Вироби з геометричних фігур найкраще підійдуть для шкільної програми. Все про створення виробів з фігур для 1,2, 3, 4, 5 і 6 класів – фото ідеї, майстер-класи, поради! Творчий процес створення виробів з геометричних фігур нагадує конструювання. Заняття в цьому напрямку дуже корисні для розвитку дитини. Крім активації дрібної моторики вони допомагають дитині запам’ятати геометричні фігури та кольори, формують розуміння частин і цілого, що в свою чергу сприяє освоєнню математики. Дитина вчиться складати з елементів цілі конструкції, розвивається просторове і творче мислення.
Особливості роботи з геометричними фігурами в різному віці
Вироби з фігур доступні для занять з дітьми з самого молодшого віку.
- Для дітей 2-4 років завдання не повинно включати в себе більше 5 деталей. В іншому випадку дитина швидко втомлюється, плутається, а увага його розсіюється. Для виготовлення поробки малюкові необхідно приготувати готові елементи вироби з кольорового паперу і запропонувати основу з готовим контуром. Або показати послідовність виконання роботи.
- Діти у віці 4-5 років можуть вирізати з паперу прості деталі самостійно, але під наглядом дорослих. Для роботи дитині необхідні ножиці із закругленими кінцями. Діти такого віку здатні самі виконати вироби середньої складності.
- Учні молодших класів справляються самостійно з досить складними завданнями.
Для того, щоб зацікавити дитину виготовленням вироби з геометричних фігур, можна запропонувати йому інтерактивну гру на основі казки “Мишеня і олівець”. Ідею цю можна здійснити в домашніх умовах на заняттях в дитячому саду. Необхідно заздалегідь приготувати елементи, з яких складається кішка: круги, овали, трикутники. Захоплююча гра допоможе зробити творчий процес цікавішим для дуже активних дітей.
Аплікації з геометричних фігур
Прості аплікації
Найпоширенішим видом творчості з геометричних фігур є аплікації з паперових елементів. Малюкам можна запропонувати зробити найпростіші роботи з декількох деталей. Наприклад:
- ялинка з трикутників з підставою-квадратом,
- сніговик з кіл,
- кораблик з трикутників,
- простий будиночок,
- дерево з прямокутного стовбура і круглої крони.
Варіантів простих виробів дуже багато. З готових деталей на основу з намальованим на ній шаблоном малюки можуть самостійно наклеїти деталі простого вантажівки. Нескладно зробити схематичного курчати з двох жовтих кіл і трикутного дзьобик.
Проста дрібничка “Кішка”
Для роботи знадобляться:
- кругла деталь діаметром 5-6 см,
- 2 маленьких рівностороннього трикутника,
- великий прямокутний трикутник,
- квадрат для позначення лапок,
- овальний хвіст.
Послідовність роботи.
- Виготовлення аплікації починаю з наклеювання трикутника вертикально. Його основою служить маленький катет, а гіпотенуза буде виконувати роль спинки кішки.
- Наклеюють голову, до неї кріплять вуха.
- Потім на місце приклеюють квадрат-лапки і хвіст.
З віком кількість елементів вироби збільшується, завдання з конструювання ускладнюється. Дитина повинна розуміти важливість дотримання певної послідовності дій. Аналізувати, з яких елементів починати роботу. Для дітей середнього віку вироби з фігур є корисним видом діяльності. Вони розвивають посидючість, акуратність і працьовитість. Для прикладу таких виробів можна привести вазу з фруктами. Потрібні додаткові дрібні елементи для гілочок, знання про фруктах, їх формі і кольорах.
Складні аплікації з геометричних фігур
Складність творчого завдання полягає в кількості деталей вироби, необхідність дотримуватися певної послідовності при виконанні роботи. Діти цього віку повинні вміти самостійно підбирати форму і колір потрібних деталей, аналізувати порядок вирішення завдання. Хорошими варіантами виробів є декор великих деталей більш дрібними. Наприклад, прикраса пуловера візерунком з геометричних фігур, оформлення сільського пейзажу, позначення фруктових дерев у тематичній виробі “Сад”. Іншим прикладом складних робіт з фігур може послужити конструювання аплікації машина з трикутних елементів. У цьому випадку кузов автомобіля передбачає складання великих елементів з невеликих деталей. Це захоплюючий процес створення цікавою аплікації своїми руками. Він вимагає уваги і акуратності, розвиває просторове мислення, дає уявлення про частини цілого.
Саморобка “Рибка”
Оригінальна ідея вироби полягає у використанні великої кількості кіл.
- Для основи знадобиться аркуш картону синього кольору.
- Велике коло виконує роль голови рибки. Його треба умовно поділити вертикальною смугою на дві рівні частини.
- Луска рибки виконується з складених навпіл кіл.
- Нижні половинки “лусочок” наклеюють на основу від середини голови рівними рядами.
- Хвіст оформляють за допомогою двох половинок кола.
- Додаткові елементи вироби необхідні для оформлення фону. Невеликі кружечки позначають бульбашки повітря і камінці на дні.
Проявивши терпіння і посидючість, дитина своїми руками може виготовити дивовижні поробки. Ідеї для творчості можна почерпнути з відео уроків і фотографій тематичних виробів в мережі.
Вироби з ватяних дисків
Для виробів з геометричних фігур зручно використовувати готові ватяні диски. Вони добре приклеюються на паперову основу. Працювати з ними просто. Є можливість пофарбувати їх у різні кольори. Найпростішою виробом з таких дисків буде сніговик. Фактура матеріалу дивно підходить для здійснення задуму. З такої простої виробом впорається і дитина молодшого віку під наглядом дорослих. Оригінально виглядає аплікація “Сонечко в хмарах”. Фактура матеріалу добре передає фактуру хмар. Сонечко фарбують жовтою акварельною фарбою. Трохи складніше виконати з ватяних дисків гусеницю. Диски треба пофарбувати в зелений колір, просушити і наклеїти на основу. З пластиліну виконати деталі оформлення: мордочку, вусики, цятки на спинці.
Вироби з підручних матеріалів
Вироби з геометричних фігур можуть бути і об’ємними виробами. В якості основи можна використовувати підручні матеріали.
Бінокль з втулок від туалетного паперу
Втулка являє собою готовий циліндр, форму якого можна обіграти при творчому підході.
- Бінокль виготовляється з двох втулок шляхом їх склеювання.
- Виріб можна пофарбувати або обклеїти кольоровим папером для надання подібності з цим біноклем.
- Можна доповнити виріб тасьмою або шнурком для зручності використання.
Творчих ідей може бути дуже багато. А вироби відмінно послужать для цікавих ігор. З втулок можна змайструвати ракету, підзорну трубу, змайструвати оригінальну підставку для олівців.
Ігровий будиночок з коробки
Пакувальні коробки прямокутної і квадратної форми теж придатний матеріал для виробів з геометричних фігур. Виріб може бути різного ступеня складності. Найпростіші вимагають декоративного доповнення у вигляді дверей, вікон і даху. Вся робота будується на застосуванні геометричних фігур.
Вироби в техніці орігамі
Вміння робити об’ємні геометричні фігури малюкові знадобиться в житті. Техніка орігамі сьогодні користується великою популярністю, вона дає можливість створювати оригінальні речі. Але до виконання складних виробів не варто приступати відразу, необхідно починати з простих фігур. Існує багато майстер-класів, які полегшать будь-яку задачу. Необхідно лише знайти підходящий варіант, щоб приступити до реалізації задуманого. Заняття орігамі дозволять краще уявити фігури молодшим школярам.
Куб
Простий багатогранник складається з квадратів. Для розгортки знадобиться схема, яку краще зробити самостійно. На ній обов’язково передбачають місця для склеювання фігури. Готовий куб може використовуватися для різних ігор, він стане чудовою прикрасою будинку.
Конус
Зробити таку фігуру складніше. Циркулем малюють коло, вирізують сектор. Потім фігуру склеюють. Після вимірюють діаметр підстави, малюють за отриманими мірками коло. Бічна частина і підстави з’єднуються. Отриманий конус можна використовувати в якості каркасу для інших виробів. З нього вийде чудова ялинка, ковпак для чародія або гнома.
Піраміда
В основі цієї фігури лежить багатогранник. Всі бічні сторони трикутниками. Заздалегідь готується шаблон, за допомогою якого отримують розгортку. Її акуратно склеюють, щоб отримати готову фігуру.
Прикраси для дому
Якщо вирізати і склеїти багато фігур різних квітів і розмірів, то їх можна використовувати для декору приміщення. Вони стануть чудовими іграшками на новорічну ялинку. Їх вішають на нитку або волосінь, щоб прикріпити до стелі. Такі кольорові фігури попередньо прикрашають блискітками, тасьмою, намистинами, щоб вони блищали. З них створюють чудові гірлянди.
Заняття з дитиною обов’язково будуть сприяти її всебічному розвитку. Вирізаючи кольорові фігурки або склеюючи об’ємний предмет, він навчиться правильно сприймати відтінки. Створення аплікацій корисно для дрібної моторики рук, розвитку мислення і фантазії.
Проявивши фантазію, можна змайструвати з використанням фігур з геометрії цікаві вироби та аплікації. Робота з фігурами корисна для розвитку дитини. Вона готує його до навчання математики, полегшує розуміння основ конструювання. Вчить акуратності, посидючості. Розвиває аналітичні здібності і просторове мислення.
Фото ідеї виробів з геометричних фігур