Виріб у вигляді діда мороза зроблене своїми руками відмінно прикрасить будь-ранок. Все про створення вироби дід мороз з паперу, пляшок і фетру – фото ідеї, поради, майстер-класи! Напередодні Нового Року не тільки кожна дитина, але і дорослий прагне побачити диво. Але що якщо диво можна створити своїми руками? Чи може головний новорічний чарівник відвідати Ваш будинок на кілька днів раніше? Створити атмосферу свята допоможе виріб у вигляді Діда Мороза. Саморобний Дід Мороз стане не тільки прикрасою, але і подарунком для особливо близьких людей, адже створена дитиною іграшка – кращий доказ любові і щирості. Майстер-клас розповість про те, як зробити Діда мороза з недорогих підручних матеріалів.
Дід Мороз з пляшки і фетру
Одна з найбільш простих ідей для створення Діда Мороза – використовувати пляшку. Вона може бути абсолютно будь-який, як порожній, так і наповненим, якщо Ви плануєте зробити її прикрасою новорічного столу або подарувати друзям, знайомим, родичам. Пластикова пляшка також підійде – матеріал не принципове. Для стійкості в пляшку можна покласти камінчики, цвяхи, болти, гайки – будь-які важкі матеріали, які знайдуться в будинку. Крім пляшки візьміть:
- Тканина червоного/зеленого кольору
- Білу тканину.
- Тасьму.
- Вату.
- Фольгу.
- Звичайні нитки.
- Ножиці.
- Клей.
- Степлер.
В першу чергу декоруємо пляшку – для цього потрібно просто оберніть її тканиною і зафіксувати клеєм. Краще всього використовувати фетр, він виглядає вигідніше все, але якщо немає фетру, беріть будь-яку іншу. Відмінним виходом стане стара вицвілий сорочка, блуза. Порваною джинсів, брюк, футболкам теж знайдеться застосування. Чекаючи, поки клей висохне, із вати і фольги робимо для Діда Мороза чоботи і рукавички: скачуємо кульки з вати і обмотуємо їх фольгою, потім приклеюємо до корпусу. З тасьми або іншого шматка тканини вирізаємо пояс для шуби, оббивку подолу, комір, прикраси – укріпіть їх на пляшці в будь-якому місці так, як подобається, виходить. Білу тканину зшиваємо у вигляді невеликого мішечка, набиваємо ватою, щоб вийшов шар. Куля робиться не дуже об’ємним, навіть плоским. На ньому потім малюємо Діду Морозу очі, ніс, рот, вії, брови, приклеюємо ватну бороду. З’єднуємо всі частини вироби разом, чекаємо, поки висохне. Якщо пляшка пластмасова, то підіть більш складним шляхом. Ближче до вершини проткніть пластик і просуньте через отвори нитку. Її можна зафіксувати клеєм або степлером, можна залишити як є. Безпосередньо до нитки з обох сторін приліплюваний кульки з вати і фольги, щоб вийшли рукавички. З решти тканини спорудите мішок з подарунками, а олівець задекоріруйте так, щоб він нагадував ” чарівний посох. Обмотайте його фольгою, квітчастими або блискучими стрічками. Наверх прикріпіть бусинку або ґудзик.
Дід Мороз з паперу
Зробити Діда Мороза з паперу набагато простіше і швидше – для цього навіть не потрібні фото підказки. І хоча він виходить не таким незвичайним, як попередній, таке проведення часу обов’язково сподобається дитині, адже жодне дитяче свято не обходиться без конкурсу поробок.
Варіант 1
Для початку варто запастися білим і червоним картоном, папером, клеєм-олівцем, кольоровими фломастерами, олівцями. З червоного картону вирізаємо квадрат і склеюємо його у вигляді конуса, змастивши одну з меж клеєм. Обрізаємо краю так, щоб конус міг стійко стояти на плоскій поверхні. На папері малюємо довільну фігуру, що нагадує бороду Діда Мороза. Трохи вище середини промальовуємо отвір. В отриманій більше частини зображуємо обличчя – очі, ніс, рот, складки бороди. Обрізаємо фігуру по контурах і вийшов в середині коло нанизуємо на навершя червоного конуса. Повторюємо порядок дій кілька разів, щоб створити цілу армію новорічних чарівників.
Варіант 2
Другий варіант складніше і займе більше часу, зате фігура вийде симпатичніше і об’ємніше. Приготуйте двосторонній папір, нитка, ножиці, клей, степлер, прикраси – на будь-який смак. Аркуш паперу складаємо смужками в гармошку. Обв’язуємо отриману гармошку посередині ниткою так, щоб створити два півкола. Склеюємо обидва у єдиний коло. Друге коло робить з червоної і білої папери – це будуть особа і шапка. Повторюємо алгоритм з однією зміною: гармошку на самому початку обрізаємо на 1,5-2 сантиметри. Це допоможе додати виробі більш акуратний вигляд. Два кола накладаємо один на одного так, щоб стикалися лише верхні частини, тобто обличчя і тулуб. Закріплюємо їх степлером З білого паперу вирізаємо:
- Два невеликих овалу
- Смужку, в діаметрі дорівнює червоно-білому колі. Це буде оббивка шапки.
- Бороду в довільній формі.
- Помпон.
- Невеликий квадрат.
З чорної:
- Два маленьких кружечка – вони стануть зіницями.
- Товсту чорну смугу, по довжині вона повинна співпадати з діаметром першого вирізаного червоного кола – це основа пояса Діда Мороза.
- Маленький чорний квадрат.
Складаємо аплікацію спочатку на столі, щоб переконатися, що жодна деталь не забута. Найкраще склеювати очі, бороду і пояс окремо, а не прикріплювати зверху. В іншому випадку, деякі частини можуть з’їхати або загубитися. Після того, як всі шматочки приклеєні, залишаємо саморобку на деякий час, щоб вона встигла висохнути. Малюємо олівцями відсутні деталі – ніс, рот, брови, вії. Додайте прикрас у вигляді намистин, бісеру або тасьми. Якщо під рукою немає прикрас, використовуйте папір.
Якщо ви плануєте вішати такого Діда Мороза на ялинку, то зверху можна виконати ножицями невеликий отвір і через нього просмикнути нитку.
Подібні способи можна розбавляти своїми власними креативними придумками. Вечір, проведений за виробами, стане для дитини справжньою казкою, а дорослій людині допоможе відволіктися від повсякденних справ і відчути атмосферу святкового чарівництва.
Фото ідеї саморобних виробів у вигляді діда мороза