола трьох кольорів, зробивши козирки над кожним колом. В якості підставки можна використовувати тетрапак меншого розміру.
Світлофор з бляшанки
В господарстві завжди знайдеться висока вузька бляшана коробка округлої форми. Її можна легко перетворити на світлофор. Етапи роботи:
- Вирізаємо кружечки з картону, обклеюємо їх з одного боку стрічками двостороннього скотча і вирізаємо разом зі скотчем по контуру.
- Бляшанку обтягуємо чорної гофрованої папером і на цій основі приклеюємо заготовки гуртків по три з кожної сторони так, щоб скотч залишився зовні.
- Знімаємо по черзі скотч з кожного кружечка і посипаємо його блискітками відповідного кольору, розподіляючи їх рівномірно, щоб не було просвітів.
- Вирізаємо з чорного оксамиту шість півкіл і наклеюємо їх над кожним кружечком, щоб вийшли козирки.
- Верх світлофора заклеюємо чорним колом.
Ця модель хороша тим, що не потребує підставці, так як бляшанка і без неї буде триматися на столі.
Світлофор з упаковки зубної пасти
Витягніть зубну пасту з упаковки, а коробочку обклейте білим папером. Проробіть отвір шилом знизу упаковки. Прикладіть кришечку від крему на жовтому папері, обведіть контури і виріжте коло. Таких деталей потрібно чотири. Так само зробіть по чотири червоних і зелених гуртка. Наклейте гуртки з кожної сторони нашої коробки по черзі – червоний, жовтий зелений. В отвір вставити підставку для повітряних кульок. Не забудьте під час роботи записати відео на телефон, який можна буде викласти на ютуб-канал – нехай і інші діти навчаться робити світлофор щодо вашого майстер-класу.
Фото ідеї саморобних виробів у вигляді світлофора