Слайм один з найпопулярніших антистрессов на сьогоднішній день. Все про створення лізунов в домашніх умовах з клеєм і без нього – майстер-класи та слушні поради! Слайм (англ. Slime) – одна з найпопулярніших на сьогоднішній день іграшок. Висока популярність Лизуна обумовлюється доступністю, безліччю видів, можливістю створення іграшки в домашніх умовах.
Походження іграшки
Slime (назва, дана виробником) з’явився в 1976 році в Америці. Випустив його відомий виробник дитячих іграшок Mattel. Цей концерн відомий так само своїми серіями ляльок Барбі і Monster High, з якими діти по всьому світу грають вже багато років. Перша партія еластичних іграшок зійшла з конвеєра тільки в зеленому кольорі. Швидше за все, саме з зовнішнім виглядом Слайма пов’язаний той факт, що в нашій країні англійська назва Слайм було замінено на більш звичне для нашого вуха, Лизун. Це ім’я невдалого приведення із мультсеріалу кінця 80-х років минулого століття: “Мисливці за привидами”.
Види слаймов
Зараз в будь-якому магазині товарів для дітей можна зустріти величезну кількість слаймов. Вони мають різний колір, консистенцію, можуть бути прозорими, глянцевими або матовими. Ви так само можете самостійно виготовити Слайм будинку. У складі слайма є два головних компонента: основа і загусник. Інші складові ви обираєте самі, в залежності від бажаного результату. Слаймы роблять з клею або інших компонентів. Загусником зазвичай є тетраборат натрію. Якщо бура закінчилася не тільки вдома, але і в найближчій аптеці, і ви не збираєтеся робити прозорий слайм, як загусник можете використовувати пасту Теймурова, розведену невеликою кількістю теплої води. Для приготування домашнього слайма приготуйте пластикову ємність і лопатку для перемішування. Заважати слайм в процесі приготування потрібно дуже ретельно, коли маса почне відставати від стінок посуду, продовжуйте вимішувати руками. Ставлення згущувача на основі зазвичай складає 1:10. Для прикраси своїх робіт, крім барвників можете додавати до складу тіні, блискітки, намистини, різнокольорові пінопластові кульки. Це прикрасить зовнішній вигляд іграшок і додасть їм оригінальність.
Рецепти приготування з клеєм
Спосіб №1: Класичний
У підготовлений посуд виливаємо клей ПВА. При постійному помішуванні додаємо кілька крапель зеленки (для додання класичного зеленого відтінку). Коли клей придбав однорідний зелений колір, додаємо до суміші тетраборат натрію. Активно перемішуємо і розминаємо руками. Складаємо в коробочку з кришкою, в якій буде зберігатися Лизун, даємо постояти, щоб вийшли бульбашки повітря, які потрапили в іграшку під час змішування інгредієнтів. Слайм готовий. При створенні Слайма клей ПВА можна замінити клеєм-олівцем. В такому разі, перед тим як приступити до змішування інгредієнтів потрібно розтопити клей-олівець в мікрохвильовці протягом декількох секунд.
Спосіб №2: З клею і піни для гоління
Перелийте клей в ємність, поступово додайте до нього невеликі порції піни для гоління. Коли маса загусне і стане еластичною, продовжуйте розминати її руками.
Спосіб №3: З клею і гелю для прання
Налийте клей в ємність для змішування. Проколіть 2-3 капсули з гелем для прання, і додайте їх вміст до клею. Перемішайте і вимісіть лизуна.
Спосіб №4: Мармуровий слайм
Для створення Слайма має мармуровий малюнок, розділіть готовий білий слайм на частини. Додайте до однієї або декільком частинам барвники на свій вибір. Далі візьміть широку плоску ємність, на дно її укладіть кольорові частини слайма, розтягнуті в павутинку. На них покладіть шар білий шар. Дайте настоятися.
Спосіб №5: Прозорий слайм
При виготовленні цього виду Лизуна, клей ПВА замініть на канцелярський. Для додання еластичності можете додати трохи крему для рук або масла по догляду за дитячою шкірою. Як загусник використовуйте тетраборат натрію.
Альтернативні способи приготування лизуна без використання клею
Спосіб №1: Слайм з рідкого мила або шампуню з додаванням солі
В підготовлену ємність вилийте шампунь або рідке мило. Їх кількість залежить від розмірів майбутнього лизуна. Додайте до рідкій основі сіль невеликими пучками до отримання бажаної консистенції. Ретельно вимісити. До шампуню або мила можна так само додати зубну пасту.
Спосіб №2: засоби для миття посуду з додаванням соди
Незважаючи на те, що виробники запевняють, що їх засоби для миття посуду абсолютно безпечні, при попаданні в організм, вони можуть мати токсичну дію. Тому контролюйте гру дитини з таким лизуном. До засобу для миття посуду додайте невелику кількість соди, перемішайте. Є суміш вийде занадто густий, додайте до неї трохи води кімнатної температури. Ще раз ретельно перемішайте. Коли бажана консистенція не досягається, потрібно зрозуміти чого саме не вистачає: основи або згущувача. При занадто рідкої консистенції додайте більше згущувача, якщо ж тісто для лизуна виходить занадто крутим і нееластичним, додайте до нього води і гарненько розімніть.
Догляд за слаймом
Основним радою по догляду за слаймом є дбайливе ставлення до іграшки. Слідкуйте за тим, щоб він не паскудився, до нього не прилипали сторонні предмети. Зберігати лизун потрібно в баночці з кришкою, що щільно закривається. Щоб слайм не засыхал і не тріскався, налийте в баночку невелику кількість води (вона повинна ледве прикривати дно). Якщо слайм почне втрачати свою консистенцію і ставати більш рідким, додайте до нього трохи звичайної кухонної солі. У разі появи найменших підозр що слайм зіпсувався: з’явилася цвіль або неприємний запах, іграшка легко рветься або залишає сліди на руках, сміливо відправляйте його у відро для сміття і приступайте до створення нового. Створення слайма в домашніх умовах залишає великий простір для фантазії. Експериментуйте разом зі своєю дитиною, пробуйте нові інгредієнти та прикраси. І в незалежності від отриманого результату, ви весело і з користю проведете дозвілля.
Фото ідеї саморобних лізунов