Кращий спосіб зобразити початок зими – зробити вироби у вигляді снігура. Все про створення вироби снігура своїми руками, покрокові майстер-класи, фото приклади, ідеї та поради! З настанням зимових холодів у місто прилітають снігурі. Їх можна спостерігати на гілках міських дерев. Красногрудые красені відомі всім з малих років, вони зображені на численних листівках, присвячених новорічним святам і на ілюстраціях в книгах. Снігурі визнані символом зими. Є думка, що їх кількість зменшилося і побачити зимових пташок у місті велика рідкість. З цим питанням нехай розбираються орнітологи, а для себе кожна людина може змайструвати снігура з підручних матеріалів, прикрасити їм свій будинок або подарувати сувенір близьким людям.
Аплікація Снігур
Дітей у віці двох-трьох років вже пора знайомити з геометричними фігурами. Навчання ефективно проводити в ігровій формі, або під час творчої роботи. Аплікація допомагає малюкові вивчити відразу дві теми:
- фігури (коло, овал, квадрат);
- пори року (весна, зима, літо, дуже).
Снігурі асоціюються з зимою, тому логічно майструвати його саме в цей час року. Для роботи знадобиться:
- кольоровий папір;
- ножиці;
- канцелярський клей;
- допомога дорослого.
Вихователь або батько вирізає з кольорового паперу коло червоного кольору (5 см в діаметрі), коло чорного кольору (менше на половину), овал (в довжину трохи більше, ніж діаметр червоного кола). Майстер-клас для спільної творчості з дитиною:
- Наклеїти червоний коло по центру аркуша;
- Зверху розмістити чорний коло, це голова;
- Чорний овал приклеїти поверх червоного кола, трохи зрушити вліво, це буде крило. Дорослий пояснює дитині кожен крок, акцентує його увагу на постатях, проказує їх назву і колір.
- На голові намалювати фломастером гострий дзьобик, очей. Знизу тулуба – дві лапки.
Аплікацію можна повісити на видне місце в кімнаті або на кухні і звертати на неї увагу гостей, обов’язково уточнювати, що її зробив дитина самостійно. Так він зрозуміє сенс від творчої роботи, у нього буде з’являтися бажання змайструвати ще щось.
Снігур з вати і картону
Дана виріб виконується в техніці аплікація, але вважається більш складною у порівнянні з попереднім варіантом.
- На аркуші картону акуратно малюють простий контур майбутньої пташки, позначаючи частини тіла (крило, черевце, дзьоб, голова).
- Далі промазують клеєм ПВА і заповнюють контури ватою.
- Дочекавшись, коли клей просохне, беруть гуаш і, не розбавляючи її водою, акуратно за допомогою пензля промакивать вату.
У результаті виходить об’ємний, текстурний снігур на плоскій папері. Для повноти композиції додають гілки, виконані в будь-якій з технік:
- малюють фарбою;
- приклеюють стилізований шнурок або товсту нитку;
- роблять в такому ж стилі, як і сама птиця (ватою).
Замість вати часто використовують залишки пряжі відповідних кольорів, нарізані на дрібні шматочки (до 5 мм). З таким матеріалів навіть простіше працювати, не потрібно фарбувати і чекати висихання. Щоб дрібні фрагменти пряжі не перемішалися між собою, їх розкладають по тарілочках і беруть в міру потреби в потрібній кількості.
Пернатий красень з помпонів
Іграшка з помпонів дуже м’яка, пухнаста, приємна на дотик. Практика показує, що вона цілком витривала, витримує дитячі ігри і не розвалюється. Якщо приробити петельку до голови, то вийде брелок для ключів або для рюкзака. У будь-якому випадку, виріб з помпонів не тільки красива, але й корисна. Для роботи можна залучити дітей дошкільного віку, намотування ниток розвиває посидючість, здатність доводити справу до завершення, проявляти терпіння. Матеріали:
- щільний картон або набір для виготовлення помпонів;
- ножиці;
- фетр;
- намистини;
- супер клей;
- акрилова пряжа білого, червоного і чорного кольору.
Акрилова нитка підходить для створення іграшки, тому що вона міцна, красиво пушится, не вигорає під дією сонячних променів, має багату кольорову палітру. Снігур починається з виготовлення помпонів. Для цього виконують послідовність кроків:
- З картону вирізають по дві бублики з різною шириною. Ширина бублики дорівнює довжині ворсу у майбутнього помпона і визначає його розмір. Для тіла потрібен куля діаметром 5 см, для голови 2-3 див.
- Складають разом дві картонні заготовки, беруть нитку і починають обмотувати їх рівномірно по всій окружності. Щоб не втратити початковий кінчик, його витягують на 20 см, він стане в нагоді для зав’язування вузлика у готового помпона.
- Для тіла намотують невеликий сектор білої нитки, трохи більше червоною, решту об’єму заповнюють чорною ниткою.
- Після достатньої намотування потрібно взяти ножиці і акуратно відрізати нитку по зовнішній стороні. Відрізати потрібно всі шари.
- Міцно притримуючи пасму, туго затягнути нитку по центру, зав’язати вузол. Нитка не обрізати, вона знадобитися для з’єднання деталей.
- Підрівняти ножицями довжину ворсу, формую рівний шар. Тіло готове, у нього чорна основа і червоне черевце.
- Подібним чином виготовляють голову, використовую пряжу чорного і червоного кольору.
- Голову і тіло з’єднують за допомогою залишилися решт робочої нитки.
- З чорного фетру вирізають маленький трикутний дзьобик.
- Дзьоб і намистини-оченята приклеюють на супер клей.
Щоб надати пташці закінчений вигляд, з фетру можна вирізати крила і приклеїти до боків на супер клей.
Снігур в техніці пап’є-маше
Техніка пап’є-маше заснована на створення фігурок з жеваной папери. Вироби з пап’є-маше практикують на заняттях у дитсадівських групах. Робота руками додає позитивних емоцій, позбавляє від внутрішньої нестабільності, до того ж дітям подобається спостерігати, як з мокрого паперового грудки з’являються фігури чоловічків або фантазійних тварин. Для роботи знадобляться:
- рвана на клаптики папір, підійдуть картонні лотки від яєць, старі газети;
- клей ПВА, вода, кисть;
- ножиці;
- яйце з-під кіндер-сюрпризу, будь заготівля відповідної форми;
- нитки, скотч, стрічка малярна.
Опис роботи виглядає так:
- Нарвати паперовий матеріал на дрібні шматочки, скласти їх у велику ємність.
- Обклеїти заготівлю паперовими і газетними шматочками клеєм ПВА, розведеним у воді.
- З грудки газети сформувати хвостик і голову.
- Хвостик приклеїти до тіла.
- Голову обмотати нитками.
- Голову приробити до тіла за допомогою скотча.
- Обмотати заготівлю малярською стрічкою, нею ж сформувати невеликий дзьобик на голові.
- Виконати ще один шар, обмазати заготівлю паперовою масою, яку розмочили у воді попередньо.
- Дочекатися, коли просохне.
- Розфарбувати снегирька акриловою фарбою.
- Для очей виконати невеликі отвори і вставити намистинки, можна приклеїти покупні оченята.
- Покрити фігурку матовим лаком.
Снігур готовий. В цій техніці він виходить особливо реалістичним. Робота по виготовленню снігура не складна, але копітка, допомагає прищепити дитині терплячість, посидючість, старанність. У хід йдуть підручні матеріали, які є в кожному будинку. Діти завжди з захопленням реагують на вироби, виготовлені власноруч, дарують їх рідним людям або ставлять на чільне місце в своєму будинку.
Фото ідеї саморобних виробів снігурів