Осінь прекрасна пора багата на матеріали для виробів. Все про створення осінніх поробок своїми руками: цікаві ідеї, корисні поради, прикольні фото приклади! Осінь чудова пора року! Вона прекрасна сама по собі, в своїх буйних і насичених фарбах ароматах. Хто з нас не гуляв з батьками по осінньому парку, збираючи опале листя, жолуді і шишки? Все це незмінні атрибути осені, також як і вироби з них. І напевно кожен зможе згадати хоч одну таку осінню саморобку, зроблену своїми руками.
Краса природи надихає на творчість і дарує дорогоцінні, спільно проведені хвилини. Тому ловимо свій творчий порив, воодушевляемся і починаємо творити.
Перший етап. Заготівля матеріалу
Оскільки такого роду творчість більшою мірою дитяче, то процес заготівлі матеріалів для осінніх поробок може стати окремим, захоплюючим дією. Щоб запастися всім необхідним потрібно, неодмінно, відправся в парк чи в ліс. Гуляючи там, шарудіти листям. Заглядати в усі закутки, в пошуках шишки потрібного розміру. Розкладати по кишенях жолуді, каштани і горіхи. І вже звичайно великою удачею стане відшукати на прогулянці осінні гриби або ягоди. Вже на цьому етапі можна помітити, що належить прекрасне проведення часу!
Другий етап. Підготовчі роботи
Цей етап дуже важливий і його ніяк не можна пропускати. Необхідно ретельно просушити всі складові, задуманої вироби. У разі необхідності деталі покриваються лаком або фарбують у потрібний колір фарбою. Це робиться для того, щоб захистити виріб від гниття або появі цвілі. Так само, якщо використовувати необроблені матеріали, то в подальшому при засиханні кожного елемента, форма вже готового виробу може постраждати. Тому запорукою міцності та довговічності вироби стане правильна підготовка матеріалів.
Підготовка листя
Як же правильно просушити листя? Восени погода часто рясніє опадами, тому сушити принесений з прогулянки матеріал варто ретельно. Так наприклад, щоб позбавити листя від вологи, можна використовувати різні способи:
- якщо ви володієте достатнім терпінням і кількістю часу, можна використовувати спосіб природної сушки. Для цього потрібно взяти книгу, бажано товстіший, щоб мати можливість задіяти більшу кількість листків одночасно. Помістити листя між сторінок книги і відправити її назад на полицю. Чекати результату в цьому випадку доведеться від декількох тижнів до місяця.
- якщо такої кількості часу на очікування немає, можна прискорити процес вдавшись до допомоги праски. Але щоб не спалити і не пошкодити листя, необхідно розташувати її між щільними листами паперу і акуратно пропрасувати, уникаючи режиму відпарювання.
Дуже важливо знати! Жовті і червоні листя не змінюють свого кольору при висиханні. А ось в листках зеленого кольору у процесі сушіння руйнується хлорофіл, завдяки чому вони міняють свій колір на коричневий. І це потрібно враховувати при плануванні майбутньої композиції.
Підготовка жолудів, горіхів і каштанів
Так само як і листя, жолуді, горіхи і каштани можуть высушиваться двома способами:
- просушування натуральним способом у сухому місці, уникаючи прямого попадання сонячних променів, що займе близько місяця;
- значно прискорити процес допоможе духова шафа. Для цього потрібно розкласти матеріал на деко рівним шаром. Помістити його в духовку, яка попередньо була розігріта до 60 градусів. Для рівномірної просушування необхідно періодично перемішувати дека.
Заготівля ягід і сухоцвітів
Заготовити для осінньої вироби ягоди або сухоцвіти буде складніше. Про це варто подбати заздалегідь, нанизавши кожну ягідку окремо на нитку і залишивши висихати в сухому прохолодному місці. Бутони сухоцвітів також підвішуються на нитці, при цьому вони повинні розташовуватися верхівкою вниз. При такому розташуванні квіти збережуть свою початкову форму.
Для самих маленьких
Безумовно, найбільше задоволення такий вид діяльності приносить дітям! Вони з радістю беруться творити, занурюючись у світ фантазії і уяви. Результатом такої спільної з дорослими роботи, стає не тільки сам виріб. При заняттях творчістю розвивається образне мислення, здатність до імпровізації, відбувається дуже важлива розвиток дрібної моторики рук, а разом з нею і всього головного мозку. А також проводячи час з користю, ви гарантовано отримаєте величезне задоволення від спілкування з дитиною. Задумавши зробити саморобку з листя, жолудів або іншого осіннього матеріалу, з малюком, потрібно врахувати, що цей виріб має бути максимально простим, щоб бути під силу дитині. Але при цьому досить цікавим, щоб не набриднути йому. Самим доступним у цьому випадку стане картина або аплікація з використанням листя, жолудів пластиліну тощо. Для найпростішої вироби нам знадобиться:
- лист
- папери
- гуаш
- клей
- сушені листя
Будемо робити осіннє дерево. На аркуші намалювати коричневою тушшю стовбур дерева. Простим олівцем намітити крону майбутнього дерева. З допомогою клею закріпити сушені листя на кроні дерева, рухаючись від країв до середини. Картина із зображенням осіннього дерева готова. А виявивши ще трішки фантазії, за допомогою кленового листа можна зобразити голову левеня, спорудити мишку або їжачка.
Для тих, хто постарше
Коли дитина вже підросла і освоїв навички роботи з ножицями або голкою, вироби можуть набувати вже більш складні форми, ставати товстішим. Ягідки, з допомогою нитки з голкою, можуть перетворюватися в намисто. А кілька жолудів, за допомогою пластиліну та сірників, набувати вигляду чоловічка. Таке проведення часу відмінно підійде для позакласних занять у школі або для спільного проведення дозвілля з батьками за межами навчального закладу. Для діток шкільного віку дуже цікавим стане створення об’ємної вироби у вигляді осінньої галявини. Для неї знадобиться:
- картонна основа, в якості якого відмінно підійде кришка від великої взуттєвої коробки
- клей ПВА
- пластилін
- гілочки
- шишки, жолуді
- сушені листя
- підсушений мох
- щільний папір
- фарби
Картонне підстава офарблюємо в зелений колір, фіксуємо на ньому клеєм підсушений мох. З щільного паперу необхідно спорудити невеликий будиночок, обклеїти його сушеними листками. З гілочок можна сплести і закріпити нитками паркан, встановити його по периметру галявини. Якщо шишки покрити попередньо зеленою фарбою і потім закріпити з допомогою клею підставою вниз, то вони чудово впораються з роллю дерев на галявині. А з допомогою жолудів і пластиліну можна заселити її різними мешканцями.
Осінній дизайн в інтер’єрі
Декоративне дерево з осінніх матеріалів
Підтримати тему осені в інтер’єрі свого будинку можна за допомогою чарівних декоративних виробів, створених своїми руками. Вони наповнять ваш будинок красою і затишком, принісши з собою терпкі аромати і чари в’янення природи. Існує величезна безліч майстер-класів зі створення такого роду предметів. На одному з них пропонується створити дерево з сушених листя. Таке дерево прикрасить будь-яке приміщення і налаштує на осінній лад. Ось список того, що знадобиться для виготовлення штучного дерева:
- керамічний горщик для кімнатних рослин
- пінопласт
- гіпс
- клей
- стовбур дерева, який можна виконати з дерев’яної палиці або рівною гілки
- елементи декору у вигляді: листя, жолудів, красивих гілочок, сушених ягід і моху
Основою конструкції стане м’яч, який треба вирізати з пінопласту. Цей шар є кроною майбутнього дерева. Його необхідно з’єднати зі стволом. Для додання міцності на місце зіткнення двох деталей наноситься клей. Так само з допомогою клею фіксується стовбур дерева в горщику. На цьому етапі необхідно гіпсовий порошок розвести водою до консистенції сметани. Цей склад заливається в горщик, він дає конструкції необхідну твердість і імітує при цьому грунт. Після повного висихання гіпсу можна приступити до найцікавішого процесу декорації. На пенопластовое підстава крони легко нанизуються засушені листочки, гілочки плодових чагарників і дерев, а гіпсовий грунт в горщику відмінно маскується мохом і жолудями. Зроблене з дотриманням технології та з ретельно підготовлених матеріалів, таке дерево може радувати око ще дуже довго.
Декоративний букет із листя
Також оригінальним рішенням для декорування будинку стане створення рожевого букета з кленового листя. На відміну від інших виробів кленові листки не піддаються ніякій обробці, а використовуються у свіжому вигляді. Це обумовлено тим, що вихідний матеріал для створення квіткових бутонів повинен володіти гнучкістю. Така саморобка неодмінно сподобається не тільки за красу кінцевої композиції, але і за простоту її виконання. Для цього нам знадобляться:
- свіже листя клена
- нитки
- лак для фіксації волосся
Щоб зробити бутон, кленовий лист складається навпіл, не створюючи залому. Після чого він згортається в щільний рулон. З наступним кленовим листом проводимо ті ж маніпуляції і обертаємо його поверх заготовленого рулону. Величину квіткових бутонів можна регулювати по вашому розсуду, додаючи нові шари кленового листя. Якщо розмір і форма квітки вас влаштовують, то саме час закріпити його ниткою у підстави, яким є нерівний край листя. Таким чином збираємо весь букет. Оформляємо його навколо сушеними листками і грунтовно покриваємо всю композицію лаком. Милуватися таким букетом можна буде як мінімум до кона осені. Відпустивши свою фантазію в захмарний політ, можна придумати ще необмежену кількість виробів, які атмосферу свята принесуть у ваш дім. А процес їх створення зблизить вас з оточуючими. Не бійтеся творити і створювати щось нове!
Фото ідеї осінніх поробок