Листочки пов’язані гачком для початківців. Розповімо Вам як зв’язати листочок гачком. Оригінальні речі не обов’язково шукати в магазинах — іноді їх можна зробити своїми руками за 1-2 дні. Більш того, будь-яка річ з гардеробу може стати незвичайним і стильним, якщо проявити уяву і докласти трохи зусиль. Цей майстер-клас допоможе оновити старий жакет, надати йому колорит або замаскувати невеликі дефекти і створити ефект абсолютно нового предмета гардероба. Для декору знадобляться осіннє листя, які ми пропонуємо пов’язати в техніці ірландського мережива і включити з повсті. Листочок, пов’язаний гачком в потрібному розмірі, допоможе прикрасити однотонний жакет або закрити потерті місця, дірочки, важко виведені плями. Колір листочків може бути будь — як контрастним по відношенню до жакета, так і монохромним. В нашій інструкції використовуються листя різних відтінків жовто-коричневій гамі, але за бажанням можна взяти зелені тони і створити ніжний весняний декор.
Як зв’язати листочок гачком
Для простого листочка в техніці ірландського мережива потрібно освоїти самі ази: навчитися робити повітряні петлі і стовпчики без накиду. Всі листочки, зв’язані гачком, виконуються приблизно за однією і тією ж схемою, різниця полягає лише в їх довжині і величиною зазубрин. Зробимо найпростіший варіант:
- Для початку в’яжемо основу необхідної довжини — наприклад, 9 або 12 повітряних петель. Після того, як створили таку ланцюжок, продовжуємо в’язати звичайними стовпчиками без накиду. Починаємо з 2-ї петлі від гачка і йдемо по всій довжині ланцюжка. У нас вийде основа для листа.
- Дійшовши до кінця основи, в’яжемо ще три петлі. Потім приєднуємо цю коротку ланцюжок звичайним стовпчиком в останню петлю основи листків. Вийде його нижній край.
- Повертаємо заготівлю і продовжуємо в’язання звичайними стовпчиками без накиду, зупинившись за 2 петельки до кінця основи.
- Створюємо першу зазубрину — виконуємо 3 повітряні петлі. Потім розгортаємо заготівлю і шукаємо 4-ю петлю від гачка, заводимо гачок в задню полупетлю.
- Через задні полупетли пров’язуємо стовпчики без накиду аж до нижнього краю аркуша. Потім заходимо в арку, утворену 3-ма повітряними петлями попереднього ряду.
- Робимо ще раз ланцюжок з 3-х повітряних петель з’єднуємо її з попередньою аркою.
- Продовжуємо в’язати стовпчиками без накиду за задню полупетлю. Зупиняємося за 2 петлі до кінця.
- Робимо наступну зазубринку з 3-х повітряних петель. Потім розгортаємо заготівлю і, починаючи з 4-ї петлі від гачка, в’яжемо звичайними стовпчиками. Продовжуємо таким же чином, роблячи потрібну кількість зазубрин.
- За цією схемою можна пов’язати листочки будь-якого розміру. Закінчуємо роботу сполучної петлею, після чого обрізаємо нитку і ховаємо її всередині петель.
Отже, перший листочок готовий. За таким же принципом треба зробити ще кілька деталей різного розміру і відтінку для прикраси жакета.
Тепер, коли ви знаєте, як зв’язати гачком листочок за схемою для початківців, можна переходити до роботи. Додамо лише кілька рад по валянню, яке теж стане нам у процесі декорування жакета. У нашому майстер-класі з вовни пропонується валяти дубове листя, але можна вибрати й інші — наприклад, кленові. У будь-якому випадку варто попередньо вирізати з паперу, трафарети, які після буде зручно прикріплювати до жакета в потрібних місцях і заповнювати шерстю. Початківцям майстрам краще зробити кілька листочків окремо, щоб попрактикуватися. Матеріали:
- Нитки для в’язання: мохер, акрил, ангора, ірис , підходящою цікавої фактури і кольорів;
- Войлок для валяння дубових листочків;
- Жакет, який необхідно оновити або збільшити в розмірі;
- Нитки швейні і муліне відповідних кольорів.
Інструменти:
- Гачок для в’язання;
- Ножиці;
- Кравецькі голки;
- Швейні голки;
- Праска;
- Голки для сухого валяння.
1 За пропонованими схемами зв’яжіть необхідну кількість листочків нитками з довільним поєднанням фактур і кольорів. З таких листів можна скласти орнаменти для пледа, наволочки для подушки. Ними можна прикрасити готову одяг, сумки та інші предмети побуту. Ми пропонуємо Вам варіант використання таких в’язаних листя в переробці і оновлення жіночого жакета з трикотажного полотна.
2 Якщо Вам немає необхідності в розширенні жакета, то можна нашити листочки на поверхню жакета нитками в тон акуратними стібками вручну або трикотажним швом на машині. У цьому випадку ми розширили жакет, розрізавши половинки переду по фасонної лінії. Обробили зрізи на машині швом зигзаг. Так як це трикотажне полотно, то тканина жакета має м’яку, вільну» посадку по фігурі і немає необхідності детальної підгонки по фігурі.
3 Листочки будемо розташовувати по довжині поличок ( деталей переду) , в процесі в’язання приколює листя до жакета, щоб зрозуміти, скільки листя необхідно пов’язати і підбираємо найкраще кольорове поєднання. Якщо Вас повністю влаштовує розташування листя і їх поєднання необхідно приметать листя до основі для зручності роботи. Отпариваем роботу праскою. Швейними або нитками муліне акуратними стібками на руках пришиваємо листочки трикотажу. В’язаними листочками можна замаскувати поношеності , дірочки, сліди від молі, плями і інші дефекти тканини.
4 Щоб відтінити помаранчеві листя клена і додати орнаментального різноманітності в роботу додаємо дубові листочки, зроблені в техніці сухого валяння. Використовуємо «Троїцьку» меланжевую пряжу для валяння та голки для вельцевания.
5 Листя дуба валяем за одним шаблоном, розташовуючи його в різних ракурсах. Якщо немає бажання валяти з вовни, то можна листя дуба також пов’язати з ниток за схемою.
6 Після того, як закінчили пришивати і приваливать листя, необхідно з допомогою вишивки стеблинок і прожилок листя постаратися об’єднати всі деталі в мальовничий орнамент.
7 Листя можна розташувати також і на спинці вироби.
8 Нитками муліне коричневого кольору вишиваємо стебельчатым швом прожилки і ніжки листочків. Якщо стеблинка проходить через виріз – дірочку, то виконуємо його навісним петельним швом (як при вишивці Рішельє).
9 Жакет вийшов яскравого, насиченого кольору. Щоб приглушити зайву строкатість, можна додати в комплект в’язаний топ темного коричневого кольору. Пришьем на плече топа помаранчевий листочок і тим самим об’єднаємо комплект в костюм-двійку – жакет і топ. Жакет з таким декором може стати улюбленою річчю в гардеробі і точно не залишиться без уваги. Крім листя, пов’язаних гачком і свалянных з вовни, можна доповнити композицію вишивкою, аплікаціями з шкіри, декоративною строчкою. Також, розповімо Вам про англійське в’язання спицями або филейное в’язання гачком.