Зробити саморобку для Різдва своїми руками

Як зробити саморобку для Різдва своїми руками в техніці орігамі. Опис техніки, інструменти і матеріали. Прикраса своїми руками ідеальний варіант для святкового декору в цьому році. Можна створити різдвяні зірки в будь-декоративному папері. Оригінальною технікою для створення таких прикрас може стати орігамі. Для початку розберемося, що це за техніка.

Що таке орігамі і коли воно з’явилося?

Орігамі перекладається як складена папір з японської мови. Це мистецтво створення фігурок з паперу. Спочатку цей спосіб складання паперу почали використовувати у релігійних обрядах. Жерці складали коробочки орігамі, в які клали свої підношення богам. Крім того, вироби-фігурки мали на вході в храм або на вівтарях в будинках. Спочатку їх робили з коконів шовкопряда. Щоб отримати потрібний матеріал, кокони кип’ятили, висушували, проглаживали. Такий процес був неспішним і недешевим. З плином часу стали використовувати папір з бамбука або кори дерев. У 12 столітті орігамі вийшло з храмів і потрапило в імператорський двір. Придворні навчилися складати записки в різні фігури, щоб показати свої ставлення до одержувача. Це було показником прекрасного виховання і вишуканих манер. У 15 столітті орігамі стало поширюватися серед звичайного народу, тоді папір вже не вважалася предметом розкоші. Тоді люди навчилися складати фігурки, які стали вже класикою. Наприклад, тоді ж була винайдена фігурку японського журавлика, або цуру. Він вважається символом щастя і довголіття. В цей же час в Іспанії проводили церемонії, де використовувалися такі паперові вироби. А ще через якийсь час орігамі додали в програму для дошкільнят. Це мистецтво орігамі в Японії стало передаватися серед поколінь, найчастіше по жіночій лінії. А в 18 столітті вийшла перша в Японії книга з орігамі. Вона була присвячена техніці складання журавлика. До неї увійшли 49 варіацій складання цього журавлика. Наприклад, його можна було зробити у вигляді гірлянди. У 19 столітті вийшла ще одна книга, яка вчила складати класичний фігури. Саме там вперше з’явилася схема складання класичної фігурки жаби. В 20 столітті була введена в загальне користування система позначень Есидзавы-Рандлетта. Такий підхід дозволив поліпшити розуміння схем орігамі. Тому ця техніка отримала велике поширення в багатьох країнах. З часом з’явилися модульні вироби, які були об’ємними фігурами. Тому розглянемо кілька видів техніки орігамі.

Види орігамі

Розглянемо кілька видів орігамі.

  1. Класичне. Для створення класичного орігамі використовують тільки один аркуш паперу. Не можна використовувати клей, ножиці і які-небудь інші додаткові інструменти. Папір складають у певному порядку за схемами.
  2. Модульне. Для створення модульного орігамі використовують готові модулі, в яких є отвори. Кожен модуль складається за однією і тією ж схемою. Вони потрібні для з’єднання частин фігури. Такий спосіб дозволяє створювати об’ємні фігури.
  3. Кусудама. Це створення об’ємної кулястої (і не тільки) фігури. Його збирають з однакових моделей, де кожен модуль є об’ємною фігурою, створеної орігамі. Ці модулі можна з’єднати з допомогою клею або ниток. Спочатку кусудаму саме зшивали з-за чого навіть спочатку кусудаму не визнавали орігамі.
  4. Рухливе. Сенс у тому, щоб зробити вироби, які рухалися або щоб у них були деякі рухомі елементи. Найчастіше таким способом роблять жаб, зайців, так як їх можна зробити з стрибали елементами.
  5. Геометричне. При створенні дотримуються чіткі лінії і форми, так як створюються геометричне фігури.
  6. Кірігамі. Для створення таких виробів використовуються ножиці для вирізання. Спочатку вибирають шаблон, після чого вирізають деталі. Також можна використовувати кілька аркушів паперу, на відміну від класичного орігамі. Також вбудовують об’ємні елементи. Наприклад, можна зробити об’ємну листівку, яка при відкриванні буде створювати певну фігуру.
  7. Мокре складання. Такий спосіб допоможе створити фігурки, які мають плавні лінії, але з жорсткою структурою. Під час створення використовується змочений папір, що при висиханні зберігає м’яку форму. Саме цей спосіб підходить для створення природних мотивів, наприклад, тварин і рослин.
  8. Складання по паттерну. Патерн – це креслення, на якому нанесені всі потрібні згини для створення фігурки. Для цього використовується декілька розміток, наприклад, неявний патерн, для друку, для публікації в мережі або явний патерн. Сенс в тому, щоб робити всі згини та складки одночасно.

Тепер, коли ми дізналися трохи більше про техніку орігамі, можемо перейти до створення різдвяної зірки в цій техніці.

Створення підвіски Різдвяної зірки техніці орігамі

Для того щоб перейти до створення підвіски в цій техніці, нам знадобляться деякі інструменти і матеріали. Матеріали: папір декоративна , або кольоровий папір; — стрічки; — намистини, паєтки, будь-які декоративні елементи відповідають тематиці. Інструменти: — ножиці прості; — клейовий пістолет. Тепер перейдемо до створення підвіски в техніці орігамі.

  1. Беремо квадратний аркуш паперу і складаємо його по діагоналі. орігамі
  2. Потім перевертаємо до себе «горою» і складаємо навпіл. створення орігамі
  3. Складаємо базову форму «Подвійний квадрат». техніка орігамі
  4. Складаємо «долиною» бокові сторони та перегинаємо вперед верхній трикутник. орігамі своїми руками
  5. Розгортаємо і розкриваємо верхній кишеню, виконуючи всі наведені складки. орігамі своїми руками
  6. Те ж саме виконуємо з іншого боку. техніка орігамі своїми руками
  7. Опускаємо верхні кути вниз. орігамі своїми руками
  8. Розкриваємо заготовку. техніка орігамі
  9. Продавлюємо згини «горою». різдвяна зірка своїми руками
  10. З’єднуємо разом чотири кута. різдвяна зірка своїми руками
  11. Середину продавлюємо вниз. різдвяна зірка технікою орігамі
  12. Піднімаємо кут вгору. орігамі своїми руками
  13. Те ж саме повторюємо з іншими трьома кутами, потім робимо згини «долиною». виріб своїми руками
  14. Повторюємо це дія з одного боку. виріб своїми руками
  15. Робимо те ж саме з іншого боку. робимо своїми руками
  16. Зверху розкриваємо зірку. орігамі
  17. Для більш тонких граней зірки, чотири з них можна скласти до центру «долинами». техніка орігамі

За допомогою декоративних елементів, за своїм розсудом, оформляємо підвіску. виріб для різдва Ось так можна прикрасити Різдвяні зірки в техніці орігамі. різдвяні зірки